Nové Město by mohlo pořádat hned dva podniky biatlonového Světového poháru. Organizátoři věří, že se uskuteční i s fanoušky

Dobrá zpráva pro české biatlonové fanoušky. Ve hře je totiž možnost, že se v Novém Městě na Moravě uskuteční hned dva podniky Světového poháru!

Zdroj: Wikimedia Commons

Vše je ale ještě stále otevřené. Zatím není pevně stanoven kompletní program nové sezóny biatlonového Světového poháru, a tak čeští organizátoři napjatě čekají na další vývoj.

„V tuto chvíli ještě nevíme, jak to definitivně proběhne. Ve hře je několik variant,“ uvedl ředitel závodů v Novém Městě Vlastimil Jakeš.

V programu jsou prozatím definitivně zanesené první dva trimestry společně s mistrovstvím světa ve slovinské Pokljuce. Nové Město má aktuálně předběžně přiděleno pořadatelství ve třetím trimestru v termínu 11. – 14. března.

Před Novým Městem měl jeden podnik Světového poháru pořádat čínský Peking. Vše ale nyní nasvědčuje tomu, že se žádný závod v Číně neuskuteční.

„Zastavili tam veškeré kontrolní závody pro olympiádu, takže se jeden díl Světového poháru přesune zpět do Evropy,“ přiblížil šéf českého biatlonu Jiří Hamza.

To by měla být šance pro Nové Město. Zdá se jako pravděpodobné, že Mezinárodní biatlonová unie (IBU) prodlouží právě konání podniku Světového poháru v Novém Městě na úkor Pekingu.

Vlastimil Jakeš připustil, že s touto variantou organizátoři předběžně pracují. „Pracujeme s rozpětím tří týdnů. Ve hře je možnost i dvou závodů. Řeší se garance, každý pořadatel musí předložit závazné podmínky, jak co se týče podpory státu, tak i možného zabezpečení.“

Čeští organizátoři, stejně jako fanoušci doufají, že se závody budou moci uskutečnit i s fanoušky. „Byli bychom rádi, kdyby k nám diváci mohli. Ale počítáme i s variantou, že to může proběhnout bez diváků,“ dodal Vlastimil Jakeš.

Zdroje: Český biatlon, iDnes

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Golden Boy 2020: Proč jsem volil Ansu Fatiho? Vynikající technik, prostě úžasný

Bylo to hodně složité rozhodování. Nabídka vynikajících fotbalistů evropských klubů do 21 let – bohužel opět bez českých zástupců – byla pestrá.

PSG vs. RB Lipsko: Preview a tipy na sázení

V úterý večer bude čekat PSG a RB Lipsko naprosto klíčový duel, který by mohl výrazně napovědět o vývoji ve skupině H, která se zatím pro pařížský celek nevyvíjí vůbec dobře.

Divočina v Anglii: Rekordní počet přihrávek před gólem, emoce budící VAR i osahávání genitálií soupeře

Domácí Liverpool v zápase s Leicesterem zaznamenal rekordní počet přihrávek před gólem. Zápas zároveň nabídl sporný VAR moment, který ochudil Lišky o penaltu.