Spojte se s námi

Premier League

Nejlepší jedenáctka posledního týdne Premier League? Podle Alana Shearera celý Leicester City!

Zveřejněno

dne

O tragédii, která postihla anglický fotbalový klub, bylo napsáno mnoho. Leicester ztratil svého majitele. Muže, který klubu dal své srdce, svou duši i svůj život. Proto před hráči Lišek stál o víkendu složitý úkol. Nastoupit k venkovnímu utkání proti Cardiffu. V takové situaci by kdekdo neměl na fotbal ani pomyšlení. Hráči Leicesteru však chtěli zvítězit pro svého zesnulého majitele. A to se jim podařilo.

Embed from Getty Images

Ještě v úterý, minulý týden, měl Leicester odehrát utkání v rámci Carabao Cupu proti Southamptonu. To však bylo ze zcela logických důvodů po smrti majitele odloženo a nyní už má i svůj termín. Do utkání Premier League proti Cardiffu se však už hráči rozhodli nastoupit. Přitom by bylo zcela pochopitelné, kdyby se rozhodli zápas odložit. To ale neudělali.

První utkání po tragédii pak skončilo pro Leicester vítězně. Dokázali na půdě Cardiffu zvítězit 1-0. Tento zápas však nebyl o fotbale. Byl úplně o něčem jiném. O něčem větším. Způsob, jakým hráči Leicesteru přistoupili k utkání a jak se po obrovské tragédii semkli, byl neuvěřitelný.

Alan Shearer se rozhodl tým Leicesteru za tento přístup i za svůj výkon odměnit. Jak? Jmenoval do své jedenáctky týdne všechny hráče Leicesteru.

„Do mého týmu týdne bych mohl zařadit Alvara Moratu za jeho gól proti Crystal Palace či Granita Xhaku za jeho skvělý výkon proti Liverpoolu. Také bych rád vybral hráče Newcastlu po jejich první výhře v sezoně. Ale tento týden musím udělat výjimku a vybrat tým Leicesteru City. Hrát za tak hrozných okolností a získat vítězství proti Cardiffu jako vzdání holdu pro Vichai Srivaddhanaprabhu, to je hodno mého týmu týdne. Hráči i celý klub si zaslouží obrovský obdiv. Pozorování jejich solidarity a týmového ducha mi připomnělo jejich pohádkovou sezonu 2015/16, v níž získali titul Premier League,“ okomentoval legendární útočník, Alan Shearer, svůj výběr.

Od historicky nejlepšího střelce Premier League je to pozoruhodné a skvělé gesto. Lidé z Leicesteru i všichni kolem klubu mohou být hrdí na to, jak statečně se dokázali postavit otřesným okolnostem a jak se s celou situací vyrovnávají.

Reklama
Klikněte pro komentář

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Premier League

Zapomeňme na to, co se stalo v Leicesteru. To byl zázrak, vzkazuje Ranieri fanouškům Fulhamu

Zveřejněno

dne

Claudio Ranieri varuje fanoušky Fulhamu před přílišným očekáváním, které vyvolal jeho příchod na lavičku tohoto klubu. Italský kouč totiž dokázal před dvěma roky dovést Leicester k senzačnímu titulu. Tento kousek nyní označil trenér za zázrak.

Embed from Getty Images

Fanoušci Fulhamu by podle Ranieriho slov neměli počítat s opakováním historie a nedělat si zbytečné iluze. “Musíme především tvrdě pracovat. To, co se tehdy v Leicesteru stalo, byla pohádka. Ale na to teď musíme zapomenout. Je důležité nepřemýšlet o zázracích, ale mnoha bitvách, které nás čekají,” uvedl Ranieri, jenž byl jmenován do funkce trenéra Fulhamu ve středu.

Italský kouč nahradil na lavičce odvolaného Srba Slavišu Jokanoviče a hned začal burcovat fanoušky. “Do bitev, které nás čekají musíme jít všichni společně. Opakuji. Společně! Klub, hráči i fanoušci.”

Embed from Getty Images

Ranieri zároveň věří, že Fulham čeká světlá budoucnost, ale je si zároveň vědom, že to nějaký čas bude trvat. “Jsem ambiciózní trenér. Mám tady dobré hráče, ale postavím ty, kteří mi ukáží, že mají dobrou bojovou morálku,” naznačil sedmašedesátiletý trenér.

Ten se na závěr vyjádřil i ke svému předchůdci. “Jokanovič byl skvělý hráč a také už jako začínající manažer udělal spoustu dobrých věcí. I tady ve Fulhamu odvedl fantastickou práci, ale takový už je trenérský život. Když se věci mění k horšímu, musí klub udělat změnu. Mně se to samé stalo v Leicesteru,” uzavřel Claudio Ranieri.

Pokračovat ve čtení

Premier League

Ranieri ve Fulhamu. Co můžeme od Cottagers pod vedením italského mága čekat?

Zveřejněno

dne

Italský sympaťák, Claudio Ranieri, byl oznámen jakožto nový kouč Fulhamu. Po špatných výkonech týmu tak nahrazuje srbského Slavišu Jokanoviče. Cottagers jsou nyní na posledním místě v tabulce a to z vícero příčin. Ranieri tedy bude mít o zábavu postaráno.

Zdroj: fulhamfc.com

Poslední místo v tabulce, nejhorší obrana v lize a zároveň jeden z nejhorších útoků. Zisk pouhých pěti bodů ze 12 utkání, 31 inkasovaných branek a 11 vstřelených. To jest aktuální situace Fulhamu. Rozhodně se nelze divit, že vedení klubu tedy došlo k názoru, že je čas na změnu v podobě výměny trenéra. Během reprezentační přestávky navíc bude mít Ranieri trochu času, aby svým svěřencům vštěpil alespoň část svého rukopisu. Pokud však bude chtít udržet londýnský celek v Premier League, čeká ho spousta práce. Co můžeme od Ranieriho očekávat a jaké musí udělat změny? Na to se blíže podíváme v následujících řádcích.

Přechod na formaci 4-4-2

Zatímco pod Jokanovičem se formace prakticky každý zápas měnila, Ranieri je známý tím, že je zvyklý používat formaci 4-4-2. Toto rozestavení používal všude, kde prozatím působil a proto se dá očekávat, že ve Fulhamu tomu bude stejně. Fyzická zdatnost a napadání ve středu pole jsou v podstatě poznávací znaky jeho rukopisu. Nyní má italský kouč díky reprezentační pauze alespoň nějaký čas na to, aby dokázal svým novým svěřencům vtisknout aspoň částečně toto rozestavení do hlavy.

Díky možnosti výběru ze tří dobrých útočníků minimálně v útoku nebude pro Ranieriho problém. Mitrovič nejspíše bude základním stavebním kamenem a Vietto s Schürrlem budou bojovat mezi sebou o to, kdo bude nastupovat po jeho boku. Větší šanci na základní sestavu by mohl mít právě Luciano Vietto, který dokáže vytvářet šance pro Mitroviče, který je rozený zakončovatel. Mohlo by to tedy fungovat na podobném principu, jako svého času fungovala famózní dvojice Jamie Vardy a Shinji Okazaki. Při Ranieriho působení v Chelsea tuto roli plnil Islanďan Eidur Gudjohnsen.

Vietto letos má na kontě už 4 asistence, což vypovídá o tom, že má dobré předpoklady k tomu, aby pod Ranierim hrál a mohl být klíčovým článkem.

Nové složení středu zálohy

Střed pole je ve fotbale klíčový, to ví každý. Pro Ranieriho je však střed pole ještě mnohem důležitější. Vždy staví hru na kvalitních středních záložnících. V Chelsea byl Claude Makelele, v Leicesteru N’Golo Kante. Pracovitost a nasazení jsou tedy pro středního záložníka v Ranieriho systému klíčovými vlastnostmi.

V týmu Fulhamu by přesně tímto typem hráče mohl být Andre-Frank Zambo Anguissa. Tedy dvaadvacetiletý kamerunský záložník, který přišel těsně před koncem přestupového období z Marseille za 25 milionů eur. Pokud by se to však nedařilo jemu, k dispozici je ještě Stefan Johansen, kapitán norské reprezentace. Ten zatím v této sezoně plní spíše roli náhradníka, ale jeho fyzická zdatnost a nasazení by z něj mohli udělat pod novým trenérem klíčového hráče.

O druhé místo ve středu zálohy by se tak porval Jean Michael Seri a Tom Cairney. Rozhodně by se jednalo o ofenzivnější roli, než u předchozí zmíněné dvojice. Ani jeden z těchto dvou hráčů však v této sezoně není v úplně ideální formě a oba zatím zůstávají za očekáváním. Tudíž těžko soudit, koho italský kouč upřednostní.

Zlepšení defenzívy

Obrana je pravděpodobně tím největším problémem Fulhamu. Koneckonců, žádný z celků Premier League neinkasoval více gólů. Dostat ve 12 utkáních hned 31 gólů? To je nepřípustné. A pod novým trenérem se v tomto ohledu dá očekávat zlepšení. Ranieriho týmy v Premier League nikdy neinkasovaly za sezonu více než 40 branek. Takže současná defenziva Fulhamu opravdu bude mít co dělat.

Ranieri od svých obránců nepožaduje nic navíc. Nejdůležitější jsou pro něj obranné schopnosti hráče. To by mohlo znamenat konec pro Denise Odoie, kterého Jokanovič stavěl kvůli jeho dobré práci s míčem. Pro Itala však je tento stoper příliš malý na to, aby mohl být pravidelně v základní sestavě. Měří “pouze” 178 centimetrů. Navíc bývalý kouč Leicesteru od svých středních obránců dobrou rozehrávku nepožaduje.

První volbou na post středního obránce by se tak mohl stát Alfie Mawson. Čtyřiadvacetiletý Angličan zatím příliš šancí nedostával, naskočil pouze do pěti zápasů a jen čtyřikrát v základní sestavě. Je vysoký, měří téměř 190 centimetrů a právě takový typ obránců má Ranieri rád.

O post druhého středního obránce by se měli rvát Tim Ream, Maxime Le Marchand nebo Calum Chambers. Prakticky všichni z této trojice mohou Italovi vyhovovat a na to, koho si nakonec vybere, si ještě budeme muset počkat. Velkou šanci ale má prvně jmenovaný Tim Ream, který minulou sezonu ještě v Championship prokazoval skvělé schopnosti a byl v obraně oporou a klíčovým hráčem týmu. Navíc má ideální výšku a to by taktéž mohlo hrát v jeho prospěch.

Rychlý start

Jedním z důvodů, proč je Ranieri v tento moment ideálním mužem pro Fulham, je jeho dosahování rychlých požadovaných výsledků. Má skvělé manažerské schopnosti, o čemž nelze pochybovat. I díky nečekaně získanému titulu s Leicesterem. U Lišek ukázal, že dokáže z hráčů vydolovat naprosté maximum. Skvělými příklady mohou být Jamie Vardy či Riyad Mahrez. Pomáhá mu i to, že používá neobvyklé motivační praktiky. Například zve hráče na pizzu, pokud udrží čisté konto a celkově pod ním bývá v klubu velice dobrá atmosféra.

Rychle dosahoval dobrých výsledků i v posledním působišti, což bylo francouzské Nantes. Po deseti kolech byl jeho tým na skvělém třetím místě, přestože na konci sezony skončili desátí.

Z toho, že dokáže raketově nastartovat tým, může Fulham těžit především proto, že ještě neztrácí příliš mnoho bodů na týmy, které se nachází v tabulce před Cottagers.

Lednové přestupy

Fulham během léta poutrácel přes 100 milionů liber na posílení týmu. Přesto se to na výsledcích nijak neprojevuje. Proto se dá očekávat, že londýnský celek bude mohutně nakupovat i v lednu. To však bude záležet na tom, jak Ranierimu tým sedne.

Je možné, že by se mohl Ital obrátit na některé ze svých bývalých hráčů. Beze smlouvy a bez angažmá je nyní Robert Huth, tedy střední obránce, který hrál klíčovou roli při jízdě Leicesteru za titulem. Navíc ve 34 letech je zkušený, v minulosti získal dvakrát titul ještě s Chelsea a na kontě má i 19 startů za německou reprezentaci.

Další z možných posil je Danny Drinkwater. Tento střední záložník se po přestupu do Chelsea nedokázal v klubu pořádně prosadit a nehrává. Proto se o jeho přestupu mluví už delší dobu a není vyloučené, že by odchod mohl přijít už v zimě. A proč neobnovit spolupráci s trenérem, pod kterým zažil anglický středopolař pravděpodobně nejlepší léta kariéry?

Výhodou je, že Fulham má víceméně široký kádr a tak je na každé pozici z čeho vybírat. Přesto Ranieri bude muset nakupovat a rozhodně by bylo pouze v jeho prospěch, kdyby přišli hráči, kteří už znají jeho strategii a filozofii.

Pokračovat ve čtení

Premier League

Marko Arnautovič na odchodu z West Hamu? Rakušan touží po utkáních Ligy mistrů

Zveřejněno

dne

Rakouský útočník West Hamu United, Marko Arnautovič, prozradil možný odchod ze svého současného klubu. Důvod? Touží po splnění svého snu, kterým je hraní v prestižní evropské pohárové soutěži, Lize mistrů.

Embed from Getty Images

Devětadvacetiletý rakouský reprezentant je klíčovým hráčem londýnského klubu. Minulou sezonu byl zvolen nejlepším hráčem klubu a rovněž nejlepším přestupem uplynulé sezony pro West Ham. A není se čemu divit, vždyť v lize odehrál 31 utkání, 11x skóroval a přidal 6 asistencí a byl jedním z mála pozitiv nepovedené klubové sezony.

Letos zatím na dobrou formu navazuje. Naskočil do 10 zápasů, vstřelil 5 branek a připsal si jednu asistenci. Navíc je v poslední době v médiích spojován s přestupem. Hodně se mluví o zájmu Manchesteru United, což samozřejmě je více ambiciózní celek než právě Hammers.

Sám Arnautovič fanoušky Hammers nejspíše neuklidnil. „Mám 29 let, takže jsem v nejlepších letech. Je jasné, že chci soutěžit s nejlepšími hráči. A v této záležitosti věřím svému bratrovi,“ řekl pro rakouská média útočník. Arnautovičům bratr, Danijel, je totiž jeho agentem a právě on rozhodně nevylučuje možný odchod z West Hamu.

„Marko sice hraje v Premier League, kde hrají nejlepší hráči, ale to nesmí být konec jeho ambicí. Je důležitou součástí West Hamu, ale může být ještě lepší. Aby to dokázal, musí hrát za špičkový tým. Je připraven na další krok. Hráč, jakým je Marko, by neměl hrát o udržení v lize. Měl by hrát v mezinárodních utkáních. On sice miluje hraní za West Ham, velice si to užívá. Miluje klub i fanoušky, ale přesto žije s pocitem, že to nemůže být konec. Každý by to měl chápat,“ komentuje Arnautovičův agent možnost jeho odchodu od Hammers.

Na otázku, zda-li by mohl rakouský útočník přestoupit už v zimě, hráčův bratr odpověděl: „Je to možné. Přestup byl velmi, velmi blízko už v létě.“ Stejně jako nyní, tak právě i v létě bylo Arnautovičovo jméno spojováno s Manchesterem United. Nicméně West Ham byl silně proti jeho odchodu. Aby ne. Přišel za 25 milionů v roce 2017 ze Stoke City a stal se miláčkem fanoušků. Navíc podává skvělé výkony a pro Hammers by mohl být problém ho nahradit.

Pokračovat ve čtení
Reklama

Facebook

Reklama

Oblíbené