NHL jako poslední naděje! Bude ještě letos pokračovat? Liga drží fanoušky v napětí

Několikrát jsme už od zástupců nejslavnější ligy světa slyšeli, že se nehodlají smířit s tím, že by letos nebyl udělen Stanley Cup pro šampiona NHL. Není však tento optimismus pouhou iluzí, aby se fanoušci v tomto ročníku ještě o ligu aspoň trochu zajímali?

Embed from Getty Images

Vlivem celosvětové pandemie už zavřely dveře téměř všechny hokejové ligy. Jedinečným exemplářem se jeví pouze běloruská extraliga, kde v těchto dnech začíná finále.

Před několika dny bylo definitivně zrušeno také MS. IIHF sice své fanoušky držela dlouho v napětí a naději, ale nakonec však šlo pouze o to, aby získala IIHF zaplacené finanční ztráty od pojišťovny.

Jinak to šlo v Evropě docela rychle. Jen výjimečně se stávalo, že by finální rozhodnutí o zrušení sezóny trvalo déle, než pár dní.

NHL ve velkolepý happyend ještě stále věří. Teoretické možnosti nehledá pouze vedení ligy, ale taky samotní hráči NHL. Avšak situace je reálně taková:

Prezident USA Donald Trump už vyhlásil nouzový stav. Koronavirus svírá Ameriku čím dál tím víc. Například v New Yorku pomyšlení na hokej nemá snad vůbec nikdo. Na nejrušnějších ulicích světa je nyní prázdno.

Embed from Getty Images

Ještě před pozastavením ligy doporučilo Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí ve Spojených státech (CDC) přerušit shromažďování lidí v počtu padesáti a více po dobu osmi týdnů. Lhůta pro tento počin má trvat šestnáct dní. Až poté, bude-li se situace v USA zlepšovat, muže dojít k nějakému oficiálnímu plánování.

Signálem k přerušení ligy byl také nakažený hráč NBA, který s některými kluby NHL sdílel stejnou šatnu. Tento fakt uvedlo vedení ligy jako možná ten nejvážnější. A to ještě předtím, než došlo k uzákonění zákazu pro pořádání podobných akcí.

Ani NHL se virusu nevyhnul. Dle aktuální informace jsou na COVID-19 testováni pozitivně dva hráči z týmu Ottawa Senators. S mírnými příznaky čekají na odeznění virusu v izolaci. Kluboví lékaři následně vystopovali další možný směr nákazy od těchto hráčů.

Hokejisté i realizační tým zůstávají v izolaci a mají sledovat svůj zdravotní stav. Podle nejnovějších informací byl zaznamenán pozitivní nález i v kabině Colorada. NHL se rozhodla nezveřejňovat jména hráčů, kterých se to přímo týká.

Priorita zůstává přes všechny vyhlídky a naděje jediná: “Zdraví hráčů NHL, všech fanoušků a celé hokejové komunity zůstává pro ligu nejvyšší prioritou. NHL učiní vše, co je v jejích silách, aby v těchto nejistých časech zajistila zdraví pro své hráče, realizační týmy, zaměstnance, fanoušky a celou hokejovou obec.” Takhle to vedení soutěže prezentuje oficiálně.

Skutečnost je taková, že ačkoliv se NHL snaží udržet fanoušky v pohotovosti, jsou bezmocně odkázáni na vývoj situace. Do té doby si můžou čmárat pouze teoretické varianty na papír bez jakéhokoliv rozhodnutí. Do této chvíle ještě veřejnosti ligy nesdělila ani krajní termín, kdy by ještě mohlo padnout rozhodnutí o případném dokončení sezóny.

Embed from Getty Images

Zajímavostí je, že nikdo při otázkách novinářů plně neodmítá ani variantu, že by se mělo pokračovat bez diváků v hledišti. Těžko říct, jestli si vůbec ale dokáže někdo tuto situaci jen představit.

Že by se sezóna měla dohrávat v létě, až někdy v srpnu, čímž by se zkrátila doba čekání na další ročník, to taky nikomu nedělá prakticky žádné vrásky na čele. Nehledě na to, že by to znamenalo úplné přeorganizování nedotknutelných akcí. Draft, akce talentů s názvem Scouting Combine či každoročně dlouho očekávaný 1. červenec, kdy hráčům vyprší smlouvy a otevírá se trh.

A pak je tady ještě jedna podstatná věc, o které se ale zatím příliš nemluví. V tuto chvíli na základě doporučení CDC tráví hráči těžké časy doma se svými rodinami. Kdyby se radostně liga rozhodla třeba za dva měsíce oznámit, že je možné do rozjetého vlaku s nápisem NHL znovu naskočit, ztracenou kondici by hráči ve svých vzpomínkách hledali jen marně.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Koreis, Vojtek a Homolka: televizní reportéři a bývalé opory Ocelářů tipují výsledek finále Extraligy

Do zahájení prvního finálového utkání v rámci Generali česká Play-off Tipsport Extraligy zbývá jen pár hodin. Zeptali jsme se známých osobností z hokejového prostředí, jak vidí finálovou sérii.

Slavia po sezoně 2018/19 vyprodala svůj tým, přesto slavila titul. Čeká ji nyní podobný příběh?

Pražská Slavia zažila v ročníku 2018/19 snovou sezónu. Obhájila titul a v Evropské lize se dostala až do čtvrtfinále, kde vypadla s londýnskou Chelsea. To v létě zapříčinilo odchod několika opor.

Blog: Velikost trenérů tvoří šampiony. Největší rozdíl v bitvě Ocelářů s Boleslaví stál na střídačkách

Vyvrcholení semifinálového dramatu mezi Oceláři z Třince a Bruslaři z Mladé Boleslavi bylo plné emocí. Logicky. V rozhodujícím sedmém zápase už jde úplně o všechno. Nejen o postup, ale taky o celkový výsledek celé sezóny.