“Nic se nezměnilo! Tak jak se dnes křičí na Spartě “Jude Slavie”, tak se křičelo na židy, počkejte až přijde Hitler, on si to s vámi vyřídí,” říká Lubomír Král

Třetím hostem show Ruik Football Talk se stal Lubomír Král, s nímž si budeme povídat o historii fotbalu a také o jeho nové knize “Historie židovské kopané v Československu”.

Spisovatel a historik Lubomír Král má za sebou již několik knih mapujících fotbalovou historii v Čechách. Nedávno dal dohromady historické prameny židovského fotbalu, díky nimž můžeme nakouknout do historie a zjistit tak, jak u nás fotbal vznikal.

Vladimír Šmicer knihu křtil a dodal k ní i pár slov: “Jsem hrozně rád, že taková kniha vznikla. Je velice zajímá, podnětná, pokud vím, nikdo jiný se do tohoto tématu zatím nepustil. A moc článků v novinách jsem také nečetl. Co je nového, neprozkoumaného, to mě vždy láká a přitahuje. Proto považuju tuto knihu za velice hodnotou. Historie má vždy své kouzlo.”

Určitě navštivte stránku Židovský fotbal, kde najdete plno zajímavých informací o knize Historie židovské kopané v Československu a i o dalších knihách napsaných panem Králem.

Velké poděkování patří pražskému baru Dutch Pub a také našemu hostovi Lubomíru Královi.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Old Trafford aneb Silný příběh Divadla snů, jenž je domovem Manchesteru United

Manchester United vítězí, další titul pro Manchester United, Rudí ďáblové jednoznačným způsobem ovládli derby... a mohli bychom pokračovat.

Tomáš Souček byl zvolen do nejlepší jedenáctky aktuální sezóny Premier League

Uživatelé portálu WhoScored zvolili nejlepší fotbalovou jedenáctku probíhající sezóny Premier League. A nechybí v ní ani český defenzivní záložník Tomáš Souček!

Svět zaskočen! Conor McGregor prohrál svůj zápas s Dustinem Poirierem

Ostře sledovaný duel, na který se fanoušci těšili už několik měsíců, je již minulostí. Zápas Poirier vs McGregor v rámci turnaje UFC 257 skončil pro mnohé nečekaně, a to právě výhrou Američana!