Spojte se s námi

Bundesliga

Nevěřím ti ani slovo, sbohem, pálí legendy Bayernu do Hernandeze. Přestup do PSG v Německu nedokážou pochopit

Lucas Hernandez opouští Bayern Mnichov a míří do PSG. Jenže když se chtěl na Instagramu rozloučit s fanoušky, přišla mu jedna dost drsná odpověď od klubové legendy.

Publikováno

dne

Lucas Hernandez opouští Bayern Mnichov a míří do PSG. Jenže když se chtěl na Instagramu rozloučit s fanoušky, přišla mu jedna dost drsná odpověď od klubové legendy.

Odchovanec Atlétika Madrid se v červenobílém dresu zalíbil Bayernu natolik, že za něj v létě 2019 neváhal vysázet 80 milionů eur.

První tři sezóny nastupoval celkem stabilně, v té poslední měl ale velkou smůlu na zranění. Kvůli poranění třísel stihl na začátku sezóny jen 7 zápasů, uzdravil se těsně před MS v Kataru, kde si však v prvním zápase přetrhl křížový vaz v koleni a sezóna mu skončila.

A další starty už Hernandez v Mnichově nepřidá, protože se rozhodl pro přestup do PSG, které za něj zaplatí 40 milionů eur, tedy polovinu toho, co Bayern zaplatil Atlétiku.

Tento přestup nebyl v Německu moc pochopen, jelikož klub Hernandezovi vyjadřoval velkou podporu během jeho zranění i legálních problémů, do kterých se zapletl kvůli porušení zákazu příblížení k bývalé přítelkyni.

„S velkou lítostí dnes oznamuji svůj odchod z klubu. Po pečlivém zvážení jsem se rozhodl přijmout nové výzvy. Chci vám poděkovat za vaši bezvýhradnou podporu během mého působení zde. Společné chvíle mi zůstanou navždy v paměti, stejně jako získané trofeje, zejména Liga mistrů, o které jsem vždy snil,“ napsal Hernandez na Instagramu.

„Na závěr vás žádám, abyste respektovali mé rozhodnutí, i když loučení je vždy těžké,“ dodal na konec Hernandez.

Dostalo se mu ale odpovědi, kterou asi nečekal. Legendární Mehmet Scholl, který hrál v Bayernu v letech 1992 až 2007, Hernandeze z klubu ostře vyprovodil. „Nevěřím ti ani slovo. Sbohem,“ napsal do komentářů Scholl.

Do Hernandeze se v červnu opřela i další klubová legenda, Lothar Matthäus. „Poměr cena-výkon u Lucase Hernandéze je tragický. V klubu už pro něj není žádné uznání,“ uvedl nedávno Matthäus pro Sky Sports.

„Na hřišti ukazoval dobrou mentalitu, ale také se několikrát zranil během hodně měsíců. Jako hráč byste si tohle mohli zapamatovat a zůstat klubu věrní po delší čas,“ dodal Matthäus.

Zdroj: Sky Sports, Instagram, MARCA

Reklama

Oblíbené