Spojte se s námi

Bundesliga

Nový klub, nová mise. Tomáš Kalas po konci v Anglii posílil německý velkoklub. Cíl? Vrátit jej tam, kam patří, má jasno odchovanec Sigmy Olomouc

Tomáš Kalas byl od konce minulé sezony volným hráčem. Poslední roky byl hráčem anglického Bristolu ve druhé lize. Nyní ale míří za lepším. Upsal se německému velkoklubu, kterému chce pomoci v návratu do míst, kam patří.

Publikováno

dne

Tomáš Kalas byl od konce minulé sezony volným hráčem. Poslední roky byl hráčem anglického Bristolu ve druhé lize. Nyní ale míří za lepším. Upsal se německému velkoklubu, kterému chce pomoci v návratu do míst, kam patří.

Odchovanec Sigmy Olomouc odcházel z Hané v roce 2010 jako velký talent do anglické Chelsea, v té se ale nikdy pořádně neprosadil, byť si zahrál v jejím A-týmu. Dlouho byl posílán na hostování, než v létě 2018 odešel do Bristolu, který jej o rok později vykoupil.

V Bristolu hrál Tomáš Kalas pravidelně druhou anglickou ligu. Dokonce si vyzkoušel roli kapitána. Poslední dobou jej ale trápila zranění a také kvůli nim už se nedokázal vrátit do sestavy.

Po konci minulé sezony mu vypršela smlouva a na nové se nedohodl. Ve 30 letech se tak stal volným hráče a čekal na nabídky. Nyní už ale má nové angažmá a to na velmi prestižní adrese.

Podruhé v kariéře se Kalas podívá do Německa, kde v minulosti působil v Kolíně nad Rýnem, za který si ovšem nezahrál. Tentokráte bude hráčem Schalke, kterému se upsal do roku 2025.

350Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Celek z Gelsenkirchenu patří mezi největší německé kluby, nyní ale hraje druhou ligu, kam sestoupil po nepovedené sezoně v Bundeslize.

„Tomáš nám přidá více kvality do defenzivy. Má zkušenosti, převezme zodpovědnost na hřišti a povede náš tým,“ pochvaluje si jeho příchod sportovní ředitel André Hechelmann pro klubový web.

Kalas má mimo jiné zvýšit konkurenci. Trenér Thomas Reis oceňuje jeho rychlost, sílu v soubojích i odolnou mentalitu. Prvně je ale potřeba jej dostat do kondice, aby se mohl rychle zařadit do sestavy.

„Po mém angažmá v Bristolu jsem si vědomě udělal čas, abych přemýšlel, kam bych mohl udělat další krok ve své kariéře a který klub je pro mě nejlepší. Je pro mě obrovskou ctí, že mě Schalke oslovilo. Nemusel jsem o jeho nabídce dlouho přemýšlet. Udělám vše pro to, aby se vrátilo tam, kam patří,“ vyjádřil se Kalas.

Jenže to má háček. Schalke zpackalo start do sezony a po čtyřech kolech druhé ligy má na kontě jen tři body za jedinou výhru. Najdeme jej tedy na 16. místě coby třetí nejhorší tým druholigové soutěže.

Zdroj: Schalke 04, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené