Reklama

Ondřej Novotný: Že se během pár týdnů staneme do jisté míry fenoménem, to jsem nečekal

Ondřej Novotný je znám jako spolumajitel a promotér MMA organizace Oktagon. Ale i jako sportovní komentátor, moderátor reality show Robinsonův Ostrov a tvůrce podcastů. A právě o podcastu Kudy běží Zajíc, ve kterém se řeší zajímavosti z našeho fotbalového prostředí, je tento rozhovor. Dočtete se jak vlastně vznikl, co Ondra vzkazuje fotbalovým klubům, ale i o to, čeho by chtěl dosáhnout.

Zdroj: facebook.com/Nippon34

Jak a kdy jste přišel s nápadem vytvořit tento podcast?

Ten nápad vznikl na konci mého podcastu Tak určitě, kam jsem si zval různé hosty a teď jsem s tím dal dlouho pokoj, protože na to nemám tolik času.

Honza Podroužek byl jedním z nich, věděl jsem, že je pro fotbalové fandy hodně zajímavý, a na konci toho podcastu jsem mu řekl: „Pojď já z tebe udělám hvězdu. A budeme se bavit o tom fotbalu pravidelně, protože mě to taky baví.“ Na základě toho to celé vzniklo.

Domluvil jste se s Honzou Podroužkem na tom, že bude v každém dílu?

Nedomluvil jsem se s ním, protože to byla více méně spontánní věc. Pro mě i taková výzva a zkouška udělat z ničeho vlastně nejpopulárnější podcast o nejpopulárnějším sportu.

A tou formou, které věřím a o které si myslím, že je zábavná a zároveň informativní. Že má šmrnc oproti podcastům, které jsou možná propracovanější, nejsou dělané tak „na koleni“, ale prostě nemají ducha.

Očekával jste tak velký ohlas a pozitivní komentáře?

Očekával jsem nějaký ohlas, protože jsem věděl, že to bude mít sledovanost, a že když využiju tu svoji platformu, tak jsem schopný zasáhnout docela dost lidí. Ale že se během pár týdnů staneme do jisté míry fenoménem, tak to jsem nečekal.

A je to samozřejmě strašně příjemné a do jisté míry zavazující, ale já to naštěstí tak neprožívám. Líbí se mi dávat šanci dobrým novinářům, aby ukázali lidem dobrou a hlavně zábavnou žurnalistiku.

Myslím, že třeba přestřelka mezi Vackem a Podroužkem o Spartě patří k tomu nejlepšímu, co tady fotbaloví novináři v poslední době vytvořili.

Co vlastně udělení Zajíce znamená? Předáváte cenu nebo píšete vítězi?

Zatím to neznamená žádné předávání a zatím nepíšeme vítězi, ale chystáme to. Teď uděláme takovou grafiku a budeme to nějakým způsobem virtuálně předávat. Ale ti kluci si toho ocenění docela cení.

Když někomu dáme Zajíce, tak si to často dávají na storries, takže to je fajn. Znamená to, že jsme si v tom týdnu vyhodnotili, že ten člověk ve fotbale předvedl něco výjimečného.

Je nějaký host, kterého byste tam chtěl mít, ale zatím se vám ho tam nepodařilo zlákat?

Já tam moc nezvu hosty, takže nemůžu říct, že by mi tam někdo chyběl, protože to zatím točíme na profesionální úrovni. Zkusil jsem to s několika hráči. Ale “zprcneme” koho můžeme. Takže se těm klubům nevtíráme.

Jeden z “bafuňářů” z fotbalového klubu se ptal, co to dá tomu klubu a co to dá samotnému hráči. Měli by pochopit, že to, co jim to může dát, je všechno to, o co usilují.

To znamená: v první řadě nové fanoušky, protože pakliže zapomněli na to, že usilují vždycky o nové fanoušky, tak to je první cesta k tomu, aby to v tom fotbale vypadalo tak, jak to vypadá. A pak spoustu dalších věcí.

A co to může dát tomu hráči je jasné. Když jsem udělal rozhovor s Patrikem Schickem, byly tam stovky komentářů, že toho kluka mají rádi. Protože do této chvíle nevěděli co si o něm mají myslet a teď ho začnou sledovat, protože to je frajer se vším všudy.

A to je ono, to si myslím, že by měl být cíl těch věcí, co dělám. Ta popularizace toho hosta a ukazování jiných odstínů šedi. [smích]

Jak dlouho se na nový díl připravujete? Sám jste říkal, že Oktagonu se věnujete alespoň deset hodin denně.

No jasně, že se tomu věnuji deset hodin denně, protože to musím pořád tlačit dopředu a Oktagon je dneska spousta firem, spousta projektů, spousta věcí a je to celoživotní náplň.

Fotbal je radost. Takže to je věc, která nějak proudí mým životem. Té přípravě věnuji pár hodin, ale jak kdy. Někdy víc, někdy míň.

Kdy se fanoušci mohou těšit na první letošní díl?

Bude možná už v úterý. Uvidím, jak se budu cítit.

Chystáte pro fanoušky nějaké překvapení (“dárek”)? Ať už v podobě kreditů na Tipsportu nebo v podobě něčeho jiného?

Pro fanoušky chystám nějaký dárek v podobně patreonu. Protože právě to souvisí s tím, kolik tomu věnuji hodin.

Chci, aby to zůstala zábava a radost. Ale vzhledem k tomu, jak se z toho stala velká věc, tak je potřeba z toho zkusit, nejenom pro mě, ale třeba i pro ty kluky, které tam budu zvát, udělat kromě radosti taky trošku byznys, aby to dělali s větším úsměvem. Protože si myslím, že to ten potenciál má.

Jaký je rekord v počtu zhlédnutí jednoho dílu?

To nevím. Myslím si, že úplně v pohodě 50 000 na Youtube a na podcastových platformách jsou to asi desítky tisíc, ale tam je to vždycky menší samozřejmě.

Kam až byste chtěl tento podcast dostat?

Přiznám se, že bych měl nějaké ambice, abych se tím fotbalem takto pobavil. Teď nemyslím jenom se “Zajícem” jako takovým, ale mě ten sport samozřejmě baví jako celek.

Líbilo by se mi dělat něco podobného z nějaké velké události jako doprovod. Kdyby byl někdo občas progresivní. Ať už v olympijském výboru nebo v tom fotbalovém. Ať už z Olympiády nějaké rozhovory, nebo z mistrovství světa ve fotbale, nebo z nějaké podobné akce.

Tam si myslím, že to má všechno strašně velký prostor k tomu, aby se to dalo dělat. Takže, když by z toho byl někdy nějaký takovýto projekt, tak by to bylo fajn.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Návrat do Olomouce? Radakovič bude v létě volným hráčem, může se tak vrátit za Jílkem do Sigmy

Uroš Radakovič je stále hráčem pražské Sparty, ze které hostuje v polské Wisle. Ta si jej nicméně nehodlá nechávat a srbskému stoperovi na Letné končí smlouva, která zcela jistě nebude prodloužena.

To muselo bolet! Za tenhle hrozivý zákrok dostal plzeňský Kaša červenou kartu

Viktoria Plzeň zamířila v rámci 32. kola do Ďolíčku, kde ji hostily Pardubice. V závěru poločasu se nepěkně předvedl plzeňský stoper Filip Kaša, který kvůli ošklivému zákroku obdržel červenou kartu a musel opustit hřiště.

Sparta dotahuje příchod první posily! Kolik za ni zaplatí?

První letní posilou Sparty by se měl stát levý obránce Casper Höjer. Podle dánských médií mělo v týdnu dojít k dohodě mezi hráčem a klubem. Jaká bude přestupová cena?