Reklama

Nejšťastnější člověk z Messiho přestupu? Michael Jordan! Díky Argentinci vydělává miliony

Pokud jste viděli záběry z uvítání Lionela Messiho v Parku Princů, řekli byste, že největší radost z tohoto přestupu mají fanoušci PSG. Je však ale ještě jeden člověk, kterému příchod Argentince do Paříže hodně pomohl. A tím je trošku překvapivě Michael Jordan.

Sport už není jen čistě o sportu, je to dnes i obrovský business. To moc dobře ví i Michael Jordan, basketbalová legenda a jeden z nejlepších hráčů historie.

Od sezóny 2019/20 totiž PSG používá na svých dresech značku Nike Jordan. 58letý Jordan navíc vlastní pětiprocentní práva na každý prodaný dres PSG.

A která jména na světě nejvíce prodávají dresy? Cristiano Ronaldo a Lionel Messi. Bylo naprosto jasné, že po přestupu Argentince do PSG bude po modrých dresech s číslovkou 30 extrémní poptávka. A to se také potvrdilo.

Messiho dresy se ihned vyprodaly, PSG tak zatím vydělalo 120 milionů euro. To znamená, že Michael Jordan vydělal 6 milionů euro za pouhý víkend. To už je slušná víkendová brigáda.

PSG dokonce dle svých výpočtů očekává, že v letošní sezóně by se mělo prodat zhruba dva a půl milionu dresu s Messiho jménem. To by Jordanovi přihrálo další balík.

Bývalý hráč Chicago Bulls ale nový impulz potřeboval. Podle magazínu Forbes během pandemie koronaviru spadlo Jordanovo čisté jmění ze 2,1 miliard dolarů na 1,6 miliard dolarů.

Pokud tak máte v plánu si kupovat Messiho dres v PSG, pamatujte na to, že pěti procenty přispíváte do kapsy Michaelu Jordanovi.

Zdroj: Marca

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. A také má velkou tendenci zruinovat každý klub kde hraje. Barcelona po sezóně zjistí že se obejdou i bez něho a ještě narozdíl od PSG vydělají spoustu peněz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené