Spojte se s námi

La Liga

Opravdu Barcelona potřebuje Griezmanna?

Zveřejněno

dne

O odchodu francouzského forwarda Antoineho Griezmanna z Atlética Madrid se spekuluje už dlouho. Zájem má hlavně Manchester United a městský rival Atlética, Real Madrid. Boj o Griezmanna však podle španělských deníků vyhrál jiný evropský gigant – Barcelona. Ta už se s hráčem dokonce dohodla a Griezmann si tak hledá dům v Barceloně. Potřebuje však Barcelona šikovného Francouze?

Embed from Getty Images

Mnozí se domnívají, že podepsání Griezmanna je zbytečné, neboť Barça nedávno posílila svůj útok příchodem Ousmana Dembélého a Philippa Coutinha. V útoku Barcelony, kterému se přezdívá “fantastická čtyřka,” již zkrátka není místo. Pojďme se tedy podívat, proč vedení Katalánců pracuje na příchodu 26letého útočníka.

Náhrada za Luise Suáreze

Tahle varianta je asi nejpravděpodobnější. Ačkoli Luis v roce 2018 opět našel svou ztracenou formu, jeho výkony už nejsou takové jako po jeho příchodu do Barcelony. Vedení Blaugranas si toho je vědomo a podepsání Griezmanna bude sloužit jako dlouhodobá náhrada za Luisita. Můžeme tedy rovněž počítat s odchodem Paca Alcácera, ve hře je i možnost hostování.

Pokud se koukneme na statistiky, tak počet vstřelených gólů ale hraje do karet jihoamerického forwarda. Lehce navrh má naopak Griezmann v potřebném čase na vstřelení gólu – průměrně vstřelí gól každých 137 minut, Suárez je o 4 minuty horší. Nejpatrnější rozdíl je však v úspěšnosti střelby. Francouz vyslal 90 střel, z toho 46 střel na bránu (51%) a skóroval ve 20 případech (úspěšnost 22%). Zatímco Luis vyprodukoval 136 střel, z toho 62 na bránu (45%) a v síti skončilo 23 střel (úspěšnost 17%).

Barcelonská závislost na Messim 

Představit si Barcelonu bez argentinského kouzelníka je téměř nemožné. Ano, zápas proti nepříjemné Málaze Azulgranas zvládli bez problémů, ale nutno podotknout, že od 30. minuty byl soupeř oslaben a nachází se na samém dnu tabulky, když nebodoval v posledních sedmi zápasech. Na podzim, v důsledku špatné formy Suáreze a zranění Dembélého, se ale katalánský velkoklub spoléhal pouze na Messiho, a to jak ve střílení gólů, tak i ve vytváření šancí pro spoluhráče. Vedení Barçy se tak domnívá, že Grizi by mohl část tíhy vzít na sebe.

Griezmann je průběžně třetí v “kanadském bodování” v nejlepších pěti evropských ligách. Druhý je Cristiano Ronaldo a není potřeba hádat, kdo je držitelem první příčky. Messi zvládl vstřelit 31 gólů a dalších 15 připravit. Antonine je o třetinu horší – 20 gólů a 10 asistencí. Požádat Griezmanna, aby byl replikou Messiho, může znít trochu nespravedlivě, ale je tu šance, že by mohl mít stejnou roli, ať už vedle argentinského fotbalisty, nebo na jeho místě.

Cena Griezmanna bude pro Barcelonu také relativně přijatelná, hodnota výstupní klauzule je 100 milionů euro. Blaugranas chtějí přestup dokončit již v červnu. Vzhledem k příchodu Arthura v lednu 2019 se Griezmann může stát jedinou letní posilou v roce 2018.

La Liga

FIFA The Best 2018: Pro koho hlasovaly největší hvězdy světového fotbalu?

Zveřejněno

dne

Včera večer byl v Londýně na předávání cen FIFA The Best zvolen nejlepším hráčem letošního roku Luka Modrič, který dostal 29.05% hlasů. Druhý byl Cristiano Ronaldo s 19.08% hlasů a třetí Mohamed Salah s 11.23% hlasů. Podívejte se, jak hlasovaly hvězdy světového fotbalu.

Luka Modric

1. Raphael Varane
2. Cristiano Ronaldo
3. Antoine Griezmann

Embed from Getty Images

Lionel Messi

1. Luka Modric
2. Kylian Mbappe
3. Cristiano Ronaldo

Embed from Getty Images

Cristiano Ronaldo

1. Raphael Varane
2. Luka Modric
3. Antoine Griezmann

Embed from Getty Images

Harry Kane

1. Cristiano Ronaldo
2. Lionel Messi
3. Kevin De Bruyne

Embed from Getty Images

Eden Hazard

1. Luka Modric
2. Raphael Varane
3. Kylian Mbappe

Embed from Getty Images

Sergio Ramos

1. Luka Modric
2. Cristiano Ronaldo
3. Lionel Messi

Embed from Getty Images

Hugo Lloris

1. Raphael Varane
2. Antoine Griezmann
3. Kylian Mbappe

Embed from Getty Images

Robert Lewandowski

1. Luka Modric
2. Raphael Varane
3. Kylian Mbappe

Embed from Getty Images

Manuel Neuer

1. Eden Hazard
2. Luka Modric
3. Raphael Varane

Embed from Getty Images

Joachim Low

1. Luka Modric
2. Kylian Mbappe
3. Eden Hazard

Embed from Getty Images

Gareth Southgate

1. Luka Modric
2. Raphael Varane
3. Eden Hazard

Embed from Getty Images

Didier Deschamps

1. Antoine Griezmann
2. Raphael Varane
3. Kylian Mbappe

Pokračovat ve čtení

La Liga

Manchester City utratil za současný tým téměř miliardu eur

Zveřejněno

dne

CIES Football Observatory ve svém druhém letošním týdenním reportu představila žebříček nejvíce utrácejících týmů. Tentokrát se zaměřili na to, kolik týmy utratily za své hráče peněz, než dospěly k současnému složení kádru. Tomuto žebříčku poměrně jasně vládne mistr anglické ligy Manchester City, který se blíží k jedné miliardě eur.

Embed from Getty Images

Manchester City utratil za svůj současný tým 976 milionů eur, avšak u týmů z Premier League to není nic neobvyklého. Hned 7 anglických týmů se umístilo na prvních 11 místech. Největší skok však udělal Liverpool, který se držel v loňském roce s hodnotou 437 milionů eur na 8. místě. Letos se vyšplhal až na 4. místo a za svůj současný tým Liverpool utratil už 705 milionů eur.

Každým rokem samozřejmě roste i průměrná cena, za kterou kluby pořídily své hráče. Zatímco v roce 2010 se jednalo o částku 67 milionů eur, tak aktuálně mluvíme o částce 161 milionů eur (tato statistika je brána pouze z top 5 evropských lig). Pokud se pak zaměříme čistě na Premier League, tak zde je to srovnání 126 milionů eur (2010) a 326 milionů eur (2018).

Velmi vysoko se drží i Everton, který za svůj současný tým utratil 385 milionů eur, ve srovnání s Bayernem Mnichov, který investoval do svého týmu 380 milionů eur. Avšak do Bayernu chodí mnoho skvělých hráčů buď za velmi nízké částky a nebo úplně zadarmo.

Pořadí Tým Rok 2018 (milionů €) Rok 2017 (milionů €) 2018 vs. 2017(milionů €)
1. Manchester City 976 853 +123
2. PSG 788 850 -62
3. Manchester United 786 784 +2
4. Liverpool 705 437 +268
5. Barcelona 691 628 +63
6. Chelsea 673 644 +29
7. Juventus 532 470 +62
8. Real Madrid 447 497 -50
9. Arsenal 428 416 +12
10. Tottenham 393 361 +32
11. Everton 385 348 +37
12. Bayern Mnichov 380 350 +30

Celý žebříček najdete na CIES Football Observatory.

Pokračovat ve čtení

La Liga

Florentino Perez odmítá plány vedení La Ligy, aby se ligové zápasy hrály v USA

Zveřejněno

dne

La Liga, respektive její vedení, se snaží být první soutěží, která by své zápasy mohla pořádat i v cizích státech, třebaže i na jiném kontinentu. Dokonce se už mluví o tom, že prvním takovým zápasem by mohlo být ligové utkání Girony s Barcelonou v lednu a odehrát by se mělo v Miami. Tento plán se však nelíbí prezidentovi Realu Madrid, Florentino Perezovi.

Embed from Getty Images

K tomu, aby vůbec bylo možné hrát ligové zápasy v zahraničí, je potřeba souhlasu fotbalové federace jak Španělska, tak Spojených států. Jako bonus to navíc musí odsouhlasit regionální orgány obou kontinentů, tedy UEFA a CONCACAF. Celková představa o tomto projektu je taková, že by týmy španělské La Ligy měly odehrát ročně alespoň jedno utkání v USA. Mělo by tomu tak být v příštích 15 letech, alespoň dle návrhu zábavní společnosti Relevant.

Florentino Perez však má proti tomuto plánu námitky. Jednak si myslí, že to není výhodné pro klub a ani pro fanoušky, což je hlavní důvod odmítání. Navíc v tom Perez nevidí žádný smysl a vyjádřil se, že nechápe, v čím zájmu by se to tak mělo konat a kdo by z toho vlastně mohl mít prospěch. V podstatě stejný pohled na věc má i manažer Bílého baletu, Julen Lopetegui. Dle jeho názoru by všechny celky měly hrát pouze na území Španělska a tedy na všech stadionech, kde se hraje španělská nejvyšší soutěž.

Navíc i Španělská fotbalová federace nyní zamítla schválení tohoto projektu a rovněž odmítla, že by se měl zápas Girony s Barcelonou odehrát ve Spojených státech. I přesto vedení La Ligy stále věří a nadále doufá, že se jim podaří tento plán uskutečnit.

Pokračovat ve čtení
Reklama

Oblíbené