Spojte se s námi

Bundesliga

Ostuda v Dortmundu! Borussia doma dostala pětku od nováčka, fanoušci volají po konci trenéra

O tom, jestli má být Lucien Favre koučem Borussie Dortmund, se mluví již od minulé sezony. Smlouva mu vyprší v létě. Čím dál více se ale ukazuje, že zřejmě není tím pravým mužem, který by měl vést vestfálský celek.

Publikováno

dne

O tom, jestli má být Lucien Favre koučem Borussie Dortmund, se mluví již od minulé sezony. Smlouva mu vyprší v létě. Čím dál více se ale ukazuje, že zřejmě není tím pravým mužem, který by měl vést vestfálský celek.

Zdroj: Pixabay

Borussia Dortmund rozhodně není v dobré formě. To ostatně potvrdila sobotní prohra 1:5 se Stuttgartem, k tomu na domácí půdě. Nováček navíc byl jednoznačně lepším týmem, poměr střel mezi tři tyče 4 ku 10 mluví jasně.

Nutno však zmínit, že z posledních pěti soutěžních zápasů vyhráli svěřenci Luciena Favreho pouze jednou. V týdnu porazili v Lize mistrů Zenit Petrohrad, jinak prohráli s Kolínem či nyní se Stuttgartem, bod získali proti Laziu a Frankfurtu.

Právem se tak mluví o konci švýcarského trenéra na lavičce jednoho z největších klubů v Německu. Mnoho fanoušků volá po jeho odvolání již od minulé sezony, dle některých názorů jej v této sezoně u kormidla drží jen výkony Erlinga Haalanda.

Po zápase se Stuttgartem sám Favre přiznal, že to byla ze strany Dortmundu katastrofa. Stoper Mats Hummels dokonce v jednom z pozápasových rozhovorů zkritizoval taktiku, kterou trenér do zápasu nastavil. Sportovní ředitel Michael Zorc pro změnu odmítl komunikovat s novináři.

Atmosféra v klubu tedy houstne. A mluvilo-li se ještě nedávno v médiích o možném prodloužení spolupráce Dortmundu a Favreho, nyní to vypadá spíše na rychlý konec. Ten by však mohl Borussii pomoci.

Favre totiž dostal finanční prostředky, o kterým by se mohlo trenérům před ním zdát. Má kvalitní tým, který by měl být schopný konkurovat Bayernu. Přesto už několikátou sezonu není schopen držet s Bavory jakýmkoliv způsobem krok.

Ani herně to není ono, jelikož často není schopen reagovat na průběh zápasů a ani příliš často nemění taktiku. Hra Dortmundu je tedy často velmi čitelná.

Tým evidentně potřebuje nový impuls i trenéra, který bude variabilnější. Dočká se jej?

Zdroj: Livesport, Borussia Dortmund, Twitter

Reklama

Oblíbené