Spojte se s námi


Bojové sporty

Nová zápletka na scéně! Cverna se zastává Karlose a vyzývá Vondráčka na souboj

Alex Cverna se po útoku Petra Vondráčka na Karlose Vémolu během jeho tréninku v pražském Lanna gymu zastal svého kamaráda a vyzval Vondráčka na souboj.

Publikováno

dne

Alex Cverna se po útoku Petra Vondráčka na Karlose Vémolu během jeho tréninku v pražském Lanna gymu zastal svého kamaráda a vyzval Vondráčka na souboj.

Zápas Vémoly s Vondráčkem pravděpodobně nedopadne

V posledních dnech rezonuje domácí bojovou scénou kauza Petra Vondráčka, který se vtrhl na trénink Karlose Vémoly v pražském Lanna gymu a vyzýval jej na souboj. O incidentu informoval veřejnost sám Vémola na svém Instagramu a od té doby se začaly ledy hnout.

Vémola v příspěvku prozradil, že bývalý K-1 veterán Vondráček nebyl zrovna dvakrát v kondici a jeho řádění musel ukončit až trenér Yakuza. Terminátor navíc uvedl, že stejně by jim žádný promotér zápas kvůli kontroverzní povaze Vondráčka nedal a nabídl mu možnost dorazit do Reinders nebo Monster gymu, aby si vyřídili účty jako chlapi.

Hned na to se ozval promotér organizace Yangames Adrian Smrčka, který oběma nabídl možný zápas. “Nabízím oběma zápas. Vondráček mi řekl, že do toho jde, Vémola mi ještě neodepsal. Když tvrdí, že by jim zápas nikdo nenabídl, tak já jim nabízím zápas v létě na Yangames na Štvanici,“ prozradil Smrčka pro server Kaocko.cz.

Nabídka zápasu byla okořeněna odměnou milion Kč pro vítěze. Šance, že by ale Oktagon uvolnil svého šampiona, který se v posledních letech potýkal s různými zraněními, na takový fight, je velmi nepravděpodobná. Na scénu ale přichází další hráč.

K zápasu s Vondráčkem se hlásí Cverna

Na vzniklou situaci zareagoval Alex Cverna, který se zastal svého kamaráda a vyzval Vondráčka na souboj. Nabídl také organizaci, pod kterou by se mohl případný zápas uskutečnit.

„Tohle už opravdu přehání, startovat na někoho v gymu, kde se to nedělá. Tam jsme si všichni rovni,“ uvedl Cverna ve videu zveřejněném na webu MMA Shorties.cz.

„Pokud má Petr tolik energie jít do zápasu, tak ať už se konečně vzchopí a jde se mnou. Věkově jsme si rovni, tak ať jde. Blíží se další Fight Night Challenge, tak si to tam můžeme rozdat tvrdě a silně. Nelíbí se mi, že uráží mého kamaráda a brášku Karlose,“ zastal se kamaráda.

Cverna dále informoval, že Vondráček dostal nabídku na zápas s ním již třikrát, vždy ale neúspěšně. Chytne se hozeného lasa?

Zdroj: Kaocko, MMAShorties

Reklama

Bojové sporty

S Vémolou jsem udělal školáckou chybu, přiznává Kincl. Našel i pozitivum. Koho by bral jako dalšího soupeře?

Od největšího českého zápasu v Oktagonu již uběhlo několik dní a šampion Patrik Kincl s odstupem zhodnotil svůj výkon při výhře nad Karlosem Vémolou. Promluvil i o dalším soupeři.

Publikováno

dne

Od největšího českého zápasu v Oktagonu již uběhlo několik dní a šampion Patrik Kincl s odstupem zhodnotil svůj výkon při výhře nad Karlosem Vémolou. Promluvil i o dalším soupeři.

Patrik Kincl a Karlos Vémola uzavřeli svou rivalitu druhým zápasem. Před pěti lety vyhrál Terminátor, nyní Inspektor. Po vítězné odvetě ze strany Kincla se hodně řešil výsledek. U všech rozhodčích totiž vyhrál jasně, jen jeden udělil alespoň kolo Vémolovi.

Mnoho lidí bylo překvapeno. Divil se i Kinclův kamarád a bývalý šampion David Kozma, svůj názor měl i promotér Ondřej Novotný. Inspektor přitom byl v průběhu zápasu přesvědčen o tom, že má výhru v kapse.

„Já si ten zápas bodoval úderama a těžil jsem z toho víc. Byly signifikantní, rozhodčí byli blízko. Museli to vnímat. Myslím, že ty údery na koule od Karla se nedají počítat, takže jsem si byl jistý, že výhra musí jít za mnou,“ nechal se slyšet v živém vysílání na Instagramu.

Kromě toho, že kritizoval výkon rozhodčího v kleci, měl ovšem výtky i k sobě. „Udělal jsem školáckou chybu,“ přiznává. Jakou? Když viděl průběh Vémolova shazování, tak věděl, že jeho soupeř bude v zápase vážit přes sto kilo.

Sám měl shazování bezproblémové a chtěl váhu alespoň nějak srovnat. Proto porušil již ověřené metody a začal jíst dříve, než měl, a zřejmě i o něco více. To se pak projevilo na tom, že tělo nevstřebávalo důležité látky a Kincl se musel vyrovnat s křečemi v nohách.

Našel však i pozitivum: „Jsem jediný, co jsem ho sledoval od UFC, koho nehodil a neudržel na zemi. Jsem rád, že jsem vše ubránil, přebodoval ho a zmaloval ho tak, jako ještě nikdo v jeho kariéře.“

Kincl promluvil o dalším soupeři

Jelikož Patrik Kincl dokázal obhájit pás, čeká jej další titulová obhajoba. Počítá se s tím, že jeho dalším soupeřem bude polský ranař Robert Bryczek, který již učinil i přímou výzvu.

„Jestli si to rozhodne Oktagon, tak do toho půjdeme. Má nějaké výhry, takže tak. Bohužel střední váha je taková prázdná, bude se to muset postupně budovat,“ říká šampion.

Nebrání se však ničemu. Klidně bude bojovat i s někým, kdo ještě v Oktagonu nezápasil, v případě, že bude mít na kontě dobré skalpy a zajímavé postavení ve světovém žebříčku.

Od fanoušků dostal také otázku, jestli by šel raději do odvety se Samuelem Krištofičem, anebo by spíše vzal zápas s Leandrem Silvou. „Když budou mít podobnou šnůru výher, tak preferuju Apolla. S Pirátem už jsem bojoval, takže by to byla nová výzva,“ uzavřel téma.

Zdroj: Patrik Kincl, Instagram, Oktagon MMA

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Kincl kritizuje rozhodčího ze zápasu s Vémolou: Štval mě, mám dvě teorie, veřejně můžu říct jen jednu. Odvolávání na stará pravidla nechápu

Patrik Kincl si konečně našel čas, aby se vyjádřil ke své výhře nad Karlosem Vémolou. Fanouškům prozradil, co mu v zápase skutečně hodně vadilo a co vůbec nedokáže pochopit.

Publikováno

dne

Patrik Kincl si konečně našel čas, aby se vyjádřil ke své výhře nad Karlosem Vémolou. Fanouškům prozradil, co mu v zápase skutečně hodně vadilo a co vůbec nedokáže pochopit.

Inspektor svedl 20. května osudovou bitvu s Terminátorem. Byl mírným outsiderem, nicméně pozici šampiona střední váhy si udržel, když svého dlouhodobého rivala porazil poměrně jasně na body.

Patrik Kincl tak odvetu zvládl na výbornou v rámci mezí a třebaže musel řešit několik komplikací, Karlose Vémolu doslova přejel. Ze tří bodových rozhodčích udělil jediný alespoň kolo Vémolovi, vše ostatní bral Kincl.

Inspektor vyhrál zaslouženě, nicméně ozývají se hlasy, že měl prohrát. Leckdo se odvolává na stará pravidla, což král Oktagonu nechápe. „Už je to pět let zpátky. Budeme se na stará pravidla odvolávat i za pět let?“ ptá se logicky.

Kincl kritizuje rozhodčího v kleci

Jak může být bývalý titulový vyzyvatel KSW spokojen s výkonem bodových, tak naopak nebyl spokojen s rozhodčím, který byl v kleci. Pro ostřejší slova nešel Patrik Kincl daleko, jednu svou teorii radši ani nezmínil.

„Jediné, co mě extrémně s**lo, byl rozhodčí. Kluci z rohu koukali na jiný zápas na turnaji, kde ten stejný rozhodčí trhal borce v klinči od sebe rychle a nechápu, proč tady ne,“ vyjádřil se Inspektor na svém Instagramu.

„Mám dvě teorie. Veřejně řeknu jen jednu. Když jsem s ním začal komunikovat, tak se prostě zasekl a zahrálo tam roli ego. Zřejmě si řekl, že ho tam nebude nikdo opravovat. Napomínal mě, ať s ním nemluvím,“ říká Kincl.

Šampion v průběhu zápasu rozhodčího upozorňoval na údery mezi nohy, reklamoval i chytání rukavic ze strany Vémoly či fakt, že se Terminátor chytal pletiva v kleci.

„Ukazoval jsem na něj i v tom klinči a myslel jsem si, že ho to donutí nás rozpojit. Vůbec nic se ale neřešilo. Ten zápas ve finále pokazil on,“ má jasno Kincl.

Zdroj: Patrik Kincl, Instagram, Oktagon MMA

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Nepříjemnost pro českého hrobaře. Pár dní před bitvou v UFC se mu mění soupeř. Odčiní dvě porážky v řadě?

David Dvořák před sebou má další zápas v UFC. Do akce půjde už 11. června na číslované akci UFC 289 ve Vancouveru. Jenže pár dní před duelem musí řešit komplikace. Mění se mu totiž soupeř.

Publikováno

dne

David Dvořák před sebou má další zápas v UFC. Do akce půjde už 11. června na číslované akci UFC 289 ve Vancouveru. Jenže pár dní před duelem musí řešit komplikace. Mění se mu totiž soupeř.

Aktuálně naše druhá největší hvězda v UFC se už 11. června představí na turnaji UFC 289. David Dvořák je v rámci organizace aktuálně desítkou muší váhy, za sebou má dva nelehké souboje, které nezvládl.

V březnu minulého roku přerušil jeho desetiletou šňůru výher Matheus Nicolau, který jej ve vyrovnané bitvě porazil na body. Následoval souboj s nebezpečným Manelem Kapem, který si rovněž s českým hrobařem poradil ve tříkolové bitvě na body.

Navzdory porážkám si Dvořák udržel místo v top desítce své váhy a navíc měl dostat příležitost porvat se o lepší umístění. Jeho soupeřem měl být ve Vancouveru Matt Schnell, osmička divize. Jenže Schnell pár dní před turnajem odpadl kvůli zranění.

Novinář Christopher Reive ovšem přispěchal s informací, že UFC již sehnalo náhradu. Tou je již bývalý šampion australské organizace EMMA, kterého proti české naději čeká premiéra v největší organizaci na světě.

Steve Erceg už měl bojovat na nečíslované akci v průběhu května s Claytonem Carpenterem, zápas se mu ale zrušil. Nyní jej tedy čeká nelehká premiéra, která ale znamená velkou příležitost.

Dvořák se na zápasy vždy rád detailně takticky připravuje, změna tedy nehraje zrovna v jeho prospěch. Navíc je v nepříjemné pozici. Může jen ztratit, zatímco jeho soupeř může především získat. Namysli máme samozřejmě zejména postavení v žebříčku.

Hrobař navíc bude pod tlakem. Chtěl odčinit dvě porážky v řadě, na Schnella měl určitě připraven vítězný gameplan, který nyní bude muset měnit.

Erceg je specialistou na submise. V kariéře prohrál pouze jednou v roce 2017. Jinak má bilanci 9-1 a hned šestkrát vyhrál právě na submisi. Dvořák má nyní bilanci 20-5.

Zdroj: MMA Orbit, UFC, Sherdog

Pokračovat ve čtení

Oblíbené