Reklama

Nový majitel pro Plzeň? O Viktorii má zájem miliardář z USA, jenž vlastní klub v Serii A

Pomalu to vypadalo, že Viktorii Plzeň po deseti skvělých letech dochází dech a klub začíná pomalu upadat. Napověděly tomu i finanční problémy, pro fanoušky Viktorie ale zase může být veseleji. Klub má totiž zájem odkoupit miliardář z USA.

Tři roky bez evropských pohárů, nutné prodeje opor. Hráči Viktorie dokonce pár měsíců neviděli výplaty, majitel Adolf Šádek měl peníze na chod klubu pouze do zimy. Tak špatné byly vyhlídky Viktoriánů.

Jenže teď může být opět všechno jinak. Když Adolf Šádek přebíral klub od Tomáše Paclíka, bylo jasné, že je to jen krátkodobé řešení. Zkušený bafuňář nemá prostředky na to, aby se vyrovnal silným majitelům ve Spartě či ve Slavii.

Proto se hledal nový majitel či strategický investor, o což se stará společnost Deloitte. Jednání se prý může protáhnout, do konce roku by však mělo být jasno. A kdo by tedy měl být tím vyvoleným?

Podle Deníku Sport je jedním z uchazečů Američan Robert Platek, jenž za poslední rok vstoupil jako majitel do dánského Sönderjyske, portugalského Casa Pia AC a do italské Spezie. A rád by své portfolio rozšiřoval dál.

Kdo vlastně je Robert Platek? 57letý businessman je nejblíže propojen s investiční společnost MSD Capital, jejíž hlavní starostí je Michael Dell, zakladatel počítačové firmy Dell. Jeho jmění je odhadováno na dvě miliardy dolarů.

Pro Viktorii Plzeň je nový majitel zásadní. A vlastně i pro celý český fotbal to může být dobrá zpráva. Pokud budou tři konkurenceschopné týmy bojovat o titul, zvýší to nejen úroveň a atraktivitu ligy, ale také to může znamenat větší úspěch v pohárech a také více peněz pro menší kluby v rámci přestupů.

Adolf Šádek by se nebránil tomu, aby v Plzni zůstal. Nicméně Platek do Sonderjyske dosadil svou dceru Amandu, která se stará o chod klubu. Ve Spezii zase šéfuje Platekův syn.

Může tak dojít i na úplný odchod Šádka z Plzně. Nicméně zkušený bafuňář už má otevřené zadní vrátka. Spolupracuje totiž v Brně s majitelem Václavem Bartoňkem, jehož dcera je Šádkova přítelkyně. Prodat Viktorii za velké peníze a přesunout se do “klidovějšího” režimu za rodinou, to je také jednou z možností.

Zdroj: Deník Sport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Tak pro takového pracháče by asi nebyl problém ročně do Plzně dávat 150 mil.kč a mít ji jako farmičku pro hráče které by mohl buď později dobře prodat nebo přesunout do svého klubu v Dansku či Italii……… Opravdu to chce mít v Čr 4 kvalitní silné týmy kdy alespoň 3 z nich by každoročně hráli ve skupinách EL a KL kde by dělali body do Českého pohárového koeficientu.

  2. Pane Šádek prodejte to budou tam jisté finanční prostředky bude tím pádem zachován kvalitní kádr.Budou se hrát Evropské poháry a kdo je majitel je úplně jedno.Českému fotbalu to jen může prospět.
    Váš přechod do Brna bude snad poslední možností,jak vrátit druhé největší město v ČR do ligy s pralesa,jehož strůjcem je Váš nastávající tchán.Ten si s vedením Zbrojovky evidentně neví rady ve městě,kde chodilo na fotbal pravidelně nejvíc diváků v republice.Můžete dosáhnout v Brně nevídaných úspěchů a jelikož jste fotbalový workoholik je Brno pro Vás obrovská výzva.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené