Největší vinu dávám Ivanu Haškovi, že se Berbra nezbavil. Sám na to pak doplatil, říká olympijský vítěz Ladislav Vízek

Výzvu2021, která požaduje výměnu současného vedení FAČR, podepsaly už různé osobnosti českého fotbalu. Také olympijský vítěz 1980 a bronzový medailista z ME 1980 Ladislav Vízek, který navíc čelí už několik let žalobě místopředsedy za Čechy Romana Berbra pro poškození dobrého jména.

Zdroj: Facebook/Ivan Hašek

Připojil jste svůj podpis pod výzvu. Proč?

Četl jsem ji a takové výzvy musím podepsat, protože jsou pravdivé a jsou ku prospěchu věci. Je to pro fotbal, není to proti němu. Máme zájem, aby se to zlepšovalo, tak se musíme ozvat. Díky za výzvu, nic jiného neexistuje.

Stojí v ní, že současné vedení fotbalu neprospívá. Souhlasíte s tím?

Jednoznačně. Není důvěra lidí, vědí, kdo tam sedí, ten člověk má i špatnou minulost, a přesto je v pozici, ze které ho nemůžeme odvolat. Je to ostuda, je to ostuda náš všech. Lidi to vědí a nedá se s tím nic dělat.

Místopředseda za Čechy Roman Berbr vás žaloval pro poškození dobrého jména své osoby. Jak kauza probíhá?

Čekám na soud, čekám už dost dlouho. Nabyl jsem pocit, že protistrana se soudu bojí, protože by odešla nejen s porážkou, ale i s ostudou a hanbou. Žaloval mě v době, kdy byl přesvědčený, že má soudy nakloněné, teď je úplně mimoň, trochu se to pootočilo.

Sám je s FAČRem pod trestním stíháním, všechny soudy prohrál, takže mě měl mít jako bonbonek na dortu, bohužel to bude pro něj hořký. Já na soud stále čekám a rozhodně se ho nebojím.

Není to divné, že se FAČR v Síni slávy chlubí vaší zlatou medailí z OH 1980 v Moskvě a přitom vás žaluje?

Je vystavena a stydím se tam jít. Na sídlo asociace nevkročím ani na krok. Šmíca (zeť Vladimír Šmicer, vicemistr Evropy 1996) mi vyjednal, že mi její vystavení prodlouží, ale já si říkám, že ji snad nedostanu zpátky! Visí tam, aby se mohl někdo vytahovat, že fotbal byl někdy v minulosti u nás dobrý.

Přijdou volby a stejně bude mít nejspíš současné vedení podporu. Čím si to vysvětluje?

Já si myslím, že lidi, kraje, okresy, co ho volily, už vidí, že se tam nehodí, že ztratil důvěru všech poctivých fotbalistů a funkcionářů. Myslím, že když na něj zatlačí média, že to pustí a měl by být rád, když odejde.

Je tam už dlouho. To je žába na prameni. Ne Baroš v Ostravě, jak se psalo. Ale u Berbra to sedí naprosto. Žába na prameni. Tedy žabák.

Berbra provází i hulvátské vyjadřování, které ovšem nikomu z jeho vůdcovského okolí nevadí. Vám se líbí?

Je to narcis. Sebevědomý narcis. Nadutý člověk. Vlastnosti nemá dobré, charakter nemá dobrý. Chová se jako pra.., povýšeně vůči lidem. Nevím, koho má rád, vždyť v sídle asociace nikdo ani nevyjde na chodbu, když prochází.

Ctí akorát peníze a moc. Všichni ho mají plné zuby. A na asociaci by byl lepší vzduch, kdyby se tam lidé smáli. Já bych chtěl, aby to výzva tak rozsekala, že sám odejde, aby byl soudný. Já se sám divím, že to nepustí. Má hroší kůži. Nechce to ovšem slyšet. Když sejde ze strahovského vršku do první hospody, hned to schytá.

Co tedy chybí, aby ho jeho nohsledi už nevolili?

My jsme takoví. Jsme poserové. Největší vinu dávám Ivanovi (bývalý předseda FAČR Ivan Hašek), že se ho nezbavil. Vysvětloval mi, že postupoval podle stanov, že ho prostě sám nemůže odvolat. Říkám mu: tak předělej stanovy, toho člověka musíš dostat z fotbalu, moc mu škodí. Neudělal to a doplatil na to sám.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Ivan Hašek je příliš měkká holubičí povaha a to je taky důvod jeho vyhoření, když pracoval pro FAČR. A ze stejného důvodu se nehodí ani do současné Sparty, protože by si s velkou částí problémů vůbec neporadil.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Mourinho končí v Tottenhamu! ‘The Special One’ doplatil na tragickou formu posledních týdnů

Portugalský trenér José Mourinho si balí kufry a opouští Tottenham Hotspur. Osmapadesátiletý kouč se svými svěřenci v posledních týdnech zabředl do výsledkové krize, kterou neustál.

Ocelářský drak na úvod finále sežehnul Bílé Tygry s grácií. 1:0 pro Třinec

Čekali jste na úvod finále opatrný hokej? Takový ten typický první zápas, kdy se na začátku oba celky oťukávají, přičemž nikdo nechce udělat žádnou chybu? Tak na tohle mohli diváci v omezeném počtu ve Werk Aréně zapomenout.

Impuls nového trenéra opadl. Sparta musí výrazně zabrat, pokud chce druhé místo

Pražská Sparta po dvou porážkách zaznamenala důležité vítězství. Se Slováckem v prvním poločase hrála vyrovnané utkání, po střídání ale vzala otěže hry a zaslouženě vyhrála. Na utkání se podíváme ve Sparťanském blogu.