Spojte se s námi

Fotbal

Odmítnout 150 milionů za 31letého hráče? Od Liverpoolu nepříliš chytrý krok

Saúdskoarabský celek Al-Ittihad měl velký zájem o jednu z největších hvězd Premier League, kterou není nikdo jiný než Mohamed Salah. Liverpool ovšem 150milionovou nabídku s díky odmítl. Nutno dodat, že pro mnohé trochu s podivem.

Publikováno

dne

Saúdskoarabský celek Al-Ittihad měl velký zájem o jednu z největších hvězd Premier League, kterou není nikdo jiný než Mohamed Salah. Liverpool ovšem 150milionovou nabídku s díky odmítl. Nutno dodat, že pro mnohé trochu s podivem.

Aktuálně vedoucí celek Saudi Pro League přivedl do svého týmu čtveřici hráčů z Evropy, konkrétně do Al-Ittihadu odešli Fabinho (nejdražší dosavadní posila klubu – 47 milionů eur), Jota, Karim Benzema a N’Golo Kanté.

Již minulý týden informoval Rudy Galetti o zájmu saúdskoarabského celku o Salaha. Rozhodnutí bylo na Liverpoolu a Jürgenu Kloppovi, kteří ovšem definitivně nabídnutých 150 milionů eur s díky odmítli (100 milionů eur + 50 milionů na bonusech), když nechtějí přijít o egyptského křídelníka, jenž byl v posledních letech jednoznačně nejlepším hráčem Reds.

350Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Samotný hráč byl dle všeho přestupu do Saúdské Arábie nakloněn. S Liverpoolem, kde je již od roku 2017, vyhrál jak Premier League, tak Ligu mistrů, rád by proto vyrazil za novým dobrodružstvím.

Bylo to moudré rozhodnutí?

Liverpool by za autora 187 gólů v dresu Reds získal opravdu vysokou částku, kterou by mohl dále investovat. Při pohledu na úzký kádr se to tak jeví jako dobrá volba. I proto se věřilo, že se tento přestup dotáhne do zdárného konce.

Salahovi je už 31 let a smlouvu na Anfieldu má do roku 2025. Taková nabídka se už tedy nemusí a dost možná ani nebude nikdy opakovat. Tím spíš, když Klopp na tiskových konferencích velmi často mluví o tom, že si nemůže dovolit jeho klub rozhazovat tolik, co ostatní.

Když už tedy dostanou Reds skvělou příležitost, kterou by mohli využít v zajímavé investice, tak ji nepřijmou…

Klopp má navíc v útoku rozhodně zajímavé hráče, ovšem v případě zranění prakticky nemá alternativy. Se Salahem by sice odešlo 30 gólů (sezona 2022/23), ovšem pokud by za něj mohli přijít dva noví mladší hráči, rozhodně je to obchod, který sice tým na první pohled oslabí, ale z dlouhodobějšího hlediska by to velmi pravděpodobně mělo opačný efekt.

Liverpool se sice snažil přivést v posledních týdnech řadu hráčů, někteří si nakonec vybrali jiný klub. Mnoho hráčů je již rozebráno a na Reds by zbyly „zbytky“, možná se tak dočkáme Salahova odchodu v lednu či příští léto. Dříve či později se tak stane.

Zdroj: Transfermarkt, Sky Sports

Reklama

Oblíbené