Omlazená Sparta po dobrém výkonu prohrála s AC Milán 0:1

Sparta se s letošním ročníkem Evropské ligy rozloučila prohrou, na Letné nestačila na AC Milán. Zápas rozhodl gól Nora Jense Haugeho z první půle.

Zdroj: sparta.cz

První šanci zápasu měl Diogo Dalot, Milan Heča ale jeho pokus nohou zneškodnil. V osmé minutě se ke střele z voleje dostal Matěj Polidar, gólman milánských si však poradil.

V následujících deseti minutách byla Sparta lepší, ve 23. minutě ale bohužel inkasovala. Z obrany Sparty si Jens Hauge udělal kuželky a střelou mezi nohy stopera nedal Hečovi šanci.

Ve 29. minutě hlavičkoval Lorenzo Colombo, levou tyč ale o kousek minul. Ve 40. minutě měl zvýšení vedení AC na noze Samu Castillejo, Heča se ale blýskl výborným zákrokem. O poločase tak Sparta prohrávala 0:1.

Druhou půli otevřela střela střídajícího Ladislava Krejčího mladšího, kterou ale Ciprian Tatarusanu vyrazil na roh. Sparta byla nadále aktivní, v 67. minutě poslal do vápna střílený centr David Molberg Karlsson a jen o kousek minul zadní tyčku.

Další komplikace pro Spartu přišla v 77. minutě, kdy po zákroku na polovině hřiště dostal Dominik Plechatý červenou kartu. V 86. minutě se hráči Sparty dožadovali penalty po ruce Haugeho, bohužel rozhodčí ji neviděl a VAR v Evropské lize není.

Ve třetí minutě nastavení šel sám na Tatarusana Karlsson, levačkou ale míč netrefil ideálně a rumunský brankář ho vychytal. Sparta tak s AC Milán prohrála 0:1.

Zdroj: livesport.cz