Nové logo, nové barvy. Hokej v Karlových Varech mění vizuální identitu

Extraligové Karlovy Vary vstupují do éry, kterou budou symbolizovat nové klubové barvy a také moderní logo se zajímavým významem.

Zdroj: hokejkv.cz, Foto: Kateřina Macečková

Energie se bude nově prezentovat v černé, bílé a také šedé barvě. „Záměrem teto změny bylo především posunout vizuální prezentaci klubu na novou, vyšší úroveň,“ sděluje hlavní iniciátor přeměny a zároveň nejvyšší představitel klubu, majitel Karel Holoubek.

Po osmnácti letech klub mění i své logo, jehož základ je tvořen symbolem hokejky, doplněný o zkosené písmeno E, jež symbolizuje název klubu. Zkosení pak značí dynamiku, rychlost, pohyb a energii samotnou, tj. prvky, kterými se teď karlovarský hokej vyznačuje.

Klub se chce prezentovat novým a moderním logem, přičemž tyto vlastnosti už původní logo z roku 2002 nesplňovalo. Představeno bylo i pro alternativní logo kruhového tvaru, které potvrzuje svou symbolikou tím, že Energie je klubem z města horkých pramenů.

Jsem hrozně rád, že naše obchodní a marketingové oddělení udělalo tenhle krok, protože si myslím, že každá změna je přínosná. Určitě to zase trochu přitáhne pozornost k Energii. Jsme skromný klub a každá podobná akce je prospěšná,“ těší kouče Martina Pešouta.

Od nového ročníku už nebudete energetiky vídat v zelené. Klub nově vsadil na černou, bílou a šedou. „Černá i bílá jsou mé oblíbené barvy, takže se mi to líbí,“ líčí zadák Martin Rohan. „Mně se zase líbí černá a šedá, takže změnu určitě oceňuji,“ doplňuje Filip Novotný.

„Logo je jednoduché, moderní. Myslím si, že se povedlo, starší logo se mi osobně úplně tolik nelíbilo,“ přiznává karlovarský brankář, který komplexně novou identitu kvituje. „Je to určitě zajímavý nápad a taková změna, která přinese do klubu zase trochu jiný náboj.“

Nové logo se líbí i dalším. „Je jednoduché a jak se říká, v jednoduchosti je krása,“ hlásí kapitán Václav Skuhravý. „Mně osobně se změny rovněž moc líbí. Je to takové elegantnější a myslím si, že se to ke Karlovým Varům bude hodit,“ přidává se obránce Michal Plutnar.

Podobně mluví i střelec Jakub Flek. „Logo se mi líbí, byť může někomu připadat jednoduché, ale myslím si, že právě v jednoduchosti je krása. Za mě velký palec nahoru. Myslím, že až lidi uvidí návrhy dresů tak, jak jsem je viděl já, tak se jim to bude líbit,“ pokyvuje.

Pro asistenta trenéra Tomáše Marišku jde o oživení do nové sezony. V Karlových Varech věří, že vizuálními změnami nic nekončí a po uplynulém zdařilém ročníku zažijí další. „Doufám, že to potvrdíme i na ledě a budeme hrát hezký hokej,“ přeje si posila Lukáš Pulpán.

Použité zdroje: hokej.cz, hokejkv

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Vynikající debut! Jiří Procházka ustál premiéru v UFC a Oezdemira ukončil ve druhém kole

Konečně jsme se dočkali! Jiří "Denisa" Procházka za sebou má první zápas v UFC a neohlo to dopadnout lépe. Rodák z Moravy...

Největší ostuda v historii anglického fotbalu! Kterak se hráči Albionu stali součástí Hitlerovy propagandy

Reprezentační tým Anglie za sebou má přes 1000 utkání. Nelze se tak divit, že některé byly ostudné. Nicméně tím nejostudnějším byl bezpochyby...

Historie slovenského fotbalu aneb Doby dávno minulé – Inter Bratislava

Inter Bratislava. To je jméno, které v dávných dobách nahánělo strach napříč celým Slovenskem. Nyní však Inter zažívá doby, kdy mohou nejvyšší...