Oktagon Underground super-finále: Proč se ho vyplatilo sledovat až do konce?

Každý fanoušek MMA nebo UFC si rozhodně nemohl nechat utéct dlouho očekávané super-finále Oktagon Underground, které se odehrávalo v Brně 4.7.2020. Sérii duelů odstartovala organizace Oktagon MMA už 16.5.2020 v Praze, na což navazovalo 5 dalších eventů v Praze nebo Bratislavě. Pro finále si organizace vybrala střed mezi těmito dvěma městy, Brno.

Zdroj: OKTAGON MMA

I přesto, že všechny tyto eventy neměli kvůli aktuální situací povoleno živé publikum, získali si tisíce diváků nejen v Česku, ale i na Slovensku. O velkém zájmu o tyto zápasy svědčí i množství stránek, na kterých se dal sledovat live stream a množství sázejících v sázkových kancelářích.

Hodně diváků zklamala zpráva, že Matěj Peňáz, který byl horkým kandidátem na vítěze své váhové kategorie do 90 kilogramů, musel kvůli zranění odstoupit. Peňáz má podle různých zdrojů problém s chrupavkou v ruce. To způsobilo neoficiální vítězství Vlasta Čepa. Tento duel byl velmi očekávaný a Čepo uvedl, že by se v budoucnu rád utkal s Matějem v případě, že mu to zdraví dovolí.

V první části večera se odehrálo šest kvalitních duelů, z nichž byl jeden ženský a pět mužských. Tyto duely rozhodně naladily diváky na to, co následovalo pak. Po těchto šesti zápasech přišel čas na korunovaci vítězů jednotlivých pyramid.

V prvním zápase druhé části večera se setkali v duelu dva bojovníci z kategorie do 100 kilogramů, a to Daniel Škvor a Ivan Bartek. Od těchto dvou soupeřů z nejtěžší váhové kategorie čekali diváci drsný souboj, a toho se také dočkali. Zápas skončil dvě sekundy před uplynutím prvního kola, ze kterého vyšel jako jasný vítěz pyramidy Daniel Škvor.

Po tomto zápase následovala váhová kategorie do 70 kilogramů, do které se probojovali Tadeáš Růžička a Marco Novák. Za vítěze duelu byl od začátku považován Růžička, pro kterého na znak podpory vydal Yzomanias, přední člen labelu Milion Plus, píseň a natočil k němu i videoklip. Růžička své fanoušky nezklamal a vybojoval si vítězství.

Předposledním zápasem večera bylo super-finále v kategorii do 80 kilogramů, v němž talentovaného Lea Brichtu kvůli zranění nahradil Matouš Kohout, který se postavil proti favoritovi Ronymu Paradeiserovi. Tento zápas byl plný skvělých momentů a po třech kolech si výhru na body odnesl zaslouženě Matouš Kohout.

Posledním duelem večera se stal ženský souboj mezi Lucií Szabovou, finalistkou Oktagon Výzvy a novou hvězdou Terezou Bledou. Tereza Bledá si získala pozornost veřejnosti výhrami nad Lucií Pudilovou a Magdalenou Šormovou. Tereze se podařilo těsně vyhrát na body a stala se královnou ženské pyramidy.

Oktagon Underground duely 2020 jsou sice za námi, ale fanoušci tohoto druhu bojových sportů v Česku a na Slovensku nemusí zoufat, protože už byl oznámen náhradní termín dlouho očekávaného duelu Karlose Vémoly s Václavem Mikuláškem, který se odehraje v Praze, 26.9.2020. Více informací si přečtěte zde. Kromě toho se můžete těšit i na turnaj Oktagon 20, který se odehraje 30.12 v Praze.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Švancara: Slavii dlužím 30 milionů, ale dostal jsem málo času

Petr Švancara přestoupil v září 2000 do pražské Slavie, která za něj zaplatila nemalé peníze. Přestup za 30 milionů se ale vůbec nepovedl.

Vitrína dneška: Malík se bojí veřejnosti, Sparta hledá lepší dorostence

Zástupce vedení české fotbalové asociace se bál jít do pořadu na veřejnoprávní televizi. Rudý motor se zadrhl, Sparta po porážce v Plzni padla ostudně doma s Českými Budějovicemi.

Golden Boy 2020: Proč jsem volil Ansu Fatiho? Vynikající technik, prostě úžasný

Bylo to hodně složité rozhodování. Nabídka vynikajících fotbalistů evropských klubů do 21 let – bohužel opět bez českých zástupců – byla pestrá.