Reklama

Někdo se chlubí, že hrál v Realu Madrid či Barceloně. Já jsem ale hrdý na to, že jsem hrál v Neapoli, tvrdí Maradona

Legendární Diego Maradona oslavil v pátek své 60. narozeniny a co by to bylo za člověka, kdyby si k nim nic nepřál? Byl však velice skromný, navíc vyjádřil svou hrdost na to, že byl součástí týmu Neapole.

Zdroj: theguardian.com

Jeden z nejlepších fotbalistů v historii oslavil krásné jubileum. Ale se svými přáními zůstal skromný. Nedávno se sice nechal slyšet, že by si přál hrát opět proti Anglii a skórovat pro změnu svou pravou rukou, nyní však byl pokornější.

„Nechci nic pro sebe. Chci, aby ta pandemie skončil a nechala všechny na pokoji. Zejména chudé lidi a chudé země, jež se nemohou bránit,“ nechal se slyšet Maradona.

„Také bych si přál, aby v Argentině byl mimo vir poražen také hlad či nedostatek pracovních příležitostí, tedy věci, které ničí lidskou důstojnost,“ pokračoval.

„Nemůžu však nemluvit o fotbale. Byl bych rád, kdyby má Gimnasia po návratu na hřiště dokázala po devadesáti letech získat titul. A protože nejsou dva bez tří, chtěl bych další Scudetto pro Neapol,“ má jasno Argentinec.

„Mám Neapol rád a stále ji sleduji. Gattusovi chci vzkázat, ať pokračuje ve své práci se svou přísností. Fandím vám,“ dodal Maradona.

Na závěr pak prohlásil větu, která zahřeje u srdce každého fanouška celku z pod Vesuvu: „Jsou lidé, kteří se chlubí tím, že hráli v Realu Madrid, Barceloně či Juventusu. Já jsem ale hrdý na to, že jsem byl součástí Neapole. Doufám, že to jednoho dne budete schopni říci také.“

Zdroj: Il Corriere dello Sport

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Náplast na prozatím tragickou sezonu! Siniaková si poradila s Williamsovou

Kateřina Siniaková by zřejmě nejraději zapomněla na prozatímní průběh roku 2021. Vůbec se jí totiž nedařilo. Nyní se ale v Parmě postarala o pořádné překvapení!

Moraváci nesmí být za blbce, říká Jiří Šidliák, kandidát na místopředsedu za Moravu

Z fotbalové asociace FAČR před třemi lety neodešel v dobrém. Nyní cítí, že je jedinečná šance nabourat systém, který Roman Berbr budoval přes dvacet let.

Blog: Koronavirus vyškrtal na MS řadu hvězd. Šest posil z NHL dává České republice šanci na úspěch 

Už nám to klepe na dveře! Vrchol hokejové sezony (minimálně pro evropské fanoušky) je doslova za dveřmi. Letošní světový šampionát se podle očekávání odehraje za velmi prazvláštních okolností. Ostatně jako celá hokejová sezóna napříč celou planetou.