Spojte se s námi


Bojové sporty

OKTAGON 23: Kníže vs. Fusi – Informace, program, stream, tipy na sázení

OKTAGON 23 nabídne další pořádnou várku skvělých zápasů. Celému turnaji bude vévodit návrat Petra Knížete, těšit se ale můžeme také na Václava Mikuláška či Lea Brichtu. Projděte si s námi informace o turnaji a tipy na sázení.

Publikováno

dne

OKTAGON 23 nabídne další pořádnou várku skvělých zápasů. Celému turnaji bude vévodit návrat Petra Knížete, těšit se ale můžeme také na Václava Mikuláška či Lea Brichtu. Projděte si s námi informace o turnaji a tipy na sázení.

Zdroj: Oktagon MMA

OKTAGON 23 se blíží, oznámeno již bylo několik zápasů a je se rozhodně na co těšit! V akci uvidíme Petra Knížete, Václava Mikuláška, Lea Brichtu či Terezu Bledou.

OKTAGON 23 – kdy a kde

OKTAGON 23 se bude konat 1. května, opět v brněnské aréně Zoner BobyHall. Začátek galavečera je plánován na 18:00, hlavní karta odstartuje ve 20:00.

OKTAGON 23 – stream

OKTAGON 23 nebude vysílat žádná televizní stanice. Sledovat jej tedy bude možné přes streamy na TV Tipsport či díky zakoupení Pay Per View přímo u organizace.

Klikněte ZDE pro online registraci bez návštěvy pobočky a získejte bonus 150 Kč zdarma u Tipsportu!

OKTAGON 23 – program, karta zápasů

Jak již bylo výše zmíněno, potvrzeno je na turnaj OKTAGON 23 hned několik skvělých zápasů. Tahákem bude zejména návrat legendárního Knížete.

Představí se také populární Brichta, atraktivní souboj zajisté nabídnou Mikulášek s Robertsenem, potěší i zápasy Bryczeka či Andreje Kalašnika.

Zatím však nejsou oznámeny všechny zápasy, stejně jako ještě není známo rozdělení zápasů na prelims a hlavní kartu.

Karta zápasů

Petr Kníže vs. Andrea Fusi (welterová váha)
Robert Bryczek vs. Kaik Brito (welterová váha)
Leo Brichta vs. Kirill Medvedovski (lehká váha)
Tereza Bledá vs. Karoline Martins (bantamová váha ženy)
Václav Mikulášek vs. Thomas Robertsen (střední váha)
Kamil Minda vs. Kerisson Leal De Rezende (těžká váha)
Karol Ryšavý vs. Matěj Kuzník (lehká váha)
Mate Kertesz vs. Bruno Carvalho (welterová váha)
Andrej Kalašnik vs. Tomáš Bolo (welterová váha)
Ewelina Wozniak vs. Elizabeth Rodrigues (slámová váha ženy)
Matouš Kohout vs. Jan Široký (lehká váha)
Rafael Xavier vs. Csaba Hocz (polotěžká váha)
Roman Paulus vs. Michal Konrád (pérová váha)

OKTAGON 23 – kurzy

Jako tradičně nabídne i na OKTAGON 23 širokou kurzovou nabídku Tipsport, který rovněž nabídne streamy zápasů, díky čemuž budete mít vše potřebné k tomu, abyste mohli využít i live sázky.

OKTAGON 23 – tipy na sázení

Nejočekávanější je samozřejmě návrat Petra Knížete, který se utká s Andreou Fusim. Favoritem je první jmenovaný a měl by svou roli také potvrdit, leč to nebude mít snadné.

Favoritem je také Robert Bryczek, kterého čeká nebezpečný Brazilec. Čekat se dá tvrdý zápas, který skončí KO/TKO.

Těšit se můžeme i na Lea Brichtu, kterého čeká zřejmě nejtěžší zápas v kariéře. Kirill Medvedovsky má na kontě pět zápasů v Bellatoru, přesto je Brichta favoritem. Lze očekávat, že zápas rozhodně neskončí na body.

Velmi zajímavé to bude v souboji Mikuláška s Robertsenem. Na Nora jsou o dost nižší kurzy, Mikulášek ale bude chtít ukázat, že udělal pokrok. Někde se Mikuláškův trénink na Vémolu musí projevit a proč ne právě teď?

Tereza Bledá bude opět favoritkou a dá se počítat s tím, že půjde pro rychlé ukončení. Do třetího kola její zápas rozhodně nedojde. Minda je pak favoritem proti publiku neznámému De Rezendemu, určitě ukáže, proč má zápasit o titul Oktagonu a vyhraje.

Souboj bez velkého favorita nabídnou Matěj Kuzník a Karol Ryšavý. Nebylo by překvapením, kdyby zápas skončil na body, třebaže Ryšavý bude chtít zápas zajisté ukončit co nejdříve.

Mate Kertesz a Bruno Carvalho pak pravděpodobně předvedou skvělou postojářskou show, která by neměla dojít do třetího kola. Kalašnik by si pak měl poradit s Bolem a Kohout je právem jasným favoritem proti Širokému.

Svou pověst si bude chtít napravit Ewelina Wozniaková. V zápase s Elizabeth Rodriguesovou bude mít polská ranařka jasnou výškovou převahu a vše hraje v její prospěch. Je tedy jasnou favoritko.

Pauluse čeká první zápas se zkušeným profesionálem. Konrád bude favorizován a rozhodně by měl potvrdit své zkušenosti a dojít si pro výhru.

Reklama

Bojové sporty

Rodiče byli feťáci, otec navíc tyran. Holloway i přesto patří k největším hvězdám UFC. Jaká je jeho cesta?

Max Holloway patří mezi nejvýraznější postavy a největší hvězdy UFC. Byl již držitelem titulu, několikrát jej obhájil a v příštím roce se jej pokusí opět získat. Jak se ale k bojovým sportům dostal a jaký je jeho život?

Publikováno

dne

Max Holloway patří mezi nejvýraznější postavy a největší hvězdy UFC. Byl již držitelem titulu, několikrát jej obhájil a v příštím roce se jej pokusí opět získat. Jak se ale k bojovým sportům dostal a jaký je jeho život?

Havaj, klid, pohoda, relax. Asi tak by si zřejmě každý představoval život, který od narození vede Max Holloway. Jenže bohužel. Dnes již hvězda UFC neměla vůbec jednoduché dětství.

Havajský bojovník se narodil ve městě Honolulu, vyrůstal však v maloměstě zvaném Waianae, které je proslulé souboji bez rukavic. Kromě toho neměl příliš velké štěstí na rodiče. Oba totiž byli těžkými uživateli drog.

Hollowayova matka ve velkém ujížděla zejména na pervitinu, své závislosti se však dokázala časem zbavit. Horší to bylo s jeho otcem. Ten se totiž kromě drogové závislosti „vyznamenal“ rovněž tím, že týral svou ženu. Když Max měl 11 let, otec rodinu opustil.

Rodinné poměry v kombinaci s tím, v jaké oblasti dnes již téměř 30letý bojovník vyrůstal, byly jakousi předzvěstí toho, čím by se mohl živit. S bojovými sporty začal ve svých 15 letech, konkrétně se věnoval kickboxu. Po třech dnech tréninku vyhrál svůj první amatérský zápas.

Měl talent, přechod k MMA byl otázkou času. V 19 letech už měl skóre 4-0, server Bloody Elbow jej zařadil ve svém reportu na sedmé místo mezi pérovými váhami. Když se tedy ozvalo UFC, nebylo to velké překvapení.

Z počátku kariéry byl Holloway přirovnáván k bývalému šampionu UFC či WEC Anthonymu Pettisovi. Ve 20 letech si připsal debut v nejlepší světové organizaci, stal se nejmladším zápasníkem na kartě UFC.

Byl náhradou za Ricarda Lamase, postavil se proti dnes již další hvězdě Dustinu Poirierovi. Zápas prohrál na submisi. V dalších zápasech ale ukázal, že na světovou špičku má. Připsal si tři výhry, jenže následovaly také dvě porážky, z toho jedna s Conorem McGregorem.

Poté už se ale rozjel stroj. Max vyhrál 9 zápasů v řadě, porazil i aktuálního šampiona lehké váhy Charlese Oliveiru, čímž se stal historicky nejmladším bojovníkem v UFC, který vyhrál 10 zápasů, a řekl si o titulový zápas. A proti komu jinému než proti Anthonymu Pettisovi, k němuž byl přirovnáván?

Havajský bojovník pochopitelně vyhrál na KO a mohl se radovat z pásu šampiona. čtyřikrát dokázal titul obhájit, dvakrát z toho proti legendárnímu Josemu Aldovi, jednou proti Brianu Ortegovi a Frankiemu Edgarovi

Na jaře 2019, mezi jeho obhajobami s Ortegou a Edgarem, se uskutečnila očekávaná a atraktivní odveta s Poirierem, Holloway usiloval o titul prozatímního šampiona lehké váha. Ani napodruhé však nevyhrál, zápas prohrál na body.

V prosinci téhož roku přišel o pás i ve své váze. Porazil jej po skvělém taktickém výkonu Alexander Volkanovski. Holloway si řekl o odvetu a dostal ji, ani v té ale nevyhrál, třebaže předvedl mnohem lepší výkon než v prvním zápase.

Od té doby vyhrál dva zápasy, přičemž již i pořádně zariskoval. Namísto čekání na titulový zápas s Volkanovskim přijal výzvu Yaira Rodrigueze a postaral se dost možná o nejlepší zápas roku 2021. Nyní už ale bude následovat završení trilogie s ruským šampionem.

Jisté je jedno, Holloway je obrovský sympaťák, který předvádí nádherné zápasy. Pro mnoho lidí je šampionem i bez pásu. Kromě toho je nekompromisním rekordmanem v počtu signifikantních úderů, rozdal jich svým soupeřům 2842, druhý Edgar jich má na kontě 1799.

Začátkem prosince oslaví Max 30. narozeniny. Aktuálně drží vynikající bilanci 23-6. Několik let má ještě před sebou a rozhodně ještě fanoušky potěší několika fantastickými zápasy.

Zdroje: UFC, Bleacher Report, Wikipedie

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Jaká je situace okolo Brichty? Děláme vše pro to, abychom s Oktagonem našli dohodu, říká jeho manažerka

Situace okolo Lea Brichty se stále ještě nezměnila, Oktagon nesouhlasí s tím, že byl oznámen zápasníkem organizace RFA i přes to, že má v Oktagonu nadále platnou smlouvu, Brichta chce ale odejít a přístup jeho dosavadní organizace se mu nelíbí. Jak se to celé vyvíjí?

Publikováno

dne

Situace okolo Lea Brichty se stále ještě nezměnila, Oktagon nesouhlasí s tím, že byl oznámen zápasníkem organizace RFA i přes to, že má v Oktagonu nadále platnou smlouvu, Brichta chce ale odejít a přístup jeho dosavadní organizace se mu nelíbí. Jak se to celé vyvíjí?

Se situací okolo Lea Brichty je již seznámen v tuzemské MMA scéně téměř každý. Brichta se rozhodl přestoupit do nové organizace RFA, problémem ale je, že má stále platnou smlouvu v Oktagonu.

Největší domácí MMA organizace se tak začala bránit pomocí právníků a je dost možné, že se Brichta nevyhne pokutě. Jaká je momentální situace?

„Aktuálně děláme vše, abychom našli společnou dohodu s Oktagonem. Leo je bojovník a rád by co nejdříve zase zápasil. Jeho přáním tak je absolvovat svůj poslední souboj v Oktagonu a pak se přemístit do RFA, kde by začal novou dráhu,“ řekla v rozhovoru pro Kaocko jeho nová manažerka Nina Sedláková.

Sedláková dle svých slov momentálně jedná s Pavolem Nerudou, jedním z promotérů Oktagonu, a věří, že se obě strany domluví.

„Za mě by ideálním scénářem bylo, kdybychom tu kauzu uzavřeli co nejrychleji a bez jakékoliv další újmy na straně Lea. Já samozřejmě akceptuji, že se dohody musí akceptovat. Jenže když on už v Oktagonu nechce být a necítí se tam dobře, tak je přece nesmysl ho tam držet silou.

To by neprospělo vůbec nikomu. On touží po něčem novém, po dalších výzvách a velkých zahraničních organizacích. Právě ty jsou jeho hlavním cílem. A pomoci mu do nich mají zápasy v RFA,“ dodala.

Oktagon se brání především proto, aby se něco podobného nestávalo v budoucnosti. S Brichtou má korektní vztah i Ondřej Novotný, ten ale řekl, že primárně musí chránit organizaci.

Zdroj: Kaocko

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Zápas ve fackované skončil tragédií! Polský zápasník zemřel na následky úderu

Bojové sporty se čím dál tím více derou na oči široké veřejnosti. Nejinak tomu je u takzvané fackované, která funguje tak, že se dva protivníci postaví proti sobě a střídají se v úderech otevřenou rukou na hlavu. Jeden takový úder ale skončil tragédií.

Publikováno

dne

Bojové sporty se čím dál tím více derou na oči široké veřejnosti. Nejinak tomu je u takzvané fackované, která funguje tak, že se dva protivníci postaví proti sobě a střídají se v úderech otevřenou rukou na hlavu. Jeden takový úder ale skončil tragédií.

Ve světě je čím dál více populárním sportem MMA, na povrch se ale dostávají i jiná odvětví bojových sportů. Jedním z nich je fackovaná, neboli SlapFighting či PunchDown.

Funguje to tak, že se proti sobě postaví dva protivníci, kteří si trefují otevřenou rukou do hlavy. Střídají se po ráně a vítězem je ten, co vydrží déle.

Fackovaná je velmi populární v sousedním Polsku. A právě z této země byl Artur Walczak, který kdysi zápasil i v MMA. Na turnaji PunchDown 5 se ale stala tragédie.

Walczak byl ukončen svým soupeřem a brzy bylo jasné, že něco není v pořádku. Odvezli jej tak do nemocnice a zjistilo se, že utrpěl poškození mozku.

Byl uveden do kómatu a po operaci se ho doktoři pokusili probudit, leč bezúspěšně. Walczak zemřel 26. listopadu, dva měsíce po osudném zápase.

Příčinou smrti bylo selhání orgánů z důvodu poškození centrálního nervového systému. Je otázkou, jak se tato tragédie podepíše na poměrně nebezpečném sportu.

Zdroj: MMA Shorties

Pokračovat ve čtení

Oblíbené