Reklama

Nizozemský klenot Malen požádal PSV Eindhoven o přestup!

Slavná akademie londýnského Arsenalu plodí ty největší fotbalové klenoty. Již od dosazení francouzského gentlemana Wengera jsou Gunners známí svými skvělými odchovanci, kteří září v červenobílém dresu. Ovšem není tomu tak pokaždé, mnoho skvělých hráčů nedostalo větší šanci v prvním anebo rezervním týmu, a tak zvolilo cestu přestupu. Jedním z nich je i Donyell Malen.

Zdroj: Steindy (talk), CC BY 3.0

První fotbalové krůčky dělal mladičký Donyell Malen v nizozemském HVV Hollandia Youth, odkud ho ovšem v roce 2008 koupil Ajax Amsterdam, aby se připojil k jedné z nejprestižnějších fotbalových akademií v celé Evropě. Malen prošel všemi mládežnickými výběry až do týmu U17, kde jeho angažmá v Ajaxu dospělo do konce.

V létě 2015 ho totiž odkoupil Arsenal. Malen zde vydržel ale pouhé dva roky. Patřil k těm nejblyštivějším klenotům mladých kanonýrů, ale bohužel nedostal příležitost v prvním týmu, a tak si vynutil přestup. V osmnácti letech se vrátil zpět do rodného Holandska.

PSV Eindhoven za něj zaplatil nemalých 600 000 euro a nutno dodat, že se investice vyplatila. Nejprve se počítalo s tím, že se Malen připojí k mládežnickému týmu a poté začne pomalu nakukovat i do prvního týmu. Ovšem mladý Nizozemec okamžitě ukázal, že je pro něj mládežnická liga málo.

Nasázel ve 22 zápasech 13 gólů a odbyl si také debut v prvním týmu ve kterém v tomto ročníku naskočil hned do 4 utkání. V další sezóně už byl stabilním členem základní sestavy a naskočil dokonce i do šesti zápasů Ligy mistrů UEFA. Celkem ve své první celé sezóně v dospělém fotbale nastřílel 11 branek a přidal 4 asistence.

Ročník 19/20 byl pro Malena zlomový. Stal se jedním z nejdůležitějších hráčů týmu a konečně výrazněji promluvil do statistiky ligových střelců, kde se umístil v nejlepší desítce. Celkem posbíral 17 přesných zásahů a 9 gólových asistencí.

Letos však mladý Nizozemec slaví životní sezónu. 27 gólů a 10 asistencí ve všech soutěžích, to je bilance jednoho z nejcennějších hráčů celé Eredivisie. Zatím si udržuje hodnotu 30 miliónů euro, která ovšem může vzrůst ještě toto léto, protože Malen je v reprezentačním výběru Nizozemska na nadcházející mistrovství Evropy.

Největším aspirantem na zisk nizozemského fotbalového klenotu je Liverpool. Reds už v minulosti vystoupili s tím, že by rádi Malena získali a trenér Klopp má údajně být jeho velkým fanouškem. Sám Malen si přeje odejít již toto léto a udělat tak ve své kariéře krok dopředu. Jedním ze zájemců má být i Barcelona.

Zdroje: Transfermarkt

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené