Nezajímá je, co chtějí fanoušci a sponzoři, pustila se šéfka Sparty do klubů podporujících rozšíření extraligy

Stále ještě není jasné, jak to bude s rozšiřování a uzavíráním hokejové extraligy. Mezi kluby úplná shoda nepanuje. Především Sparta, Liberec a Plzeň mají naprosto odlišnou představu než ostatní. A právě generální manažerka Pražanů Barbora Snopková Haberová se do celků, které stojí o rozšíření a uzavření soutěže, naplno pustila ve svém vyjádření pro klubový web Sparty.

Zdroj: hcsparta.cz

Jak to bude s extraligou? To se stále neví. Jisté však je, že hned trio klubů tvrdě bojuje proti jejímu rozšíření i uzavření, které je obhajováno zvýšením kvality soutěže. Jenže Plzeň, Liberec i Sparta jsou opačného názoru. Šéfka pražského klubu situaci komentovala pro klubový web bez jakýchkoliv servítek.

K čemu by dle generální manažerky Pražanů v případě uzavření a rozšíření došlo? „Kluby ze spodní části tabulky ztratí motivaci. Po polovině soutěže nebudou mít o co hrát a začnou rozprodávat kádr. Pro hráče se ty kluby stanou neatraktivními a nečitelnými, stejně tak pro partnery. Žádný hráč nebude podepisovat smlouvu s týmem, který nechce vyhrávat. Žádný sponzor nebude chtít spojovat své jméno s otloukánkem, který je s porážkami a svým místem na dně tabulky spokojený.“

Jasno má Snopková Haberová i v tom, proč vůbec takový návrh vznikl: „Kluby, které chtějí ligu rozšiřovat, dávají přednost vlastní jistotě a pohodlí před zájmem hokeje jako takového. Přijde mi, že je vůbec nezajímá, o co mají zájem fanoušci a sponzoři. Tedy atraktivní soutěž, která je dramatická po celou sezonu.“ A argument, že dostanou šanci mladí hráči? Prý by namísto zkušeností sbírali jen porážky.

Hráči, kteří na extraligu nemají, by se do ní prý nedostali ani v případě, že by ji hrálo 20 týmů. Mladí hráči navíc dostávají šanci i takto. I ve Spartě. Nemá ale jít jen o hokejovou stránku. „Zápasy by nebyly divácky atraktivní. Nikoho nebude zajímat herní systém, který bude z poloviny postaven na zápasech s týmy, kterým už o nic nejde. Za to že by fanoušci chtěli platit vstupné? Ani sponzoři se nepohrnou do týmů, které před sezonou vyhlásí, že jim stačí pohybovat se ve spodních patrech tabulky,“ má jasno šéfka Sparty.

Dále dodala, že by v tomto případě nikoho nezajímala Chance liga a týmy v ní by ztratily motivaci. To jest důvodem, proč spolu s Plzní a Libercem přednesli Pražané návrh na zúžení extraligy na 12 týmů. To by nabídlo jako bonus více regionálních derby. „Extraligu mají hrát jen ti nejlepší. Týmy, které na to mají herně i finančně. Jedině tak bude mít extraliga dostatečnou atraktivitu pro diváky a velké partnery,“ komentuje Snopková Haberová, k čemu by zúžení bylo dobré.

„Finance z marketingových a televizních kontraktů se budou dělit mezi méně klubů. Navíc by díky regionálním derby přišlo víc diváků na atraktivní zápasy. Stejně přínosné to bude i po sportovní stránce. Větší konkurence v extralize i Chance lize a neustálý boj o co možná nejlepší umístění posunou celý náš hokej,“ dodala.

A jak to dopadne? Šéfka Sparty věří, že zvítězí zdravý rozum a extraliga zůstane otevřená. Dále doufá, že se povede dlouhodobá diskuze o tom, kam celá soutěž má či nemá směřovat a budou se v ní řešit i způsoby, jak extraligu zatraktivnit po sportovní i finanční stránce.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Moudrá to Milfka. Ta by chcala na vrták!!! 😀 Ale vážně. Ještě ve 3 klubech je vše v pořádku, Plzeň, Sparta a Liberec u mě stouply na ceně! Hlavně Plzeň. Má jeden z nejnižších rozpočtů v extralize a nebojí se takových kroků! Martin Straka a Tomáš Vlasák holt nejsou sobci a myslí na celý český hokej.

  2. Že to paní, manželka někoho v Plzni, nechtěla v době kdy SPARTA hrála tužku a byla na sestup?
    A Plzeň má jeden z nejnižších rozpočtů? Bramborový guláš asi hrál za polívku co z něj udělají. OMG ostatní asi hrají za rozpočet 1. ligy. Hlavně přiveďme jak Třinec WW za 750k, tím opravdu ukážeme kvalitu. Budeme jak za komáru jezdit do Práglu čumět na hokej, dřív do Tuzexu na nedostatkové zboží. Smutné, když na Spartě 48l JJ je nejlepším hráčem

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Slavia zná svého soupeře do osmifinále Evropské ligy! Opět zamíří na Ostrovy

Slavia ve čtvrtek večer dokázala zvítězit na půdě Leicesteru a čeští fotbaloví fanoušci tak měli pořádný důvod se těšit na los osmifinále Evropské ligy. Na koho narazí sešívaní a jaké další zápasy nám tato pohárová soutěž nabídne?

Pyramida na Oktagon Underground je kompletní! Kdo se s kým utká a jaký je program?

Velkolepá akce Oktagon Undeground: Last Man Standing nás čeká již v sobotu večer. Do pátečního vážení a losování však nebyl znám celý program očekávaného galavečera. Kdo se tedy s kým utká?

Jaké soupeře si přejí trenér Trpišovský a kapitán Jan Bořil?

Pražská Slavia šokovala Anglii! Na půdě Leicesteru zvítězila 2:0 a postupuje mezi 16 nejlepších týmů Evropské ligy. Koho si v dalším kole přejí trenér Jindřich Trpišovský a kapitán Jan Bořil?