Spojte se s námi


Fortuna liga

Nejlepší země pro talentované fotbalisty? Na světě Venezuela, v Evropě Dánsko. Jak si vede Česká republika?

CIES Football Observatory přichází s dalšími zajímavými čísly, tentokráte se výzkum týkal herního času fotbalistů, kteří ještě neoslavili 21. narozeniny. Kdo na světě či v Evropě této statistice kraluje? A jak si vede Česká republika?

Publikováno

dne

CIES Football Observatory přichází s dalšími zajímavými čísly, tentokráte se výzkum týkal herního času fotbalistů, kteří ještě neoslavili 21. narozeniny. Kdo na světě či v Evropě této statistice kraluje? A jak si vede Česká republika?

Z poslední statistiky, kterou zveřejnila společnost CIES Football Observatory, jež přichází s novými daty a zajímavostmi každý týden, je možné zjistit, které ligy jsou zřejmě těmi nejlepšími pro mladé hráče. Sice ne kvalitativně, nicméně z hlediska prostoru na hřišti bezesporu.

Do statistik bylo zahrnuto 60 nejlepších ligových soutěží z celého světa, sběr informací probíhal od 1. ledna 2021, přičemž se týká fotbalistů, kteří ještě neslavili své 21. narozeniny.

Poměrně překvapivě dostávají nejvíce prostoru na hřištích talenti ve venezuelské nejvyšší soutěži, když dohromady odehráli 18,8 % možného času. Druhé skončilo Dánsko s 16,5 %.

První pětici dále tvoří Rakousko (13,3 %), Srbsko (12,0 %) a Švýcarsko (11,8 %). Na opačném konci je pro změnu Saúdská Arábie (1,6 %).

Z pěti nejlepších evropských soutěží vyšla nejlépe francouzská Ligue 1 s 9,1 % na 19. pozici, následuje ji německá Bundesliga (7,1 %), anglická Premier League (4,4 %), španělská La Liga (4,2 %) a italská Serie A (3,9 %).

Statistika zohlednila také průměrný věk v jednotlivých ligách. Z tohoto pohledu je na tom nejlépe Chorvatsko, kde mají hráči průměrně 25,3 let. V první pětce dále najdeme Mexiko, Dánsko, Nizozemsko a Rakousko.

Z top pěti evropských lig i v tomto ohledu vládne francouzská Ligue 1 (26,4 let) na celkovém 12. místě, druhé místo opět patří německé Bundeslize (26,5 let), třetí skončila Premier League (27,1 let), čtvrtá italská Serie A (27,4 let) a pátá španělská La Liga (27,9 %).

Jak si vede Fortuna liga?

Do statistik byla pochopitelně zahrnuta i naše Fortuna liga, která však nikterak nezazářila ani v jednom ze statistických údajů.

Co se týká času pro mladé hráče, skončila naše nejvyšší soutěž až na 34. pozici v žebříčku, tedy v jeho druhé polovině, když fotbalisté mladší 21 let odehráli pouze 6,2 % možného času.

V průměrném věku se sice můžeme chlubit lepším umístěním, stále to ale stačí pouze na 30. příčku, která půlí žebříček. Věkový průměr fotbalistů ve Fortuna lize je 27, 2 let.

Zdroj: CIES Football Observatory

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.