Reklama

Odměny pro nás nejsou dostatečně motivující, šokuje tenista ze světové špičky

Nedávné snížení odměn na turnajích ATP a WTA nesou někteří tenisté nelibě. Například kanadský tenista Denis Shapovalov se vyjádřil, že turnajové odměny již nejsou pro tenisty dostatečně motivující. Kvůli tomu se pak světová jedenáctka dle svých slov nesnaží hrát jako dříve.

Zdroj: JC, Flickr, CC BY-SA 2.0

Denis Shapovalov není sám, kdo volá po opětovném navýšení odměn. V minulosti se na toto téma vyjádřil například John Isner nebo Benoit Paire. Francouzský tenista pak například uvedl, že je pro něj lepší vypadnout v prvním kole, než se dřít jako blázen kvůli pár dolarům navíc.

K těmto tenistům se nyní přidala i světová jedenáctka Denis Shapovalov. Ten se kromě klesajících odměn vyjádřil i k přísným hygienickým opatřením, které tenisty unavují.

„Myslím si, že se bude čím dál více hráčů z turnajů odhlašovat. Tenisté nebudou chtít hrát ani kvůli nižším odměnám. Nejsou pro nás dostatečně motivující,“ šokoval kanadský tenista.

Ten tak volá po opětovném navýšení odměn. „Snad ATP udělá všechno pro to, aby se odměny zase zvýšily. Mnoho z nás pokračuje pouze kvůli sponzorským smlouvám, jinak mám ale pocit, že hodně tenistů vůbec hrát nechce. Je to složité,” uvedl Denis Shapovalov.

Odměny nejsou jediná věc, která tenisty aktuálně trápí. Jsou tu také přísná hygienická opatření, která už tenisty unavují. „Už se nesnažím hrát tolik jako dříve. Pokouším se držet co nejvíce mimo bubliny. Jsou mentálně vysilující a depresivní. Má to tak mnoho hráčů,“ uzavřel Shapovalov.

Zdroj: Tenisový svět

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Tak ať nehraje, když mu jde jen o prachy. Nahradí ho jiní, co nechtějí hrabat tak moc. Ještě bych výrazně snížil odměnu za první kolo, aby neměl vůbec motivaci se do nějakého turnaje hlásit. Nebo nastavit, že každý tenista na turnaji musí projít kvalifikací s tím, že musí vyhrát minimálně 3 zápasy, aby se do prvního kola vůbec dostal.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Nenápadné hvězdy! Koho sledovat na Euru?

Do začátku Eura zbývá měsíc. 11. června turnaj otevře utkání Turecka s Itálií, Češi se poprvé představí tři dny nato. Jaké hráče se vyplatí na evropském šampionátu sledovat, přestože se o nich tolik nemluví.

Není pro Adama Hložka čas na přestup? Sparta mu začíná být malá

Adam Hložek je, co se fotbalových schopností týče, nepochybně největší český talent od dob Tomáše Rosického. Ve Fortuna lize už kroutí třetí sezónu, je mu přitom stále teprve 18 let.

Plzeň chce být na přestupovém trhu aktivní! Zájem má o tři záložníky, brankáře a mladého stopera Karviné

Plzeňská Viktoria nechce být pozadu, a tak již jedná o posilách na ročník 2021/22. V současné době se v klubu hojně spekulují jména tří záložníků, brankáře a stopera. O kom je řeč?