Fortuna liga

Neskutečná mizérie! Sparta v Jablonci vystřelila jednou na branku, Jankto se zatím příliš nepředvedl

Po nepovedeném domácím utkání s Bohemians selhala Sparta i v Jablonci, se kterým remizovala 1:1. Její soupeř dohrával v devíti, ovšem sparťanská nemohoucnost byla silnější a výsledek se dá považovat za zasloužený. Jak se Sparta v Jablonci prezentovala? Na to se podíváme ve Sparťanském blogu.

Tak tohle nebyl zrovna oku lahodící zápas. Sparta se v Jablonci dostala poměrně brzy do vedení, poté ale polevila a v závěru poločasu inkasovala po zbytečné chybě.

Ve druhém poločase byla silnější na míči, ovšem pouze do hranice velkého vápna. Hráči přelévali míč ze strany na stranu, do vápna ale nelétaly nikterak kvalitní centry, které by měly Jablonec ohrozit.

Naopak domácí mohli brát tři body, kdyby samostatného úniku využil Tomáš Malínský. Jablonec po vyloučení Jakuba Provažance s Janem Krobem dohrával v devíti, ale i tak se pražský tým nedokázal dostávat do loženějších příležitostí.

Výsledek se tak dá považovat za zasloužený, protože takovýhle výkon zkrátka nemůže stačit na výhru. Fanoušci Jablonce se sice radují, měli by si ale uvědomit, že body potřebují získávat jinde a tolik vykartovaných hráčů může být problémem.

Kdo v utkání převedl dobrý výkon? Pochválit lze jednoznačně Kryštofa Daňka, který dal úvodní gól a poté byl jedním z mála, který se dokázal dostávat přes obranný val soupeře.

Dobrý byl i Dominik Holec, který byl jistý v chytání a také ve vzduchu, kde měl poměrně dost práce. Jeho dobrý zákrok zachránil Spartě alespoň bod.

Pochválit naopak nelze Jakuba Jankta. Posílá že španělského Getafe nepřináší směrem dopředu takřka nic, v soubojové lize mu dělají některé zákroky problémy a vidět je zejména v momenty, kdy leží na zemi.

Zdroj: AC Sparta Praha