Reklama

Olympijské hry se blíží! Kdo by mohl pro Českou republiku získat medaili?

Již za pár dní to vypukne! 23. července startují v Tokiu olympijské hry, které musely být o rok odloženy. Budou docela jiné, neboť se uskuteční bez přítomnosti fanoušků. Na LOH 2021 se celkem kvalifikovalo 116 našich sportovců. Ti se pokusí navázat na úspěšné Rio 2016, kde získali celkem 10 cenných kovů. Česká republika má ve svých řadách několik žhavých želízek. Kdo bude mít největší šanci na medaili?

1. Lukáš Krpálek

Obhájce olympijského zlata. Dvojnásobný mistr světa v judu. Trojnásobný mistr Evropy. Jeho úspěchy hovoří za vše. V současnosti patří k nejlepším judistům světa. Bude patřit k největším favoritům. Formu má výbornou, což potvrdil ziskem bronzu na mistrovství Evropy. Krpálek bude velkým aspirantem na zisk medaile.

2. Tenistky

Naše barvy budou hájit Petra Kvitová, Karolína Plíšková, Barbora Krejčíková, Markéta Vondroušová a Kateřina Siniaková. Letos se jim na velkých turnajích velmi daří. Krejčíková se stala šampionkou Rolland Garros, Plíšková ve Wimbledonu byla ve finále.

Jejich šance se také zvyšují tím, že v Japonsku nebude přítomná úplná špička. Ještě větší naděje bude ve čtyřhře. Dvojice Krejčíková-Siniaková patří mezi nejlepší deblové páry světa. Získaly titul na Rolland Garros. Šance na zisk medaile je v jejich případě velmi realistická.

3. Barbora Špotáková

Oštěpařská legenda. Během své bohaté kariéry se stala jednou z nejlepších oštěpařek historie. Dvojnásobná olympijská vítězka. Trojnásobná mistryně světa. Majitelka světového rekordu. Ve 40 letech se jedná o její poslední olympijskou účast.

Motivace je jasná. Skončit na vrcholu. V posledních letech se nemohla potkat s formou a na výkonnosti to bylo znát. Nyní jí mohlo povzbudit nedávné vítězství na Diamantové lize v Monaku, kde hodila nejlepší výkon sezóny.

Plusem pro českou veteránku je také slabší konkurence. Pokud dokáže dobře načasovat formu, tak může svou kariéru zakončit happy-endem.

4. Adam Ondra

Sportovní lezení v Tokiu zažije svou olympijskou premiéru. Lezec z Moravy je absolutní špičkou tohoto sportu. Již 4x se stal mistrem světa, jednou také ovládl mistrovství Evropy. Ve své disciplíně bude patřit mezi hlavní favority na zlato. Bylo by zklamáním, pokud by nedosáhl na jednu z medailí.

5. Jiří Prskavec

Vodní slalom patří k nejúspěšnějším olympijským sportům české reprezentace. I tentokrát budou naši slalomáři útočit na nejvyšší příčky. Největší naději bude Jiří Prskavec.

Prskavec má skvělou bilanci na velkých akcích. Na posledních třech světových šampionátech bral pokaždé zlato. Na LOH 2016 získal bronzovou medaili. Je v jeho silách tento výsledek vylepšit, konkurence je však obrovská. Prskavec je mistr velkých závodů, potvrdí to i v Tokiu?

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené