Oficiálně: Barcelona odkáže práva na jméno stadionu od sezony 2020/21 své nadaci, zisky budou určeny na boj s koronavirem

Před pár momenty zveřejnil oficiální web Barcelony informaci o tom, že se zástupci vedení rozhodli věnovat práva na jméno svého hlavního stánku představitelům FC Barcelona Fundació, čili klubové nadace, která s nimi bude operovat od další sezony. Zisky, které z nového názvu Camp Nou Katalánci vyinkasují, poputují na boj s následky po šíření koronaviru nejen v jejich domácím regionu, ale i celosvětově.

Embed from Getty Images

Tváří v tvář největší zdravotní, ekonomické a sociální krizi v novodobé historii lidstva se Barca rozhodla k unikátnímu rozhodnutí, aby šla naproti lidem v těchto nejistých časech. V duchu svého motta „Více než klub“ totiž předává práva na pojmenování Camp Nou své vlastní nadaci, která v příštích týdnech vyhlásí nabídkové řízení.

Nový název pro barcelonský svatostánek by se pak ujal od podzimu, respektive od startu nového ročníku. Příjmy, které z toho klub s akronymem FCB utrží, poputují na již zmíněný boj s nákazou COVID-19, která se šíří po celé planetě. Část věnuje sám sponzor a zbytek se rozdělí mezi ostatní projekty.

Vůbec poprvé se tak barcelonští rozhodli nechat někoho pojmenovat stadion, který obývají od roku 1957. S obdobnou možností už však počítalo představenstvo v rámci Espai Barca – projektem, jehož hlavním hřebem byla rekonstrukce právě stadionu pro necelých 100 tisíc lidí. Členové klubu tento návrh akceptovali v referendu v roce 2014.

Komisi, která vybere konečného titulárního sponzora, budou tvořit viceprezidenti klubu Jordi Cardoner s Oriolem Tomasem, generální ředitel nadace Maria Valles, prezident doktorské asociace Jaume Padros a šéf zdravotnického zařízení klubu Ramon Canal. Vybraného sponzora pak budou ještě muset schválit socios na valné hromadě.

Embed from Getty Images

Jsme velmi potěšeni z možnosti implementace této iniciativy, která nabízí název našeho stadionu institucím, firmám a spolkům, které budou moci bojovat s koronavirem. Jejich příspěvek bude přesunut na projekty zkoumající tuto nemoc a eliminování či snížení jejích dopadů,“ nechal se slyšet Cardoner.

A pokračoval: „Nyní nevíme, jak velké následky bude tato pandemie mít, ale víme, že si z našich zdrojů pojme hodně. Je to globální a bezprecedentní krize, takže jí musíme čelit odvážně a zodpovědně. Z tohoto důvodu se klub a nadace domnívají, že je nezbytné aktivovat všechny dostupné prostředky na boj s šířením a následky koronaviru.

Jedná se o část našeho způsobu fungování a charakteru instituce. Pokud díky tomu budeme inspirací pro jiné organizace, můžeme vytvořit vlnu naděje pro miliony osob na světě, kteří jsou touto pandemii zasažení.“ Doposud se nadace snaží o vybudování rovnější a lepší společnosti a stará se o děti, které jsou ohrožené rizikem vyloučení.

Aktuálně pomáhá na 1,6 milionů dětem v Katalánsku i ve světě, bojuje proti šikaně a pořádá setkání nemocných dětí se sportovci. Klub dále poskytl své zázemí partnerům, kteří si zde mohou uchovat sanitární materiál a nabízí žákům programy, které jim umožní zůstat v kontaktu s učiteli.

Na závěr připomeňme, že Barcelona je klubem s největšími příjmy na světě a prvním, který kdy dosáhl na hranici miliardy dolarů v příjmech. I takový gigant je však ochromen ekonomickými následky panující pandemie. Vedení je však i přesto přesvědčeno, že by právě nyní mělo být štědré a solidární a přemýšlet nad zisky nesobecky.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Sparta má posilu z NHL! Pražský celek získal útočníka Ottawy Senators

Útočník Filip Chlapík nastupoval v posledních třech sezónách v NHL za Ottawu Senators, kde mu po minulé sezóně skončila smlouva. Třiadvacetiletý Chlapík se bude chtít rozehrát ve Spartě a zabojovat o smlouvu v NHL. Šikovný centr se dohodl s pražskou Spartou na měsíční výpomoci bez nároku na finanční odměnu.

Chceme si splnit další sen! Jsme lepší než oni, vlítneme na ně, mají jasno ve Slavii před odvetou

Slavii již ve středu čeká odvetné utkání na půdě Midtjyllandu, s nímž se utká o základní skupinu Ligy mistrů. Nečeká ji nic jednoduchého. Přesto sešívaní věří, že to budou oni, kdo se bude radovat z postupu.

Tampa Bay si došla pro Stanley Cup! Spolu s ní i dva hokejisté z České republiky

Je rozhodnuto, Stanley Cup má nového majitele! Stala se jím Tampa Bay Lightning, v jejímž týmu se na jeho zisku podíleli i dva hokejisté z České republiky.