Nespokojená Sparta jako první kritik zákazu: Fotbal vydal desítky milionů na testy, aby mohly soutěže pokračovat

Ředitel komunikace Sparty Ondřej Kasík svým oficiálním vyjádřením pro česká média jako by mluvil z duše ostatním profesionálním klubům působících v České republice. Přidají se i ostatní kluby?

Zdroj: twitter.com/ondrejkasik

Vláda České republiky ve čtvrtek zpřísnila opatření týkající se viru covid-19. Nárůstu nakažených chce zamezit tím, že na 14 dní zcela přeruší profesionální i amatérské sportovní soutěže.

“Jsme nepříjemně překvapeni. Zejména s ohledem na to, že profesionální fotbal z vlastních zdrojů vydal obrovské finanční prostředky na to, aby se hrálo,” uvedl pro ČTK Kasík.

O jakých částkách je řeč?

“Letmým odhadem jde mluvit o desítkách milionů korun, možná i nižších stovkách, které fotbal vydal na to, aby byla zachována kontinuita soutěží,” odhaduje Kasík.

Všechny kluby spadající pod LFA, tj. hrající Fortuna:ligu a Fortuna:národní ligu, hradily ze svého testy na covid-19. Jedině tak mohla být zachována kontinuita mistrovských soutěží. I přes to nyní musí být soutěže na 14 dní zastaveny.

“Procenta pozitivních testovaných hráčů, členů realizačních týmů a ostatních lidí z klubů svědčí o tom, že bublina, kterou profesionální fotbal vytvořil, je funkční. Z toho pohledu je přerušení soutěží nepříjemné překvapení,” neskrývá rozladění Kasík v článku na iDnes.cz.

Celky Sparty a Liberce se měly utkat 22. října v Evropské lize proti Lille, respektive Gentu. Dle současných informací to vypadá, že se obě utkání budou moci na Letné i U Nisy s velkými omezeními odehrát, kluby obdržely na tato dvě utkání výjimku.

“Máme jen dvě informace. První, že se mezistátní utkání může odehrát, a druhou, že se bude hrát bez diváků,” upřesnil Kasík.

Věřme, že vše nebude zase za pár dní jinak.

Zdroj: ČTK, iDnes.cz

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Bohužel si za to můžeme sami. Dokážete si představit, že povolí 1 ligu, jak pak budou ječet v druhé lize a v divizi, potom se přidají hokejisté, basketbalisté a divadelnící ….U nás to prostě nejde, ta naše závist to nedovolí a Prymula tolik odvahy nenajde, ikdyž Sparťané to to odůvodnili velmi logicky

  • Divize nebo druhá liga hraje v Evropě? Divize nebo druhá liga několikrát tejdně testuje svoje hráče aby byli OK a mohli hrát?? Nejsi trochu zmatenej??

 2. Je to složitá situace. Kolik zápasů by se odložilo pro nakažení hráčů?
  To prostě nikdo nedokáže říci. Možná žádný, možná každý druhý, kdo ví!
  Chápu, že je to k nasrání!
  Já vím, náš prales kritizuji. Ale hrát bez diváků, nebo z omezeným počtem, to úrovni zápasů nepřidá. Hráči je potřebují!
  MÉĎA má pravdu.

 3. Vážený pane,
  první kdo začal bojovat za profesionální fotbal byl Jaroslav Tvrdík a tehdy mu ani slavní zástupci rudého klubu vůbec nepomohli. Tak tu teď nemelte lži.

  • Vlase ty jsi taky takový ukřivděný mamlas. Až Jarda přivede váš klub do věčných lovišť , tak ho už tak velebit nebudeš.

  • Jo, to si pamatuji, dva výkřiky na Twitteru, pak véča s Berbrem, sklapnutí podpadků a držet nastavenout linii :-)))

 4. V zapadni Evropě se liga hraje,jak všichni vite bez divaků to další je na organizaci klubu! Samozřejmě,že 1.liga má pravdu. Ti další to už je jiná a amateršký fotbal si dá bohuzel pauzu.Codim na divizi ti kluci chodi do prace atd.tak by se dalo říct neni problem,ale je to amaterska soutěž.

 5. Já si myslím, že se stejně bude hrát dál jak doposud ale bez diváků, vládě se vůbec nedivím, že začíná utahovat šrouby. Povolila diváky v omezeném počtu, rozdělené do sektorů kde měly být dodržené rozestupy, ale jak bylo vidět ze záběrů kamer, na to lidi dlabali, všichni bez roušek na jedné hromadě a tak byla jen otázka času kdy to zase vláda zatrhne. Bohužel jsou lidi nepoučitelní. Kolikrát jsem se musel zasmát i hráčům a real. týmu, když při nástupu na plac přišli všichni spořádaně v rouškách, pak jim je vzali a dali je na jednu hromadu. Nevím třeba je hned vyhodily nebo daly do pračky. Pak si kapitáni klepli i s rozhodčím pěstmi aby se náhodou nenakazili, no a po zápase si stejně všichni potřásli rukou a nebo se objímali, tak nevím k čemu ta komedie s rouškama. Ale věřím, že se hrát bude, že se o to bosové postarají, byla by to škoda, když už máme 3 týmy v EL.

  • Jojo, můžeme si za to sami. První, co se u nás vždycky řeší je, jak vládní nařízení oje.at. Taky si nutně musíme zajet do Rakouska zasáňkovat, ještě naléhavěji musíme v létě jet žrát paštiky do Jugošky, taky musíme všichni do barů po 22. hodině se sežrat jako Dáni, nejlépe společným brčkem z vázy … Tak se pak nedivme, že hodí fotbal do společné kategorie jako nezodpovědný hokej, který na testování z vysoka se.e.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Ronaldo je vyšetřován kvůli návratu do Itálie s pozitivním testem na Covid-19

Vincenzo Spadafora, italský ministr sportu, kritizuje Cristiana Ronalda, který se rozhodl odletět zpět do Itálie poté, co měl pozitivní test na koronavirus během mezinárodního utkání s Portugalskem.

Fede Valverde se pomalu stává klíčovým hráčem Realu Madrid. Kde se vzal a jakou má zvláštní přezdívku?

Federico Valverde v sobotním El Clasicu poslal Real Madrid do vedení a španělská média ho označila za muže zápasu. La ligu moc nesledujete a nevíte o koho jde? Tak si 22letého Uruguayce rychle zapamatujte, pomalu totiž přebírá otěže madridské zálohy a potenciál má skutečně obrovský.

Vrba do Baníku? Pod Kozlem to nešlape, majitel Brabec již o něj dříve několikrát zájem projevil

V minulosti se Vrba vyjádřil v tom smyslu, že by si jednou znovu rád zatrénoval blízko jeho rodišti v Ostravě. Nadešel teď po vyhazovu z bulharského Ludogorets Razgradu ten pravý čas na splnění tohoto přání?