Reklama

Nová doba? Ženské finále US Open táhlo více než Djokovič

Stále více a více se řeší rovnost žen a mužů nejen ve sportu. Výdělky žen často ani zdaleka nedosahují takové výše, jako je tomu u mužů. Leckdo říká, že právem, už jen kvůli sledovanosti. Nicméně v tenise se ženám nevede úplně špatně, na US Open byl jejich finálový zápas dokonce sledovanější než ten mužský.

US Open nabídlo nejeden zajímavý příběh. O ten nejpoutavější se ale postaraly finalistky ženské části grandslamu. Teenagerky Emma Raducanuová (18 let) a Leylah Fernandezová (19 let) totiž bojovaly o svůj první grandslamový titul.

Mezi muži se o totéž snažila světová dvojka Daniil Medveděv, který ve finále stál proti Novaku Djokovičovi, jenž mohl být prvním mužem po 52 letech, který by během kalendářního roku ovládl všechny grandslamy.

Jestliže by leckdo čekal, že souboj Djokovič vs. Medveděv bude jasně sledovanější událostí, než tomu bylo v případě souboje Raducanuová vs. Fernandezová, tak se šeredně plete.

Stanice ESPN totiž zveřejnila data, dle nichž ženské finále US Open sledovalo v průměru 2,44 milionů diváků. V jeden moment bylo u televizních obrazovek dokonce 3,4 milionů tenisových fanoušků.

Tato sledovanost je o 37 % vyšší, než jakou si v minulém roce vysloužil finálový duel mezi Naomi Osakaovou a Victorií Azarenkovou.

O den později přitáhli Djokovič s Medveděvem k obrazovkám v průměru 2,05 milionu diváků, přičemž v jeden moment zápas sledovalo nejvýše 2,7 milionů diváků.

Nutno ale podotknout, že mužské finále se pralo s konkurencí. V tentýž den totiž pro většinu týmů startovala nová sezona NFL. Přesto mužské finále US Open přitáhlo letos o 37 % diváků více než před rokem.

Zdroj: Reuters, ESPN

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené