Reklama

Olomouc před startem Extraligy: Očekávaná one man show by měla změnit tvář nevýrazného klubu

Ačkoliv bude olomoucká Mora zahajovat mezi extraligovou elitou už sedmou sezonu v řadě, stále si klub za ta léta nevybudoval pověst atraktivního a silného hráče na zdejším ledovém poli. Skalp Plzně v posledním předkole play-off 3:0 na zápasy trochu zachránil nevýraznou sezonu, ze své průměrné šedi však Olomouc nevystoupila. Vytoužené pozornosti respektovaného klubu by se jí mohlo dostat až letos.

Přitom tomu většinu léta vůbec nic nenasvědčovalo. Moravský celek byl během okurkového období na hráčském trhu nejméně aktivní ze všech. Jen dva odchody a dva příchody. Teda teď už vlastně tři. O nic jiného tady vlastně teď ani nejde.

Dlouho to vypadalo, že přesun extraligového fantoma Milana Gulaše z Plzně do Českých Budějovic letos už nic netrumfne. Jenomže pak se z čista jasna vynořil se svými prohlášeními David Krejčí. Z malé naděje se během několika dní stal trhák. Z Bostonu, kde by mohl klidně hrát na hraně prvního a druhého útoku, se rozhodl pro přesun do Olomouce.

To pochopitelně zvedlo vlnu pozitivních emocí. Jeden hráč, jeden přestup, který rázem mění průměrnému klubu celou identitu doslova lusknutím prstu. Z mančaftu na hraně předkola, který většina republiky víceméně přehlíží, se stává najednou žhavý kandidát na plnohodnotné boje pro play-off.

Olomouci příchod Davida Krejčího jednoznačně zvedne ego, pravděpodobně taky návštěvnost i bodový přísun do extraligové tabulky. Ačkoliv je hokej kolektivní hrou, v některých případech zvládne i jednotlivec udělat kus práce. Jestli to nebude tento případ, potom už nevím, kdy by mohla hvězda ze zámoří zbláznit celý tým.

Vzpomeňte si na loňskou sezonu. Karlovy Vary po boku Davida Kašeho a Jakuba Lauka dominovali Extralize. Lámaly klubové rekordy, najednou to byla na západě Čech úplně jiná Energie. Po jejich odchodu se jim hra kompletně rozpadla doslova jako domeček z karet. To je důkaz toho, že jedinci skutečně mohou dělat mančaft.

Loni Olomouc dojížděla především na marodku. Kompletní kádr se ukázal prakticky až v předkole a bylo to znát! Když vezmeme v potaz, že se struktura týmu prakticky vůbec nezměnila, tým nikde neoslabil, ale nakonec posílil o jednu velkou místní superstar, budou muset bookmakeři přepisovat původní kurzy Olomouce na umístění.

Otázkou však zní o kolik. Určitě se totiž nedá tvrdit, že by měl David Krejčí udělat z Kohoutů jednoho z kandidátů na titul. Jeho úkolem bude nejen dávat góly, ale taky zbláznit spoluhráče. Jiná cesta k dobrým výsledkům ani nevede, neboť se dá očekávat, že mnoho soupeřů zvolí ve svém kádru někoho, kdo bude mít za úkol bostonské hvězdičce co nejvíc znepříjemnit život.

Minimálně o pár fleků nahoru by se Olomouc pohnout měla. Atakovat první čtyřku, která vede rovnou do čtvrtfinále, to bude nejspíš příliš velké sousto. O extraligovou příslušnost se rovněž fanoušci na nejchladnějším stadionu v republice obávat asi nemusí.

Velkým varováním muže být přípravné období. Ačkoliv se nikdy nedají tyhle výsledky brát smrtelně vážně, devět porážek z devíti zápasů nelze přehlédnout ani se zavřenýma očima. 

Protože se dá očekávat Olomouc někde kolem středu tabulky, byla by asi pro celé město škoda, kdyby z tohoto jackpotu nevytřískala víc, než pár desítek tisíc navíc za prodané dresy. Jak už naznačuje Krejčího smlouva, tohle angažmá zřejmě nebude trvat navěky.

Zdroj: Tipsport Extraliga, HC Olomouc

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené