Ostrá reakce Budějovic na slova Drobného: Pokud je někdo, kdo se s chodem klubu neztotožňuje, dříve nebo později v organizaci skončí!

Upřímná slova pronesl v televizní show Tiki-Taka brankář Českých Budějovic Jaroslav Drobný. Jihočeský klub si to samozřejmě nenechal líbit a vydal rozsáhlé stanovisko, ve kterém se ke slovům zkušeného gólmana vyjadřuje.

Zdroj: dynamocb.cz

Co stojí na začátku celé kauzy? Drobný byl hostem fotbalové televizní show, kde mimo jiné řekl toto:

„Nechci kritizovat někoho, kdo se nemůže bránit, nebudu jmenovat, ty lidi to slyší. Sivi (Tomáš Sivok) mi to potvrdí, že nám hází klacky pod nohy. Když začnu absolutní banalitou, když jdu na trénink a chci si nechat pokropit hřiště, tak je to hroznej problém. Chci den před zápasem, když hrajeme za umělého osvětlení, aby mi svítili tak, jak to bude během utkání – nesvítí – je to hroznej problém!

Když se prohraje, i když se vyhrává, tak máme zjištěné, nebo jak jsou Budějovice malé, tak se to k nám donese, že lidé za našimi zády říkají, že příští zápas prohrajeme, přitom pro klub pracují. To mi nejde do hlavy. I lidé ve vedení klubu, to je můj názor, nám nepřejí a jsou rádi, když prohrajeme – to na nich vidíš. Pak se doslýcháme, jak nás pomlouvají za zády, že jsme s trenérem (Davidem Horejšem) tři králové.“

Nováček nejvyšší ligy nenechal jeho slova bez odezvy. Na svých webových stránkách zveřejnil rozsáhlé stanovisko.

„Během podzimní části sezony klub pořídil hráčům A-týmu GPS senzory, a to hlavně díky novým partnerům, kteří se na nákupu finančně podíleli. Investice do GPS systémů byla v řádech několika statisíců. Další velkou investicí by pak byl nákup GPS pro brankáře, jak zmiňoval Jaroslav Drobný v pořadu TIKI-TAKA. Po zralé úvaze se klub rozhodl, že do GPS pro brankáře v současné chvíli investovat nebude. Klub se v současné době soustředí prioritně na dostavbu tréninkového centra na Složišti a volné finanční prostředky chce směřovat právě tam. Dynamo si totiž uvědomuje, že právě mládež byla na úkor cílů A-týmu v posledních letech opomíjena.

Velkým překvapením pro vedení i akcionáře klubu pak bylo vyjádření Jaroslava Drobného, který několikrát zopakoval, že hráčům A-týmu “lidé z klubu házejí klacky pod nohy”. Klub chápe, že mezi lidmi může docházet k vzájemným antipatiím, přesto si ale nemyslí, že vztahy by byly takové, aby se musely takovým způsobem veřejně prezentovat. Pokud má Jaroslav Drobný s někým z klubu osobní problémy, měl by si to s daným člověkem sám vyříkat a neventilovat to podobným způsobem přes mediální prostor. Vedení klubu je s prací svých zaměstnanců spokojené, pokud má kdokoliv z hráčů nebo zaměstnanců s něčím problém, měl by se to snažit vyřešit interně v klubu. Dynamo funguje stejně jako kterákoliv jiná společnost, kde dochází k přirozené obměně a výměně. Pokud by byl někdo, kdo se s chodem klubu neztotožňuje, dříve nebo později v organizaci skončí.

Jaroslav Drobný rozjel novou kauzu

Není to tak dávno, kdy se klub pohyboval v dolní polovině tabulky druhé ligy. Za poslední měsíce a roky došlo díky dennodenní práci všech v organizaci k velkému posunu ve fungování klubu a je pak velká škoda, když se podobnými výroky bez respektu k práci lidí v klubu klima okolo Dynama České Budějovice začíná narušovat. Všichni představitelé klubu včetně zaměstnanců i fanoušků si určitě uvědomují, že na skvělém podzimu mají mimořádný podíl Jaroslav Drobný a Tomáš Sivok, jejichž příchod nastaroval celý tým, celé Dynamo. O to více pak všechny v klubu mrzí podobná vyjádření právě z úst Jaroslava Drobného, který se pro mnohé stal vzorem a idolem.

Jaroslav Drobný prožil skvělou kariéru v německé Bundeslize. Všichni v klubu jsou rádi, když se snaží o své zkušenosti, a to nejen z prostoru mezi třemi tyčemi, v Dynamu podělit. Přesto je potřeba si uvědomit, jak odlišné je prostředí německého a českého fotbalu. Stejně tak je velký rozdíl mezi fungováním v českých velkoklubech typu Sparty a nováčkem z Českých Budějovic. Ne vše, co v Německu funguje jako samozřejmost, lze okamžitě aplikovat i v českém prostředí. Dynamo prožívá mimořádné období, které by mohlo reálně skončit největším úspěchem v historii klubu. Do konce aktuální sezony zbývá několik posledních týdnů a přáním vedení je, aby se místo vnitřních rozbrojů klub semknul a udělal vše pro to, aby se na rok 2020 vzpomínalo jako na ten, kdy se dosáhlo něčeho velkého.“

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. A co se takhle zamyslet nad slovy legendy, vyrikat si to a začít to řešit, vždyť to nás může posunout dál

 2. Alespoň slušný chlap a velký Sparťan Sivok pujde do Sparty místo toho ultra zm..a Kováče kterého snad definitivně ze Sparty vyhodí jednou pro vždy !!!

 3. Mám kamaráda, bývalého hráče Dynama který mi řekl, že v Budějcích nebude dobře, dokud se na fotbalu bude jakýmkoli způsobem podílet rodina Čadků. A historie mu dává za pravdu.
  Bez Sivoka a Drobného byly Budějovice na sestup, protože nemají ani stopera, ani brankáře.
  Takže velkohubá prohlášení, že komu se to nelíbí, může odejít, jsou jaksi mimo mísu.

 4. Chtělo by se říci: “JARDO VÍTEJ DOMA”. To by ale nesmělo jít o problém mezi jedním z lídrů týmu a lidmi z klubu. Golmanova vyjádření mohla být vyřčena jinou formou, aby vyzněla jako varovný prst nad problémy, nikoliv jako vržená sekyra. Ale co bylo už jednou vyřčeno, zpátky nevezmeš.
  Reakce klubu je ve své obsáhlosti o moc zajímavější. Dovídáme se o rozpočtu, o investicích, co všechno klub dělá, a o tom, jak je na tom dneska Dynamo dobře. O tom, že někteří lidé z klubu minimálně trpí poraženeckou náladou a možná z neúspěchu mají ještě radost, ani slovo. Možná že ani netuší jak spojité nádoby jsou ono poraženectví a klubový rozpočet. Možná se rozpočet zdá být někomu výborný. Kdyby tomu tak bylo, nebylo by problém pokropit hřiště před tréninkem, posvítit umělým osvětlením jak hráči potřebují a další potřebné samozřejmosti. Jestli někdo z klubu vede někde poraženecké řeči před zápasem v době, kdy trenér říká, že cílem je vyhrát každý zápas, silně podkopává práci hráčů, klub i rozpočet. Nikdy se tak nedopracuje k rozpočtu, který by výše uvedené samozřejmosti vyřešil, hráčům nabídl ještě lepší platy a divákům (pro který se prý fotbal hraje) podobné zážitky, které má tuto sezonu nebo možná ještě větší.
  Při posledním zápase jsem seděl vedle lidí z německého prvoligového Augsburgu. Absolvovali soustředění na Hluboké s týmem U17. S překvapením zírali na budějovického gólmana, kterého roky znali z jejich bundesligy. Svým výkonem je zaujal i hráč s č.6. Ptali se mě, co tady takoví hráči dělají. Mluvili jsme také o tom, že Petr Čech už nikde nechytá a že Drobný je fakt dobrý. Dobře se to v Českých Budějovicích poslouchalo! Málokdo si tady uvědomuje, že tihle chlapi se už nepotřebují honit za kulatým nesmyslem a nemusí si stále namáhat tělo, které po každém zápase bolí víc a víc. A spojit své jméno světové jméno s týmem, kde mimo jiné “pracují” amatéři s poraženeckými řečmi je vlastně jejich velký hazard.
  Jardo, Tomáši – DÍKY. My vás nedáme!

 5. Působí to dojmem,že cílem vedení Budějovic byla záchrana a klídek.Z možného úspěchu mají obavy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Když končí velikán aneb Bohatá kariéra Wayna Rooneyho

Kapitán, šampion, srdcař a velký bojovník. Wayne Rooney včerejším dnem ukončil svou bohatou fotbalovou kariéru. Do srdcí fanoušků se zapsal hned několika způsoby.

Özilovy dny v Arsenalu jsou sečteny! Jak se jeho kariéra na severu Londýna vyvíjela?

Německý ex-reprezentant přicházel do Arsenalu v nejlepších fotbalových letech. V létě roku 2013 totiž skončila jeho spolupráce s Cristianem Ronaldem, kterému v dresu Bílého baletu přihrál na 27 branek.

Jaké jsou cíle Baníku? Nejen o nich, ale i o přestupech promluvil sportovní ředitel Grussmann

Baník Ostrava chce útočit na nejvyšší příčky zajišťující pohárová utkání. Alespoň to tak vyplývá ze zpovědi sportovního ředitele klubu na oficiálním webu FCB.