Reklama

Odehráli jsme výborný zápas! Vytíženost hráčů byla domluvená, řekl trenér Šilhavý po remíze s Ukrajinou

Česká reprezentace remizovala díky gólu v závěru utkání s Ukrajinou 1:1. Do zápasu zasáhli i hráči, kteří nebyli tolik vytížení a kouč Jaroslav Šilhavý byl z jejich výkonu spokojený. Co po remíze řekl na tiskové konferenci?

Ukrajina zvolila pro zápas s českým týmem hojně kombinovanou sestavu, podobně k utkání přistoupil i Jaroslav Šilhavý. Ten dal příležitost například Václavu Jemelkovi, Milanu Havlovi, Michalu Sadílkovi či Jaroslavu Zmrhalovi.

Co se ale mnohým fanouškům nelíbilo, bylo nasazení Vladimíra Coufala, Tomáše Součka či Tomáše Holeše, kteří jsou velmi vytěžovaní a nemají šanci pořádně regenerovat. Stejně tak poločasový příchod Adama Hložka.

Se sestavou mnozí souhlasit nemusí, přesto se na zápas dalo koukat. Už se zdálo, že v Plzni prohraje český výběr 0:1, poté ale zasáhl Matěj Vydra, který dal ve čtvrté minutě nastavení vyrovnávací branku na konečných 1:1.

“Měli jsme upřímnou radost, byť to nebylo o body. Ale že se vám povede takhle vyrovnat v posledních vteřinách zápasu, to se moc často nestává. Myslím, že to byla zasloužená odměna, protože jsme podle mého názoru odehráli výborný zápas s kvalitním Ukrajinou.

Dostali jsme je pod tlak. Byť jsme prohrávali, šancí jsme měli spoustu. A že to přišlo až v posledních vteřinách, o to to bylo lepší,” řekl na tiskové konferenci trenér českého týmu.

“Vytíženost hráčů byla nějak domluvená. Komunikovali jsme s kluby, v neposlední řadě i s hráči před zápasem kvůli vytíženosti, únavě. Připravili jsme si plán na zápas a jsem rád, že to vyšlo. Za normálních okolností by třeba Tomáš Souček nestřídal. Udělali jsme to, jak jsme chtěli a dopadlo to dobře,” dodal.

Zdroj: Repre fotbal

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. No ted mi spadla čelist a definitivně jsem přestal věřit ve schopnosti Šilhavého,jak může být spokojený se zápasem ve kterém jeho hráči nepředvedli ani jednu souvislou kombinační akci směrem dopředu,ani jednou pořádně neohrozili branku soupeře a dali náhodný vyrovnávací gol v poslední vteřině hry?Myslím,že je čas na změnu na pozici trenéra.

  2. Jen by mě zajímalo na jakém fotbale to ušaté torpédo bylo.Ten jede na pořádném matrošu,ale fotbal,ten je mu cizí!Nominace dělají novináři a hlavně agenti hráču-proto ta “domluvená
    vytíženost”,on totiž 750 000 per huba je pro kom. práskače málo-musí si přilepšit!Proto míst centrforvarda,když prohríváme nasadí defenzivního halfa Sáčka ajiné dobroty jako Kaša,Havel,Matějů a jiní špileři!Jinak representaci dávejte do Plzně,bylo vidět,že hoši Zesplzně umí vytvořit Ukrajině domací atmosféru!Japato’,copato’?Ale už příští rok budou po fotbale dychtiví,nebotˇˇ to vypadá,že zánik Plzně uskutečněný “vyvedením” peněz Šádkem na estébáckého stražmistra je téměř u konce!A PČR a orgány v trestním řízení nic!!!!

  3. Opakovaně: Šilhavý nemá charisma, nemá vystupování, nedrží si od svěřenců odstup a z toho vyplývá, že hráči nemají respekt z k jeho slovům, pokynům, radám a pak to vypadá, jak to vypadá. Mají ho za šaška i když ho budou před medii hájit.
    Byl tam včera Šilhavý vůbec? V utkání dvou hodně průměrných mužstev se ukázalo, že skutečnou hvězdou PL je, na rozdíl od Součka a Coufala, krajní obránce MC Zinčenko, schopný řídit celý tým, kterému nechybělo moc, aby zaslouženě zvítězil.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené