Spojte se s námi

Fortuna liga

Opavské posily pod drobnohledem. Jak se prozatím jeví jejich angažování?

Fotbalisté Opavy logicky nemůžou být spokojeni s dosavadním průběhem FNL. Po šestadvaceti odehraných zápasech se krčí na čtrnácté příčce. Do mužstva před i v průběhu soutěžního ročníku přišlo několik posil, do kterých vedení vkládalo velké naděje.

Publikováno

dne

Fotbalisté Opavy logicky nemůžou být spokojeni s dosavadním průběhem FNL. Po šestadvaceti odehraných zápasech se krčí na čtrnácté příčce. Do mužstva před i v průběhu soutěžního ročníku přišlo několik posil, do kterých vedení vkládalo velké naděje. Jak se prozatím jeví jejich angažmá?

Vojtěch Hranoš

Zde je to jednoznačně sázka na budoucnost. Sedmnáctiletý talent z domácí líhně dostává v prvním týmu stále větší prostor. Celých devadesát minut odehrál například proti rezervě pražské Sparty. Na kontě má doposud osm zápasů. Střelecky se neprosadil.

Jakub Yunis

Do Opavy přišel jako volný hráč, když mu v Sigmě vypršela smlouva. Jeho kariéru v Olomouci dost výrazně ovlivnilo vážné zranění kolene, které jej na několik měsíců vyřadilo z tréninkového procesu.

Restart kariéry se mu ale prozatím příliš nedaří. Na kontě má aktuálně patnáct odehraných zápasů a ze vstřelené branky se radoval pouze jednou. Proti Táborsku proměnil nařízený pokutový kop.

Yegor Tsykalo

Ukrajinský obránce je ve slezském celku na hostování z Teplic. Klub měl původně zájem o jeho přestup, který by zahrnoval také hráčskou kompenzaci v podobě Bartosze Pikula, ale jelikož si polský záložník nakonec vybral Pardubice, dorazil Tsykalo pouze na hostování.

Ve žlutomodrém dresu má od začátku března plné zápasové vytížení a nevynechal ani minutu. V posledním domácím zápase proti Karviné se asistencí podílel na výhře 2:1.

Solomon Omale

Stále teprve dvaadvacetiletý záložník se do kádru opavských fotbalistů připojil v polovině února z Prostějova formou hostování s opcí. Od té doby naskočil do devíti zápasů.

Již dříve byl tento nigerijský záložník s minulostí ve slovenské Sereďi spojován s Mladou Boleslaví nebo Sigmou Olomouc. Nakonec však setrval v Prostějově a následně zamířil právě do Opavy. O jeho další budoucnosti se rozhodne po sezoně.

Petr Rybička

Stejně jako výše uvedený Omale, také Petr Rybička přišel do Opavy formou hostování s opcí. Slezané o něj projevili zájem už v době, kdy mu končila smlouva v Chrudimi, hráč ale nakonec zvolil nejprve působení v Hradci Králové, odkud zde právě hostuje.

Angažmá se však bohužel pro něj nevyvíjí úplně dobře. Vlivem zranění nastoupil ve FNL zatím jen do dvou posledních duelů, přičemž neodehrál plných devadesát minut.

Thomas Whiffen

Tři týdny. Přesně tolik času stačilo australskému záložníkovi, aby si svými výkony na hřišti řekl o angažmá v České republice. Nejen, že jeho branka v přípravě rozhodla o výhře nad Odrou Opole, Whiffen zaujal také bojovností a snahou na hřišti.

Ve FNL zasáhl do pěti zápasů. Je mu stále teprve dvacet let, takže pokud vydrží v dobré práci, mohla by jej Opava časem solidně zpeněžit. Aktuální smlouva mu vyprší v roce 2024.

Radim Dostál

Další z řady mladíků, od kterých si opavský celek hodně slibuje. Jednadvacetiletý odchovanec Hlučína, v jehož barvách za dvaašedesát duelů nasázel deset branek a na dalších sedm přihrál, pomalu ale jistě sbírá minuty také v prvním mužstvu. Pravidelně nastupuje za rezervu v Divizi, kde za šestnáct duelů vstřelil devět gólů.

Lumír Číž

Také mezi tři tyče získala Opava nové jméno. Po odchodu Tomáše Digaňi do Olomouce se o post jedničky rve dvojice Číž-Lasák. První jmenovaný má za sebou kromě působení ve Zlíně, jehož je odchovancem také angažmá v Jihlavě a Baníku Ostrava.

Právě odtud jej v červenci 2022 získala. Má na kontě deset odchytaných duelů ve kterých vychytal jedno čisté konto a obdržel dvě žluté karty.

Patrik Haitl

O odchovance Jablonce měla Opava velký zájem už v minulosti, avšak s příchodem nového trenéra, který mu chtěl dát v přípravě prostor, se celý transfer protáhl a Haitl se do druhé ligy přesunul až v srpnu minulého roku. Od té doby v obraně odehrál v součtu s pohárem osmnáct duelů.

Tomáš Vincour

A na závěr znovu obránce. Mládežnický reprezentant a odchovanec Uherského Hradiště si vyzkoušel také angažmá v pražské Slavii, za kterou nastupoval v kategorii U-19. Po návratu do Slovácka hrál převážně v MSFL.

Krátce oblékal také dres Blanska. V Opavě dostal prozatím příležitost ve dvou zápasech. Svým prvním gólem se podílel na domácí výhře 2:1 nad Karvinou.

Zdroj: SFC Opava, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené