Reklama

O co se hraje v novém ročníku Fortuna ligy? Mistr předkola LM, Evropskou ligu si nezahraje nikdo

V novém ročníku Fortuna ligy se nebude hrát jen o titul a prestiž, ale bude to i tuhý boj o Evropu. Letos víc, než kdy předtím, jelikož kvůli špatnému koeficientu se značně osekají předkola pro české celky.

Po aktuální sezóně šel mistr Fortuna ligy (Slavia) do třetího předkola Ligy mistrů, vicemistr (Sparta) do druhého předkola Ligy mistrů. Díky výhře Slavie v poháru třetí tým (Jablonec) čeká třetí předkolo Evropské ligy a čtvrtý a pátý celek tabulky (Slovácko, Plzeň) naskočí do druhého předkola Konferenční ligy.

Od příští sezóny se ale s tímto poměrně dobrým rozložením musí české kluby rozloučit. Kvůli špatnému koeficientu totiž například úplně vypadne Evropská liga.

Vítěz Fortuna ligy půjde v sezóně 2022/23 do předkola mistrovské části Ligy mistrů.
Vítěz Mol Cupu půjde v sezóně 2022/23 do předkola Konferenční ligy.
Druhý a třetí tým Fortuny ligy půjde v sezóně 2022/23 do předkola Konferenční ligy.

V případě, že by Mol Cup vyhrál tým, jenž by se umístil na prvních třech místech v tabulce, šel by do předkola Konferenční ligy i čtvrtý tým ligy.

Zároveň se ale bude hrát také o udržení v soutěži. Liga se vrací k modelu z předminulého roku, kdy dva celky hrály baráž.

14. a 15. celek Fortuna ligy půjde do baráže proti 2. respektive 3. třetímu F:NL.
16. celek Fortuna ligy sestupuje přímo do F:NL.

Jedinou možností, jak by si český tým mohl zahrát Evropskou ligu, je pokud by se mistr z předkol Ligy mistrů propadl do této soutěže.

Každopádně oproti předchozím rokům bude účast v pohárech dost osekaná, na vině je slabý příspěvek ostatních celků v posledních 5 sezónách, kdy bodovala takřka jen Slavia.

Zdroj: Fortuna liga

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Navíc mistr ani nemá EL jistou. Na druhou stranu bude výhoda, že pro národní koeficient se získané body budou dělit jen čtyřmi, ne pěti jako nyní.

  2. Ať jdou někam s konferenční ligou.K čemu tři poháry?EL získá trochu na prestiži,ale konferenční naopak mi přijde jako liga odpadlíků neboli neúspěšných ve svých ligách…

    • Finanční příjem pro kluby. Jak by to dneska vypadalo např. s Plzní, kdyby už pár let fungovala Konferenční liga.

    • Když budeme v rovině scifi a snů, tak ani kdyby Sparta postoupila ze skupiny EL. Výhra je spíše takové vědecké fantasmagoření jako to “kam se rozpíná vesmír”. Což nikdo nikdy nezjistí ani neuvidí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené