Nicolae Stancia čeká zatím nejtěžší fotbalová sezóna v jeho životě. Uvědomuje si to vůbec?

Uvědomuje si vůbec hráč, který jako nedávný člen kádru Sparty přestoupil před několika dny do týmu úhlavního protivníka z Edenu, do jakého dobrodružství se pouští? Možná si Nicolae Stanciu myslí, že v České republice se to bere jinak. Mediální humbuk za chvíli přejde a všichni na něj budou shlížet pouze jako na excelentního fotbalového hráče?

zdroj: sparta.cz

Sparťané rozhodně souhlasit nebudou. Pro všechny její příznivce je rumunský záložník zrádce a jak je známo, zrada se neodpouští nikdy. Kapitán rumunské reprezentace hrál v letech 2013 až 2016 ještě ve Steaue Bukurešť (dnes FCSB), před třemi lety přestoupil do Anderlechtu Brusel a za dva roky přestoupil do pražské Sparty.

Co by se stalo, kdyby tento hráč místo do Sparty Praha přestoupil do týmu rivala bývalé Steaui Bukurešť, do týmu Dinama? Doma v Bukurešti by ho čekalo pravé balkánské peklo, neboť fanoušci bývalé Steauy by návrat k nepříteli nikdy neunesli a dávali by mu to znát na každém kroku.

Podobného přestupu by se v Rumunsku zkušený záložník nikdy neodvážil, protože by věděl, že je to cesta do pekel. A zřejmě si myslí, že v Česku ho žádné balkánské peklo nečeká. Opak je pravdou, horkokrevné Rumuny však nahradí sparťanští ultras. Peklo tohoto hráče čeká nejenom po celou následující sezónu, ale určitě i ty další, jestli ve Slavii nejdražší posila české ligy vydrží.

Staré české přísloví říká: mluviti stříbro, mlčeti zlato. Když středopolař ještě jako kapitán Sparty prohlašoval, že z klubu neodejde, dokud s klubem nezíská titul, měl radši mlčet. Nyní by se měl celé Spartě a všem jejím fanouškům alespoň omluvit. V dnešní době sociálních sítí je přitom napsat několik slov pro veřejnost tak snadné.

Jestli má Nicolae Stanciu aspoň trochu charakteru, svoji omluvu na veřejnosti nebo aspoň na zmíněném Facebooku, Twitteru či Instagramu vysloví. Jestli tak neučiní, možná to napoví, že jediné, co ho zajímá, jsou jen peníze, což si o něm mnozí sparťané již dnes myslí. Mají pravdu, nebo je hvězdný hráč přesvědčí o opaku?

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. I kdyby se omluvil já bych mu to nevěřil. Je to člověk bez páteře, který pro pár euro udělá cokoliv.

    • Ano, i kdyby se omlouval, tak mu stejně nikdo nebude věřit, že je to upřímné, proto jakékoli omluvy sparťanům jsou zbytečné.

    • Presne tak nejaka omluva na internetu nemá v tomhle pripadu žádnou váhu.kazdy hrac by to dostal sežrat ať něco rekl nebo ne tohle se nedela a on to uslyší a jen dobre jinak je to hrac opravdu o level vyse

      • Zase tak žhavé to určitě nebude. Ty 3 derby za sezónu v pohodě zvládne a těch pár rudých křiklounů bude mít v paži.

  2. Jemu je to uplně fuk. Vod číňana dostane ranec a je mu jedno jestli bude hrát nebude sedět na tribuně a za rok zdrhne zase jinam. Ten člověk nemá charakter a proto je dobře že je u žida.

  3. A když se vomluví tak tim zase pro změnu vytočí slávisty. Ať radši co nejdřív vodejde třeba do kataru.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Maddison, Grealish, Foden nebo Mount. Kdo bude hrát na Euru?

Euro 2021 se rychle blíží a hráči to cítí. Tlak na předvedené výkony se stupňuje a v následujících měsících některým z nich uhasne sen o hraní na evropském šampionátu. Obzvlášť nelehký úkol čeká trenéra anglické reprezentace Garetha Southgata při výběru středních záložníků.

Podívejte se na největší chyby rozhodčích v české lize

Být rozhodčím není pro každého. Svými rozhodnutími většinou naštvete minimálně jeden tábor a často si vyslechnete spoustu urážek z ochozů i od samotných hráčů. Ovšem chyby, kterých se dopustili někteří rozhodčí v naší nejvyšší soutěži, jsou opravdu něco. Podívejte se sami.

Petr Rada: Lidi na fotbal nechodí, ale výzkumy děláme. V tom jsme dobří

Stal se prvním trenérem, kterému se podařilo dostat se přes hranici 600 získaných bodů. Aktuálně se nachází na čísle 602. I proto jsme ho oslovili s nápadem na rozhovor, který se týká jeho trenérské kariéry. "Hergot, co to, že tak najednou," reagoval Petr Rada.