Nová smlouva Adama Hložka je pro Spartu výhodná. Přinese však něco i samotnému hráči?

Jedna z největších sparťanských nadějí podepsala novou tříletou smlouvu s letenským klubem. Jak říká sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický, klub se chce dále podílet na jeho rozvoji. Chválihodný počin však kazí to, v jakém rozpoložení se klub z Letné poslední sezóny nachází.

Šestnáctiletá sparťanská naděje potřebuje fotbalové růst, ale je ještě brzy na to, aby se z něj stala jedna z opor, na které všechno stojí. V současné Spartě, kde její nový trenér Václav Jílek s výstavbou mužstva prakticky teprve začíná, je velký problém fotbalově růst, když změny přicházejí každý den. Přišli noví hráči, kteří se do týmu zatím zapracovávají a Pražané dokonce v prvním kole Fortuna ligy na vlastním hřišti prohráli se Slováckem.

Nosné pilíře mužstva se teprve hledají a to může nějakou chvíli trvat. Záložní řada Sparty, jejíž je mladý hráč součástí, v příštím kole nastoupí určitě v jiném složení a zůstává otázkou, jestli a kdy se letenským začne výsledkově a herně dařit. Je toto prostředí ideálním pro hráče, který plánuje rozjet velkou fotbalovou kariéru? Tlak na výsledky je velký a psychika jde ruku v ruce s fyzickou a herní pohodou mužstva.

Dalším problémem ve Spartě jsou zranění mnoha hráčů, především však Bořka Dočkala. Od zkušeného špílmachra by se měl Adam Hložek co učit a výkonnostně by při něm rostl, ale při závažnosti jeho zranění je to hudba daleké budoucnosti. Vedení Sparty v čele se sportovním ředitelem Rosickým tak o jeho budoucnosti musí rozhodovat velmi citlivě. Nepřispělo by k dalšímu rozvoji nadějného hráče spíše půlroční hostování v nějakém menším klubu? Nejhorší by bylo, kdyby se případné špatné výsledky celé Sparty podepsaly i na výkonnosti tohoto v současné době největšího sparťanského fotbalového klenotu.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Velký třesk v Barceloně! Prezident Bartomeu se s celým vedením rozhodl rezignovat

Velký třesk v Barceloně! Prezident katalánského klubu v úterý večer oznámil, že se s celým svým vedením rozhodl rezignovat.

Vitrína dneška: Berbrovi muži odejít nehodlají

Očista českého fotbalu začala dle hanebného scénáře, Berbrovi muži hodlají zůstat na svých místech, předseda Malík to podporuje. Před disciplinární či etickou komisi nikoho nežene. Roční proměna Slavie je děsivá: loni statečná, letos trapná.

Jak se vede hráčům, kteří v létě opustili Spartu? Kanga nevýrazný, Costa v Indii

Spartu v létě opustilo několik fotbalistů. Mezi nimi byli i hráči, kteří přišli za nechvalné éry italského kouče. Jak se jim vede po odchodu z Letné?