Reklama

Novým trenérem Viktorie Plzeň je Michal Bílek. Asistovat mu bude Pavel Horváth

Spekulace potvrzeny. Bývalý reprezentační trenér Michal Bílek přebírá Viktorii Plzeň, do které se vrací po patnácti letech. S českým vicemistrem podepsal smlouvu do roku 2023. Asistovat mu bude bývalý hráč klubu Pavel Horváth.

Zdroj: FC Viktoria Plzeň

Po vyhazovu Adriana Guľy internetem kolovaly spekulace o možném angažování Michala Bílka. Ty jsou nyní potvrzeny. Bývalý kouč reprezentace České republiky či Kazachstánu přebírá Viktorii Plzeň před důležitým zápasem se Spartou.

 „Naším cílem je nyní dodat týmu nový impuls, dobře se nachystat na závěr sezony a samozřejmě zlepšit herní projev,“ sdělil Adolf Šádek.

Poslední štací Michala Bílka byla kazašská reprezentace. V minulosti však vedl i Spartu, Teplice nebo právě Viktorii Plzeň.

Staronový kouč se v pondělí ráno seznámil v tréninkovém centru Luční s týmem, následně proběhne první trénink.

„Domluvili jsme se rychle, vést Viktorii je pro mě velká výzva. Chceme zvládnout závěr sezony tak, abychom si zajistili účast v pohárech pro příští sezonu,“ pravil před prvním tréninkem Bílek.

Na pozici asistenta trenéra přichází bývalý hráč a legenda Viktorie Plzeň Pavel Horváth. Na lavičce s nimi budou nadále působit i Marek Bakoš a Matúš Kozáčik.

Zdroj: FC Viktoria Plzeň

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

      • Nemyslel jsem to tak, že by Bílek byl špatný trenér, ale to, jak v posledních zápasech pod jeho vedením hráči Kazachstánu hráli, určitě blbě rozdýchával a odvolání bylo pro něj osvobozením. Přitom na začátku jeho působení to vypadalo, že tým půjde výkonnostně nahoru a vyhrabe se z kategorie nejslabších repre v rámci UEFA.

  1. Pan Bílek s Horvátem tu spící Viktorku snad zvedne a posune mezi první tři týmy ligy.Je to přemýšlivý trenér žádný mluvka a hochštapler.

  2. To je dobrá volba. Bílek patří mezi českými trenéry mezi top 5, možná top 10. Lepší volbu by pro mě představovat jen Svědík, ale ten byl nedostupný. V této souvislosti zmiňovaní Lavička nebo Frťala by určitě nebyli lepší volbou, Víťa je moc hodnej, to není to, co teď potřebují a Frťala na Plzeň nemá.

  3. Nejsem si jistý, zda je Bílek pro Plzeň to pravé, ořechové, ale budiž – je to jejich volba.
    Vrátím se k A. Guľovi: když přišel do Plzně, tak se o něm pěly ódy, jak je moderní, progresivní atd.
    Čas trhnul oponou a ženou ho zes Plzně prasečím krokem – nevděčné je to řemeslo trenérské…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené