Spojte se s námi

Hokej

Nesmíme podcenit ani jednoho soupeře ve skupině. Čtvrtfinále by bylo super, říká Tereza Vanišová před ženským MS

Koncem dubna, jeden den před odletem na mistrovství světa do Kanady se česká ženská hokejová reprezentace dozvěděla nepříjemnou zprávu. Světový šampionát byl kanadskými úřady kvůli koronaviru na poslední chvíli zrušen.

Publikováno

dne

Koncem dubna, jeden den před odletem na mistrovství světa do Kanady se česká ženská hokejová reprezentace dozvěděla nepříjemnou zprávu. Světový šampionát byl kanadskými úřady kvůli koronaviru na poslední chvíli zrušen. Všechny přípravy, kempy a balení tak přišly vniveč. Teď vypadá situace nadějněji. Nejen však o šampionátu se rozpovídala kráska české hokejové scény Tereza Vanišová v rozhovoru pro RN Hoceky.

Byl to velký šok, nikdo to neočekával,“ řekla česká reprezentantka ke zrušenému květnovému šampionátu. „Do přípravy na mistrovství světa jsme vkládali hodně, ale nakonec to dopadlo takhle, takže nás to všechny hodně mrzelo.

Teď už však vypadá vše mnohem nadějněji. Od 20. srpna se nejlepší hokejistky planety utkají v olympijském parku v Calgary. Termín nicméně úplně zcela ideální na vrcholnou akci není.

Myslím, že snad ještě nikdo nikdy nehrál šampionát v srpnu. Je to hodně nezvyklé,“ pátrá v paměti Vanišová. A dodává: „Budeme se muset rozehrát, protože ne všichni momentálně trénují na ledě. Je to dost neobvyklé, uvidíme, jak to bude vypadat.

Dlouholetá útočnice národního týmu vyprávěla taky o ambicích českého týmu před světovou akcí. „Myslím, že ambice máme poměrně velké. Nicméně tam jedeme s pokorou, každý zápas bude určitě těžký. Nesmíme podcenit ani jednoho soupeře ve skupině,“ je si vědoma.

Čerstvou záležitostí je pak její pár dní upečený přestup ze zámoří po dlouhých sedmi letech: „Bohužel jsem zjistila, že vzhledem k nadcházející nabité sezóně s reprezentací bych odehrála opět polovinu zápasů z celé sezóny. A vzhledem k tomu, že NWHL nemá přestávky pro reprezentační srazy, oproti švédské lize SDHL, rozhodla jsem se, že půjdu do Leksandu.

Teď se těší nejen na novou výzvu ve švédské lize, která je považována za jednu z nejlepších na světě, ale taky na samotný život na severu. Dále přiznala, že i přes vítězství v zámořské NWHL je nadále jejím největším snem olympiáda.

Pokud by se národnímu týmu podařilo vybojovat postup v kvalifikaci, určitě by nechtěla na turnaj pod pěti kruhy cestovat jen za účastí. „Člověk tam nemůže jet jenom proto, že se zúčastní. Určitě to bude těžké, snad ale vyhrajeme kvalifikaci a dostaneme se tam.

Kromě svých aktuálních ambicích mluvila Tereza Vanišová v poměrně obsáhlém rozhovoru pro RN Hockey také o tom, jak by mohly dnes vypadat krůčky malých holek do velkého hokeje, přestože ženský hokej není v našich končinách zrovna sport číslo jedna.

Recept svého nejprogresivnějšího postupu v kariéře vidí především v chlapeckých oddílech. „Pořád je nejlepší hrát co nejdéle s klukama. Tohle mi dalo asi úplně nejvíc. Jsem hrozně ráda, že jsem to tak tenkrát udělala,“ uvědomuje si zpětně na své cestě do zámoří či do reprezentace, zároveň odkrývá recept pro mladé dívky, které s hokejem začínají.

Zdroj: RN Hockey

Reklama

Oblíbené