Reklama

Nový stadion na obzoru? AC a Inter už jsou v kontaktu se starostou, má to ale háček

Je to zelená pro nový stadion? Italské San Siro se pomalu, ale jistě blíží ke konci své působnosti. Na AC Milán a Inter Milán v budoucnu čeká nový domov, kluby jsou již blízko zahájení jednání se starostou.

Paolo Scaroni, prezident AC Milán, před několika hodinami oznámil, že rekonstrukce stávajícího stadionu zkrátka není možná, a to zejména z finanční stránky.

Právě AC a Inter Milán představili své plány na nový stadion, ale stejně jako u většiny těchto projektů narazili na místní orgány, politiku a složitosti byrokracie.

Někteří totiž jsou proti myšlence strhnout starý stadion, jenž byl otevřen už v roce 1926 a po jehož stržení bude fotbalový svět o něco chudší. Rozcházejí se i názory většiny fanoušků, někteří si nový stadion přejí a těší se na něj.

Oběma milánským gigantům ovšem vysvitla naděje. Do funkce starosty se dostal Giuseppe Sala, jenž nový projekt podporuje. Zároveň potvrdil, že je s oběma kluby v kontaktu a brzy s nimi měl zahájit jednání.

Na webu Football Italia můžeme najít rozsáhlé Scaroniho vyjádření k celé situaci. “Nový stadion má stát vedle toho současného. Starosta projekt schvaluje, nyní však musí přesvědčit všechny ostatní, že se jedná o správný krok.

Je pro mě těžké pochopit, jak si místní orgány mohou myslet, že můžeme rekonstruovat stadion, který pořádá nejméně dva zápasy týdně. Stadion by byl totálním staveništěm, ve kterém nelze zaručit našim fanouškům bezpečí.

Neexistuje žádný jiný stadion, na kterém by v období rekonstrukce mohli Milán s Interem hrát. A skutečnost, že se jedná o město s dvěma evropskými kluby znamená mnohem více odehraných zápasů.

Doufám, že lidé plně pochopili důležitost nového stadionu. Nemá totiž smysl být ambiciózní, pokud nemůžeme počítat se stejnými příjmy jako ostatní kluby. Týmy, kterým čelíme v Lize mistrů, vydělávají ročně na svých stadionech 100 milionů eur, zatímco my inkasujeme pouze 35.”

Zdroj: Football Italia

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené