Nezmar prolomil mlčení ohledně své funkce ve Slavii! Jak zní jeho verdikt?

Sportovní ředitel Slavie Praha Jan Nezmar se po dlouhém mlčení vyjádřil do médií, zda ve své funkci setrvá anebo ji “složí”. Fanoušci Sešívaných mají konečně jasno.

Zdroj: slavia.cz

Zůstane Nezmar? Je vůbec ještě ve funkci? Fanoušci Slavie mimo velkých úspěchů podstupovali i trápení z nejistoty, zda jeden z klíčových mužů klubu nakonec neodejde. Nezmar v exkluzivním rozhovoru pro Sport.cz odhaluje pozadí jeho váhání.

Jan Nezmar má rád věci pod kontrolou. Bylo tomu tak již v Liberci, kde dělal, nadneseně řečeno, “první poslední.”

“V Liberci jsem byl sportovní ředitel i člen představenstva. Řídil jsem ve Slovanu první tým, juniorku i mládež. A řešil i další věci. Podílel jsem se na rekonstrukci tréninkového areálu, na hledání partnerů pro klub. Přivedl jsem investora se zájmem o vstup do Slovanu. Při přesunu do Edenu jsem myslel, že nebude problém být členem představenstva i ve Slavii,” začíná zpověď bývalý stoper Opavy, Slovanu Liberec či slovenského Ružomberoku.

Jak však rychle zjistit, problém to byl. “Ukrojil jsem si velký krajíc,” přiznává. “Rozměr Liberce a současné Slavie představuje obrovský rozdíl. Ve Slovanu jsme měli pod smlouvou třicet hráčů, v mládeži nebyl jediný profesionální kontrakt. Ve Slavii je pod smlouvou třicet hráčů jen v mládeži!” porovnává Nezmar současné a předchozí manažerské angažmá.

“Časem jsem zjistil, že sedím jen v kanceláři. Hráli jsme Ligu mistrů a trenéři zjišťovali, kdy přijdu do šatny mezi kluky. Neměl jsem prostor utrhnout se od kancelářských a diplomatických záležitostí. Na sledování přípravy áčka, juniorky či dorosteneckých týmů jsem měl minimum času. Takže jsem na konci podzimní sezony podal výpověď z funkce představenstva a začalo se řešit přenastavení mé pozice směrem ke sportu.”

Právě tehdy média začala informovat o tom, že Nezmar ze Slavie odchází, že končí a nebude již v klubu nijak působit. Ve věci podání výpovědi se novináři nemýlili, nevzali však v potaz Nezmarem uváděnou variantu, tedy že končí pouze v jedné ze dvou pozic.

“K poslednímu lednu letošního roku moje výpovědní lhůta na pozici člena představenstva vypršela. Celou dobu jsme ale v rámci vedení vedli jednání o mojí pozici i celkovém nastavení klubu. Nicméně v jednu dobu jsem smluvní vztah ke Slavii neměl.”

A jak celý zaměstnanecký veletoč dopadl? “Podepsal jsem novou smlouvu výhradně na pozici sportovního manažera. Vrátil jsem se k činnosti, která mě naplňuje a věřím, že to tak je i efektivnější. Hodlám mít větší přehled o tom, jaké hráče vychováváme v akademii. Pochopitelně chci být mnohem častěji a blíž v áčku, což je určitě třeba.”

“Za zimní obměnu nesu zodpovědnost, mým primárním úkolem je skladba prvního mužstva. Jsem připravený nést důsledky svých rozhodnutí. Některým klukům možná potrvá, než se chopí nové role po odchodu opor. Absolutně věřím, že to zvládnou. V prvních jarních kolech každopádně tým nešlapal podle představ. Svědomí by mi ani nedovolilo odejít,” staví se Nezmar k celé věci více než zodpovědně.

Závěrem přidává: “Chci ve Slavii pracovat systémově. Aby klub fungoval dlouhodobě a vyhnul se sinusoidám, na nichž se v minulosti pohyboval. Udělám pro to maximum. Pokud ale zjistím, že to nelze, pokračovat nebudu.”

Je právě setrvání Jana Nezmara tím, co zajistí další růst Slavie či alespoň udržení se na současné pozici v rámci fotbalového světa České republiky?

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Slavia si poradila v poháru s Duklou, kdo z náhradníků si řekl o místo v základu?

V prvním jarním kole si Slavia poradila se Sigmou poměrem 3:1, ve středečním Mol Cupu přidala jeden gól navíc a porazila Duklu 4:1. Trenér Trpišovský dal v pohárovém utkání tradičně šanci náhradníkům.

Jako veterán se necítím, do Slavie se určitě vrátím, říká Milan Škoda

Trefou proti Yeni Malatyaspor oslavil Milan Škoda, bývalý kapitán a kanonýr Slavie Praha, 35. narozeniny, ve sportovní terminologii věk veterána. Příliš radosti vzhledem k výsledku 1:4 trefa nepřinesla.

Martin Malík? Už měl dávno odstoupit, tvrdí David Anděl z projektu Čistý fotbal

Pomalu to začíná vypadat, že se náš fotbal ubírá tou správnou cestou. Kromě projektu Čistý fotbal, který už funguje řadu let, přibyl nový projekt - Fevoluce. Společnými silami se do našeho fotbalu snaží vložit férovost, poctivost a odstranit všechny nekalé metody řízení FAČR.