Spojte se s námi

Hokej

Neuvěřitelná show Connora Bedarda! Sedmnáctiletý talent zničil Němce sedmi body

Kanada na mistrovství světa hráčů do 20 let po úvodní porážce s českým týmem zabrala. Utkání s Německem ovládla suverénním vítězstvím 11:2. Velký podíl na vysoké výhře měl sedmnáctiletý Connor Bedard, který v zápase zaznamenal hned sedm kanadských bodů.

Publikováno

dne

Kanada na mistrovství světa hráčů do 20 let po úvodní porážce s českým týmem zabrala. Utkání s Německem ovládla suverénním vítězstvím 11:2. Velký podíl na vysoké výhře měl sedmnáctiletý Connor Bedard, který v zápase zaznamenal hned sedm kanadských bodů.

Poté, co Kanada nezvládla úvodní zápas šampionátu s Českem, měly Javorové listy jasný úkol. Poučit se a v dalším utkání napravit pošramocenou reputaci. Obojí splnil domácí tým dokonale.

Přitom ještě na začátku dvanácté minuty to vypadalo s Kanadou všelijak, když Roman Kechter z Německa srovnal skóre. Jenomže pak se do toho domácí obuli, ještě v první třetině odskočili na skóre 3:1. Už v úvodní dvacetiminutovce započal svou velkou one man show sedmnáctiletý Connor Bedard.

Kanadský mladík je považován za generační talent. Podle odborníků by měl být dalším Connorem McDavidem nebo Sidney Crosbym. Proti Německu ukázala očekávaná příští jednička draftu NHL, že své předpoklady možná skutečně zvládne naplnit.

V dalším průběhu utkání to byl právě Bedard, který postupně ničil obranu a sebevědomí německého výběru. Už ve druhé třetině zkompletoval hattrick, jako bonus přidal v utkání ještě čtyři asistence.

Byli jsme opravdu hladoví. Chtěli jsme se vrátit zpátky a tohle je pro nás velký comeback. Po prohře s Českem jsme na sebe byli hodně naštvaní,” citoval Bedarda po utkání hokej.cz. Jeho kolega z přesilovkové formace Dylan Guenther zase vyzdvihnul, že tým hrál naplno celých šedesát minut.

Sám Bedard byl po utkání spíš skromný. Svůj vysoký bodový příspěvek se snažil schovat za týmový výkon: „Že jsem získal sedm bodů? Není to pro mě tak důležité, hlavní je výhra. Navíc jsem měl i dost štěstí, bylo tam pár šťastných odrazů,” snažil se zlehčit svůj velkolepý výkon. Právě týmové pojetí hry kritizoval po prvním zápase trenér Kanady Dennis Williams.

Kanadský supertalent vyrovnal sedmi body rekord, který nyní drží společně s Davem Andreychukem, Brendenem Morrowem, Mikem Cammallerim a Gabrielem Bourquem. „Jsou na tom seznamu docela velká jména, takže je to určitě čest,” dodal.

Bedard se stal ještě ve středu především pro české fanoušky terčem vtípků, neboť s jedním gólem zatím zaostával v kanadském bodování i za českým brankářem Tomášem Suchánkem, jenž si během dvou zápasů na turnaji připsal tři asistence. Odpověď kanadského útočníka byla však víc než působivá. 

Nejdůležitější pro Kanadu je, že se dokázala z úvodní porážky proti české reprezentaci otřepat. Teď je čeká papírově nejslabší tým Rakouska, které schytalo se Švédy debakl 0:11 a 0:9 s českým národním týmem. Pro Kanadu se tak bude jednat o další povinné vítězství.

Zdroj: MS juniorů, hokej.cz

Reklama

Oblíbené