Oficiálně: Pokud nebudou ligy dohrány, federace rozhodnou o tom, které kluby si zahrají v Lize mistrů

Výkonná komise UEFA zveřejnila ve čtvrtek dva scénáře týkající se návratu do normálního režimu, rozhodla o dřívějším vyplacení klubům za pouštění reprezentantů a vydala řadu pokynů týkajících se postupu do evropských pohárů pro další ročník.

Embed from Getty Images

Za prvního scénáře by se zbývající ligové zápasy hrály zároveň s evropskými poháry a v tom druhém by se poháry vrátily nejdříve v srpnu poté, co by se dohrály ligové soutěže. UEFA ve svém komuniké urgovala federace a ligy, aby využily všechny možnosti k dohrání, nicméně dodala, že zdraví fotbalistů, diváků a všech lidí je přednější.

Narážela tím na situaci v Belgii a Skotsku, jejichž problémy vzal výkonný výbor v potaz a vydal pokyny pro účast klubů v evropských pohárech v sezoně 2020/21, která bude založena na sportovních úspěších. Pokud nebude možné dohrát ligové soutěže v současné podobě, preferuje se jejich návrat v jiné formě.

Důvoem je, aby kluby mohly postoupit do pohárů právě dle výsledků dosažených na hřišti. Pokud orgány v zemi zakáží dohrání zbývajících kol v určitém časovém horizontu, který by narušil začátek nového ročníku (případně se do hry přidaly finanční potíže a riziko dlouhodobé ekonomické stability ligy/klubů), může dojít k předčasnému ukončení.

UEFA určila, že pokud bude ligová soutěž zrušena před řádným dohráním, do Ligy mistrů a Evropské ligy postoupí týmy na základě sportovních úspěchů a jejich výběr by měl být objektivní, trasnparentní a neutlačující. Rozhodnou národní federace a vezmou v potaz i specifické okolnosti všech soutěží. Schválení pak provedou kompetentní orgány v zemi.

Zároveň si pak evropský fotbalový orgán vyhradil právě odmítnout přijetí klubu nebo posoudit jeho nominování, pokud ligové soutěže neskončí výše uvedenými důvody, případně ze zdravotních důvodů, či bude existovat veřejné domnění, že byl klub zvolen nespravedlivě. Další zasedání výkonné rady UEFA proběhne 27. května 2020.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Slavia zakázala svým hráčům na hostování nastupovat proti ní! Prý se tento krok neosvědčil

A je to tu zase. Téma Slavia a hráči na hostování se řešilo v létě ve velkém. Mnoho hráčů totiž odešlo do Slovanu Liberec. Po velkém tlaku veřejnosti se sešívaní rozhodli alespoň povolit svým hráčům nastoupit do zápasu proti ní. Nyní to ale po půl roce opět zakazuje. Proč?

Odegaard oficiálně v Arsenalu! Zásadní roli v rozhodování prý hrál Mikel Arteta

Martin Odegaard se v létě vrátil do Realu Madrid, kde mu byl slíben dostatek prostoru, aby prokázal své kvality. Slib však nebyl dodržen a talentovaný Nor požádal o uvolnění na hostování, v čemž mu bylo vyhověno. Ofenzivní záložník si vyzkouší angažmá v Premier League.

José Mourinho oslavil 58. narozeniny. Jaká byla jeho dosavadní kariéra?

Osobitý portugalský kouč působil v Anglii, Španělsku či například v Itálii. Za sebou má celou řádku vypjatých a takticky zvládnutých duelů. Jak doposud vypadala jeho trenérská kariéra.