Reklama

Němeček: Sáček není bek. Nemůžete naučit bránit kluka, který to neumí

Michal Sáček je odchovancem Sparty, který kroutí v A-týmu už pátou sezónu. Ačkoli je původem střední záložník, mnohem častěji nastupuje na pozici pravého obránce. V poslední době však přes jeho stranu začali letenští dostávat poměrně dost gólů a strhla se velká kritika. Stejně to vidí i Václav Němeček, bývalý záložník Sparty Praha.

Zdroj: David Sedlecký, Wiki media

Michal Sáček je velmi pracovitým typem hráče, má slušnou vytrvalost a ani balón mu nepřekáží. Ovšem není to žádný velký sprinter, což je na kraji obrany občas dost znát.

Jako v Liberci, když mu dvakrát utekl Jakub Pešek a dvakrát skóroval. Sáček je prostě platnější ve středu na hřiště, ve Spartě ho ale už několik trenérů používá na pravém kraji obrany.

“Že Michal Sáček hraje konečně v záloze? Zaplaťpánbůh. Protože celou dobu ho využívali na beku a Sáček rozhodně není obránce, neumí bránit. Pak se všichni diví, že přes něj jdou góly, no vždyť to není obránce. Nemůžete naučit bránit kluka, který neumí bránit,” uvedl o poločase ve studiu ČT Václav Němeček.

Kraje obrany jsou dlouhodobým problémem Sparty. Ať už hraje Michal Sáček, Andreas Vindheim či Tomáš Wiesner, letenští na této pozici nemají jistotu, o kterou by se mohli opřít.

Problém je i na pozici levého obránce, kde momentálně nastupuje Dávid Hancko, který však podával lepší výkony na stoperu.

Zdroj: ČT Sport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. V tomhle je Rosickej samozřejmě nevině, krajní beky zhání z brachem teprve tři roky, tak mu tady dají ovce ještě čas, aby se rozkoukal.

  • Jak to, že je v tom nevinně, už byl u toho, když vyhnali Karavajeva ze Sparty, to je ubohost. Podle mě byl lepší než Kadeřábek. Přivedli toho italského blba a ten jednoho z nejlepších pravých beků historie Sparty odepsal! Další žába na prameni vedle Rosických je Hřebík. Ten zlikvidoval ve Spartě Slončíka i Poborského, bohužel to je našeptávač Křetínského!!!!!!!!!!

   • Žába na prameni vedle Rosických je Hřebík? Ale jdi ty brepto. A kdo myslíš, že je podepsaný pod výkonností mládežníků Sáčka, Hložka, Vitíka, Karabce, Drchala atd.?

   • Hřebík od nástupu Stramacioniho nemá s A týmem nic společného a jestli vás to zajímá tak on dokonce řikal že angažování Čelustky Pavelky i Krejčiho st. neni dobrá cesta že hlavně na post stopera měla Sparta přivést mladší rychlostně lepší náhradu s kvalitní rozehravkou !

 2. Rosičtí s Křetínským so’ machři to vijo’ šecí a proto ve Slavii je sněma spokojenost větší než velká at´už táhno a dajo’ to nekemu co sa ve fotbále vyzná a hlavně pozná beka od halfbeka čučkaři řekl by tam ten……………

 3. Rosický nebyl u toho,když byl odejit Karavajev.Toho odepsal Ital a po něm nastoupil Ščasný.Kde v tu dobu Rosický byl?Vrátil se do Sparty až po Italově vyhazovu.Jinak je ve Spartě zvykem,že hráče si určí na určité místo a trvají na tom,aby tam hrál.Deli snad jako příklad stačí.Ve Spartě záložník,ve Slavii jeden z nejlepších stoperů v lize.Nedovedou poznat,na co se hráč více hodí.A to nikdo!Tak zklidněte hormony a začněte používat mozek.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené