Nová smlouva Adama Hložka je pro Spartu výhodná. Přinese však něco i samotnému hráči?

Jedna z největších sparťanských nadějí podepsala novou tříletou smlouvu s letenským klubem. Jak říká sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický, klub se chce dále podílet na jeho rozvoji. Chválihodný počin však kazí to, v jakém rozpoložení se klub z Letné poslední sezóny nachází.

Šestnáctiletá sparťanská naděje potřebuje fotbalové růst, ale je ještě brzy na to, aby se z něj stala jedna z opor, na které všechno stojí. V současné Spartě, kde její nový trenér Václav Jílek s výstavbou mužstva prakticky teprve začíná, je velký problém fotbalově růst, když změny přicházejí každý den. Přišli noví hráči, kteří se do týmu zatím zapracovávají a Pražané dokonce v prvním kole Fortuna ligy na vlastním hřišti prohráli se Slováckem.

Nosné pilíře mužstva se teprve hledají a to může nějakou chvíli trvat. Záložní řada Sparty, jejíž je mladý hráč součástí, v příštím kole nastoupí určitě v jiném složení a zůstává otázkou, jestli a kdy se letenským začne výsledkově a herně dařit. Je toto prostředí ideálním pro hráče, který plánuje rozjet velkou fotbalovou kariéru? Tlak na výsledky je velký a psychika jde ruku v ruce s fyzickou a herní pohodou mužstva.

Dalším problémem ve Spartě jsou zranění mnoha hráčů, především však Bořka Dočkala. Od zkušeného špílmachra by se měl Adam Hložek co učit a výkonnostně by při něm rostl, ale při závažnosti jeho zranění je to hudba daleké budoucnosti. Vedení Sparty v čele se sportovním ředitelem Rosickým tak o jeho budoucnosti musí rozhodovat velmi citlivě. Nepřispělo by k dalšímu rozvoji nadějného hráče spíše půlroční hostování v nějakém menším klubu? Nejhorší by bylo, kdyby se případné špatné výsledky celé Sparty podepsaly i na výkonnosti tohoto v současné době největšího sparťanského fotbalového klenotu.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..