Spojte se s námi


Fotbal

Nejvyhledávanější fotbalisté na Googlu v roce 2023? Zajímavá studie odhalila, že Premier League nemá v TOP 10 ani jednoho zástupce

Fascinující studie odhalila nejvyhledávanější fotbalové hráče na Googlu v roce 2023 a ukazuje, že Premier League nemá v první desítce tohoto žebříčku ani jednoho zástupce. Podívejme se proto blíže na tento zajímavý průzkum.

Publikováno

dne

Fascinující studie odhalila nejvyhledávanější fotbalové hráče na Googlu v roce 2023 a ukazuje, že Premier League nemá v první desítce tohoto žebříčku ani jednoho zástupce. Podívejme se proto blíže na tento zajímavý průzkum.

Premier League ve statistice nejvyhledávanějších fotbalistů strádá

Premier League patří v rámci marketingu a množství fanoušků po celém světě mezi tu vůbec nejlepší fotbalovou ligu světa.

Fascinující studie ale ukázala na zajímavý fakt, který se týká vyhledávání těch největších fotbalových jmen na zatím stále ještě nejrozšířenějším internetovém vyhledávači Google.

Se zajímavým průzkumem přišel server Footgoal. Ten prozkoumal pomocí jednoho z nejlepších online nástrojů pro kontrolu objemu dat v rámci vyhledávání na Googlu právě nejvyhledávanější fotbalisty na světě a našel pozoruhodnou statistiku.

Premier League totiž nemá v první desítce uvedeného žebříčku ani jednoho zástupce. A co víc, tím nejvyhledávanějším mužem v rámci nejvyšší anglické soutěže je defenzivní štít Manchesteru United Brazilec Casemiro, který je na 11. místě.

Cristiano Ronaldo si vyměnil s Neymarem a Messim místo na špici

Zmíněný server přišel také s informací, že první trojka žebříčku si v posledních dvou letech vyměnila pozice. Zatímco v roce 2021 byl jedničkou Brazilec Neymar a o rok později Lionel Messi, oba v roce 2023 přeskočil Cristiano Ronaldo, který odešel do Saúdské Arábie hájit barvy týmu Al Nassr.

Pojďme se tedy podívat na první desítku těch nejvyhledávanějších fotbalistů světa.

PořadíJménoKlubPočet vyhledávání za měsíc
1. Cristiano RonaldoAl Nassr17 400 000
2. Lionel MessiParis Saint-Germain13 200 000
3.NeymarParis Saint-Germain9 260 000
4.Kylian MbappéParis Saint-Germain8 560 000
5.Robert LewandowskiFC Barcelona3 290 000
6.Karim BenzemaReal Madrid2 420 000
7.Paulo DybalaAS Řím2 220 000
8.Gerard Piquéukončil kariéru1 910 000
9.Sadio ManéFC Bayern Mnichov1 810 000
10.Luis SuárezGrêmio1 740 000

Chybí Premier League hvězdná fotbalová tvář? Celý žebříček, který čítá stovku nejvyhledávanějších fotbalistů, najdete na tomto odkazu.

Zdroj: Footgoal

Reklama

Fortuna liga

Zlín vs. Vyškov: Preview a tipy na sázení

Ve čtvrtek je na programu moravské derby v rámci baráže o Fortuna ligu. Na zlínské Letné se představí Vyškov, přičemž po dvou ročnících nadstavby by konečně mohlo jít o vskutku vyrovnanou dvojici. Co od utkání očekávat a na co si vsadit?

Publikováno

dne

Ve čtvrtek je na programu moravské derby v rámci baráže o Fortuna ligu. Na zlínské Letné se představí Vyškov, přičemž po dvou ročnících nadstavby by konečně mohlo jít o vskutku vyrovnanou dvojici. Co od utkání očekávat a na co si vsadit?

Zlín se v nadstavbě dostal do velké pohody, prohrál jediné z pěti utkání, z posledních dvou kol základní části přidal čtyři body a vyhnul se přímému sestupu. Na Letné z posledních tří zápasů urval sedm bodů.

Pro Vyškov je baráž výsledek dvouleté práce. Afričtí vlastníci poskládali zajímavý celek, který v 30 kolech prohrál pouze šestkrát. Aktuálně je moravský klub bez prohry dlouhých sem ligových utkání.

Klíčové postavy Zlínu

Zálohu Zlína si nelze představit bez Roberta Hrubého, hráč se skvělou kopací technikou udeřil třikrát a osmkrát asistoval. Pozici jedničky v závěru ročníku převzal Stanislav Dostál, ve čtyřech kolech nadstavby inkasoval pouze pětkrát.

Klíčové postavy Vyškova

Velmi pozitivní reference jdou z tábora hostí na Bienvenueho Kanakimanu, útočník z Burundi nasázel 14 gólů a dvakrát asistoval. Slavia je spokojená s hostováním gólmana Antonína Kinského, ve 30 kolech inkasoval pouze 29 branek a udržel devět nul.

Co čekat a na co vsadit?

Zlínu se podařilo v závěru sezóny stabilizovat obranu, více než jednou inkasoval v jediném z posledních sedmi zápasů. Ze skupiny o záchranu měl s 60 obdrženými góly po Baníku druhou nejlepší defenzivu.

Vyškov se ale nebojí, protože góly dává ve velkém. Více než jednou skóroval v pěti z minulých sedmi kol, na druhou stranu venku zvítězil pouze dvakrát z minulých pěti výjezdů – ve Vlašimi a Varnsdorfu.

S ohledem na pohodu Zlína, která se v posledních týdnech projevuje, dobrou domácí formu favorita i vzhledem k venkovním výsledkům Vyškova si myslím, že ševci domácí utkání zvládnou vítězně.

Zdroj: Fortuna liga, F:NL

Pokračovat ve čtení

Evropská liga

Viceprezident Sevilly: Už v osmifinále mi prezidenti jiných klubů psali, že EL vyhrajeme

Evropská liga a Sevilla, to zapadá do sebe. Andaluský celek vyhrál druhou nejprestižnější klubovou soutěž šestkrát, což je nejvíckrát v historii. Viceprezident Sevilly tuto pověst krále Evropské ligy potvrzuje.

Publikováno

dne

Evropská liga a Sevilla, to zapadá do sebe. Andaluský celek vyhrál druhou nejprestižnější klubovou soutěž šestkrát, což je nejvíckrát v historii. Viceprezident Sevilly tuto pověst krále Evropské ligy potvrzuje.

Svou první evropskou trofej vyhrála Sevilla v sezóně 2005/06, tehdy ještě pod názvem Pohár UEFA. V létě navíc dokázala Sevilla vyhrát i Superpohár UEFA a aby toho nebylo málo, za rok Pohár UEFA obhájila.

Poté přišel zlatý hattrick španělského celku. V letech 2014, 2015 a 2016 ovládla Sevilla Evropskou ligu třikrát za sebou. Další trofej poté přišla v roce 2020.

V letošním ročníku si Sevilla zažívala hodně trpké chvíle. Absolutně nezvládla letní přestupové období, kdy nechala odejít klíčové stopery Julese Koundého s Diegem Carlosem a prakticky nijak je nenahradila.

Zabředla tak do sestupových bojích a několik měsíců se dokonce nacházela na sestupových příčkách.

„Co jsem si letos protrpěl, když byl tým na sestupových příčkách, poté z nich vylezl a po jedné prohře se tam vrátil, to jsem v životě nezažil. Nepřeji to ani nejhoršímu nepříteli. Skoro jsem nespal,“ uvedl v rozhovoru pro deník MARCA viceprezident Sevilly José María del Nido Carrasco.

I přes tak těžký ročník se ale Sevilla dokázala opět dostat do finále Evropské ligy, své milované soutěže. Po cestě přitom musela vyřadit překážky jako Manchester United či Juventus.

„Je pravda, že si lidé myslí, že tahle soutěž patří nám. Dostali jsme se do osmifinále, postoupili jsme i přes to, v jakém stavu se tým nacházel, a začali mi psát prezidenti a ředitelé jiných klubů: ‚Tenhle rok jí opět vyhrajete‘. Je pravda, že pokaždé když jsme se dostali do čtvrtfinále, tak jsme poté soutěž vyhráli,“ dodává del Nido Carrasco.

Zdroj: MARCA

Pokračovat ve čtení

Fotbal

Karim Benzema se o odchodu z Realu Madrid rozhodne do konce týdne, fanoušky tak čekají dny plné napětí

Útočník Karim Benzema obdržel minulý týden v pátek astronomickou nabídku ze Saudské Arábie. K úděsu všech fanoušků Realu Madrid ji Francouz vážně zvažuje a rozhodnout o odchodu by se měl do konce týdne!

Publikováno

dne

Útočník Karim Benzema obdržel minulý týden v pátek astronomickou nabídku ze Saudské Arábie. K úděsu všech fanoušků Realu Madrid ji Francouz vážně zvažuje a rozhodnout o odchodu by se měl do konce týdne!

Benzema v kádru Los Blancos představuje neodmyslitelnou součást, jenž vyniká především po odchodu hvězdného Cristiana Ronalda.

Hrotový útočník nejvíce zářil především v minulé sezoně, kdy po triumfu v La Lize či Lize mistrů dokázal poprvé v kariéře urvat zisk Zlatého míče.

Minulý týden v pátek mu však na stole přistála velice lukrativní přestupová nabídka a ano, opět z končin arabského světa. Stalo se tak před ligovým kláním se Sevillou FC.

Real Madrid přitom má pro svého forwarda nachystané prodloužení stávajícího kontraktu, konkrétně do roku 2024.

K jeho podepsání však vůbec nemusí dojít, neboť Benzema nabídku ze Saudské Arábie vážně zvažuje. Tento fakt koneckonců potvrzuje i italský novinář, Fabrizio Romano.

Francouzovo konečné slovo se očekává brzy, přibližně do konce tohoto týdne. Nejbližší okruh lidí kolem držitele Zlatého míče nemá v plánu po obdržení nabídky nic natahovat.

Pro fotbalový svět tak přicházejí napínavé dny, jenž mohou přinést další přestupovou bombu ještě před začátkem letního přestupového období.

Pro fanoušky Realu Madrid naopak dny plné nejistoty a děsu, neboť Benzema tvoří jeden ze základních stavebních kamenů Ancelottiho sestavy.

Benzemova hodnota momentálně činí zhruba 35 milionů eur, což je v 35 letech stále velice úctyhodná cenovka.

Ta je však v současné konstelaci nepodstatná, neboť forwardova aktuální smlouva vyprší na konci června tohoto roku, tedy za měsíc!

Do Saudské Arábie by tak odešel jako volný hráč. O Benzemovy služby se zajímají hned 3 celky, konkrétně Al-Hilal FC, Al-Shabab Rijád a Al-Ittihad Jeddah.

Zdroj: Twitter, Transfermarkt, Fabrizio Romano

Pokračovat ve čtení

Oblíbené