Oktagon mě strašně baví a naplňuje, říká Matouš Kohout

Matouš Kohout vyhrál v thaiboxu téměř vše, co se dalo. Následně se rozhodl pro přechod do Oktagonu. V rozhovoru pro náš web mimo jiné popsal, jak těžké to pro něj bylo.

Zdroj: Facebook | Matouš ‘Mighty rooster’ Kohout

V thaiboxu jste vyhrál mistrovství Evropy. Jak na to vzpomínáte?

Vzpomínám na to rád, byly to úspěchy, které navždy zůstanou v mém srdci a budou mi je připomínat pásy, které mám doma. Šťastné období, doplněno láskou ke sportu a úspěchem – no není to sen?

Proč jste se rozhodl pro přechod do Oktagonu?

V postoji jsem moc zápasů neměl, přišla nabídka a já se toho chopil. Začala mě bavit transformace do něčeho nového – nová motivace se učit ostatní bojové sporty, abych se zlepšoval v MMA.

Je to hlavně krása, že je to smíšené bojové umění – umění všech bojů, zem, postoj, wrestling. Strašně mě to baví a naplňuje.

Jak těžké to pro Vás bylo?

Je to těžké, je toho opravdu hodně, ale oproti tomu je to velká motivace.

Co stojí za vznikem přezdívky “Mighty Rooster”?

S touto přezdívkou přišel můj trenér thajského boxu, když jsem byl v začátcích své profi kariéry thaiboxu. Mně se to zalíbilo a už jsem s tím spojený několik let.

Kdo byl pro Vás prozatím nejtěžším soupeřem?

Nejtěžší? Asi Cosmo Alexandre při finále pyramidy W5 v Praze. Oproti mně byl opravdu o třídu zkušenější a já s ním dokázal vydržet celý zápas. A bojoval jsem.

Myslím, že by s ním v České republice asi nikdo nenastoupil po tom, co provedl Northcuttovi ve ONE FC.

Kdy plánujete další zápas?

Uvidíme, co přijde za nabídku. Ale připravuju se, abych byl lepší než poslední zápas, který mi nevyšel. Ale vše je teď v řešení mého manažera a organizátorů Oktagonu.

Koho byste chtěl vyzvat?

Po prohraném zápase určitě nejsem v pozici, kdy bych mohl někoho vyzívat. Koho mi dají, s tím půjdu.

Máte pro rok 2021 nějaké cíle?

Vyhrát všechny zápasy, do kterých půjdu, věnovat se dceři a ještě musím udělat pár věcí v domácnosti, které se táhnou delší čas a odkládám je. (smích)

Co děláte ve svém volném čase?

Teď se snažím věnovat svůj volný čas rodině. Pomáhat manželce, věnovat se dceři a pejskovi. To je takový můj relax a náplň mezi tréninky.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Odegaard oficiálně v Arsenalu! Zásadní roli v rozhodování prý hrál Mikel Arteta

Martin Odegaard se v létě vrátil do Realu Madrid, kde mu byl slíben dostatek prostoru, aby prokázal své kvality. Slib však nebyl dodržen a talentovaný Nor požádal o uvolnění na hostování, v čemž mu bylo vyhověno. Ofenzivní záložník si vyzkouší angažmá v Premier League.

José Mourinho oslavil 58. narozeniny. Jaká byla jeho dosavadní kariéra?

Osobitý portugalský kouč působil v Anglii, Španělsku či například v Itálii. Za sebou má celou řádku vypjatých a takticky zvládnutých duelů. Jak doposud vypadala jeho trenérská kariéra.

Vaněček pochytal 32 střel a stal se druhou hvězdou zápasu! Jak si vedli další legionáři v NHL?

V noci se odehrálo hned 13 utkání NHL. Nechyběli v nich pochopitelně ani legionáři z České republiky. Nejvíce se dařilo Vítkovi Vaněčkovi, ovšem dobrými výkony se blýskli i jiní.