Ondřej Novotný: Že se během pár týdnů staneme do jisté míry fenoménem, to jsem nečekal

Ondřej Novotný je znám jako spolumajitel a promotér MMA organizace Oktagon. Ale i jako sportovní komentátor, moderátor reality show Robinsonův Ostrov a tvůrce podcastů. A právě o podcastu Kudy běží Zajíc, který je o fotbale, je tento rozhovor. Dočtete se, jak vlastně vznikl, co Ondra vzkazuje fotbalovým klubům, ale i o tom, čeho by chtěl dosáhnout.

Zdroj: facebook.com/Nippon34

Jak a kdy jste přišel s nápadem vytvořit tento podcast?

Ten nápad vznikl na konci mého podcastu Tak určitě, kam jsem si zval různé hosty a teď jsem s tím dal dlouho pokoj, protože na to nemám tolik času.

Honza Podroužek byl jedním z nich, věděl jsem, že je pro fotbalové fandy hodně zajímavý, a na konci toho podcastu jsem mu řekl: “Pojď já z tebe udělám hvězdu. A budeme se bavit o tom fotbalu pravidelně, protože mě to taky baví.” Na základě toho to celé vzniklo.

Domluvil jste se s Honzou Podroužkem na tom, že bude v každém dílu?

Nedomluvil jsem se s ním, protože to byla více méně spontánní věc. Pro mě i taková výzva a zkouška udělat z ničeho vlastně nejpopulárnější podcast o nejpopulárnějším sportu.

A tou formou, které věřím a o které si myslím, že je zábavná a zároveň informativní, a že má šmrnc oproti podcastům, které jsou možná propracovanější, nejsou dělané tak “na koleni”, ale prostě nemají ducha.

Očekával jste tak velký ohlas a pozitivní komentáře?

Očekával jsem nějaký ohlas, protože jsem věděl, že to bude mít sledovanost, a že když využiju tu svoji platformu, tak jsem schopný zasáhnout docela dost lidí. Ale že se během pár týdnů staneme do jisté míry fenoménem, tak to jsem nečekal.

A je to samozřejmě strašně příjemné a do jisté míry zavazující, ale já to naštěstí tak neprožívám. Líbí se mi tam dávat šanci dobrým novinářům, aby ukázali lidem dobrou a hlavně zábavnou žurnalistiku.

Myslím, že třeba přestřelka mezi Vackem a Podroužkem o Spartě patří k tomu nejlepšímu, co tady fotbaloví novináři vytvořili za hodně dlouhou dobu.

Co vlastně udělení Zajíce znamená? Předáváte cenu nebo píšete vítězi?

Zatím to neznamená žádné předávání a zatím nepíšeme vítězi, ale chystáme to. Teď uděláme takovou grafiku a budeme to nějakým způsobem virtuálně předávat. Ale ti kluci si toho docela cení.

Když někomu dáme Zajíce, tak si to často dávají na stories, takže to je fajn. Znamená to, že jsme si v ten týden vyhodnotili, že v tom fotbale předvedl něco výjimečného ten člověk.

Je nějaký host, kterého byste tam chtěl mít, ale zatím se vám ho tam nepodařilo pozvat?

Já tam moc nezvu hosty, takže nemůžu říct, že by mi tam někdo chyběl, protože zatím to točíme na profesionální úrovni. Zkusil jsem to s několika hráči, ale narážím na kluby, kterým se ne úplně vtíráme, protože “zprcneme” koho můžeme.

Jeden z “bafuňářů” z fotbalového klubu se ptal, co to dá tomu klubu a co to dá tomu hráči. Měli by pochopit, že to, co jim to může dát, je všechno to, o co usilují.

To znamená v první řadě nové fanoušky, protože pakliže zapomněli na to, že usilují vždycky o nové fanoušky, tak to je první cesta k tomu, aby to v tom fotbale vypadalo tak, jak to vypadá, a pak spoustu dalších věcí.

A co to může dát tomu hráči je jasné. Když jsem udělal rozhovor s Patrikem Schickem, tak řeknu, byly tam stovky komentářů, že toho kluka mají rádi. Protože do této chvíle nevěděli, co si o něm mají myslet a teď ho začnou sledovat, protože to je frajer se vším všudy.

A to je ono, to si myslím, že by měl být cíl těch věcí, co dělám. Ta popularizace toho a ukazování jiných odstínů šedi. [smích]

Jak dlouho se na nový díl připravujete? Sám jste říkal, že Oktagonu se věnujete alespoň deset hodin denně.

No jasně, že se tomu věnuji deset hodin denně, protože to musím pořád tlačit dopředu a Oktagon je dneska spousta firem, spousta projektů, spousta věcí a je to celoživotní náplň.

Fotbal je radost. Takže to je věc, která nějak proudí mým životem. Té přípravě věnuji pár hodin, ale jak kdy. Někdy víc, někdy míň.

Kdy se fanoušci mohou těšit na první letošní díl?

Bude možná už v úterý. Uvidím, jak se budu cítit.

Chystáte pro fanoušky nějaké překvapení (“dárek”)? Ať už v podobě kreditů na Tipsportu nebo něco jiného?

Pro fanoušky chystám nějaký dárek v podobně patreonu. Protože právě to souvisí s tím, kolik tomu věnuji hodin.

Chci, aby to zůstala zábava a radost, ale vzhledem k tomu, jak se z toho stala velká věc, tak je potřeba z toho zkusit, nejenom pro mě, ale třeba i pro ty kluky, které tam budu zvát, udělat kromě radosti taky trošku byznys, aby to dělali s větším úsměvem. Protože si myslím, že to ten potenciál má.

Jaký je rekord v počtu zhlédnutí jednoho dílu?

Nevím kolik je rekord v počtu zhlédnutí. Myslím si, že úplně v pohodě 50 000 na Youtube a na podcastových platformách jsou to někdy asi desítky tisíc, ale tam je to vždycky menší samozřejmě.

Kam až byste chtěl tento podcast dostat?

Přiznám se, že bych měl nějaké ambice, abych se s tím fotbalem takto pobavil. Teď nemyslím jenom s tím “Zajícem” jako takovým, ale mě ten sport samozřejmě baví jako celek.

Líbilo by se mi, kdyby byl někdo občas progresivní ať už v olympijském výboru nebo v tom fotbalovém a dělat něco podobného z nějaké velké události jako doprovod. Ať už z Olympiády takovéto rozhovory nebo z mistrovství světa ve fotbale, nebo z nějaké podobné akce.

Tam si myslím, že to má všechno strašně velký prostor k tomu, aby se to dalo dělat. Takže, když by z toho byl někdy nějaký příbuzný, nebo takovýto projekt, tak by to bylo fajn.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Slavia si poradila v poháru s Duklou, kdo z náhradníků si řekl o místo v základu?

V prvním jarním kole si Slavia poradila se Sigmou poměrem 3:1, ve středečním Mol Cupu přidala jeden gól navíc a porazila Duklu 4:1. Trenér Trpišovský dal v pohárovém utkání tradičně šanci náhradníkům.

Jako veterán se necítím, do Slavie se určitě vrátím, říká Milan Škoda

Trefou proti Yeni Malatyaspor oslavil Milan Škoda, bývalý kapitán a kanonýr Slavie Praha, 35. narozeniny, ve sportovní terminologii věk veterána. Příliš radosti vzhledem k výsledku 1:4 trefa nepřinesla.

Martin Malík? Už měl dávno odstoupit, tvrdí David Anděl z projektu Čistý fotbal

Pomalu to začíná vypadat, že se náš fotbal ubírá tou správnou cestou. Kromě projektu Čistý fotbal, který už funguje řadu let, přibyl nový projekt - Fevoluce. Společnými silami se do našeho fotbalu snaží vložit férovost, poctivost a odstranit všechny nekalé metody řízení FAČR.