Nuri Sahin a Kevin De Bruyne vládnou Evropě! Vydrží jim dominance po zbytek sezony?

Duo záložníků prozatím vládne jedné ze statistik napříč Evropou. Nuri Sahin a Kevin De Bruyne dominují v počtu klíčových přihrávek a dokazují, že jsou klíčovými hráči svých týmů. U belgického reprezentanta to každopádně není takové překvapení, neboť je často považován za jednoho z nejlepších tvůrců hry, nicméně turecký reprezentant ve službách Brém zažívá nebývalý rozkvět.

Zdroj: bundesliga.com

De Bruyne zažívá povedený vstup do nové sezony, to stejné však platí o Nurim Sahinovi, třebaže se jeho Werderu start příliš nepodařil. Oba aktuálně dominují minimálně pěti nejlepším evropským ligám v počtu klíčových přihrávek, jejichž počet se minimálně do konce reprezentační přestávky zastavil na číslovce 16.

Především v podání záložníka Brém se jedná o úctyhodný počin. Vypadá to, že by mohl po delším paběrkování zažít další skvělou sezonu po dlouhé době. Ne snad, že by několik sezon hrál úplně špatně, ale dlouho se mu nedařilo navázat na skvělé období, jež strávil v Dortmundu před přestupem do Realu Madrid v roce 2011.

Sahin sice za De Bruynem zaostává v počtu asistencí, když má pouze dvě oproti Belgičanovým pěti, nicméně si vede lépe v jiných číslech. V první řadě má průměrně více přihrávek na utkání, konkrétně jich vyšle 67 oproti necelým 49 na straně záložníka Citizens. V řadě druhé má lepší procentuální úspěšnost, která činí 84,6 % oproti 82,6 % na straně De Bruyneho.

Již nyní má po třech zápasech Sahin o asistenci více, než měl v uplynulém ročníku po dvaceti zápasech. Při srovnání těchto dvou hráčů je jinak nutno podotknout, že De Bruyne má v lize o jeden odehraný zápas více, jelikož Premier League začala o chvíli dříve. Každopádně z levačky záložníka Werderu letos létají skvělé přihrávky, příkladem budiž víkendová asistence na gól mladíka Joshe Sargenta ve videu výše.

Sahinův návrat formy by mohl být skvělým faktorem ve prospěch Werderu Brémy. Nejlepší sezona, kterou turecký reprezentant zažil, byl ročník 2010/11 v dresu Borussie Dortmund, kdy za 30 utkání posbíral 6 gólů a 8 asistencí, a patřil ke klíčovým postavám vestfálského celku při zisku titulu v Bundeslize.

U Kevina De Bruyneho je zřejmé, že si kvalitu a čísla udrží. Lze to samé očekávat i u jednatřicetiletého Nuriho Sahina? Pokud ano, potáhne jako jeden z nejzkušenějších borců svého týmu Werder za úspěchem v podobě návratu do Evropy?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..