Spojte se s námi

La Liga

Nejlepší hráč UEFA? Dvojitá ostuda pro pořadatele!

Zveřejněno

dne

Luka Modrić zvítězil v novinářské anketě o nejlepšího fotbalistu sezony 2017/2018. Výsledky vyhlašuje UEFA a podle pravidel by měli hlasující hledět na výkony ve státních i mezistátních soutěžích v rámci Evropy. 

Embed from Getty Images

Prvním směšným počinem od UEFA bylo vyhlášení finálové trojice, v níž chyběl Lionel Messi. Ve všech statistikách suverénně nejlepší fotbalista sezóny, vítěz Zlaté kopačky, Španělské ligy a Copa del Rey. Proč ho novináři do nejlepší trojky nevybrali? Odpověď je jednoduchá. Zkrátka přecenili důležitost Ligy mistrů, v níž toho Messi tolik nepředvedl. Na dokonalé výkony ve Španělsku chybně nebrali ohled.

Embed from Getty Images

Poté přišlo samotné finále a další velký šok. Nejlepším se nestal Cristiano Ronaldo, ale jeho bývalý parťák Luka Modrić. Je zřejmé, že cenu získal převážně díky výkonům na Mistrovství světa. Ty se ale v potaz brát neměly, jde totiž o mimoevropskou soutěž!

Ne snad, že by Modrić nebyl lepším fotbalistou než Ronaldo a Salah. To je dost možné. Novináři ale vyřadili Messiho, protože hleděli na výkony v Lize mistrů, což mělo samo o sobě znamenat triumf Cristiana Ronalda – jejího nejlepšího střelce. A nestalo se. UEFA tak během jedné ankety hned dvakrát ukázala chabou objektivitu a neregulérnost, s níž k soutěži přistupuje.

Embed from Getty Images

K situaci se ostře vyjádřil třeba Ronaldův agent Jorge Mendes, kterému se pochopitelně až druhé místo jeho klienta protiví.

Reklama
9 komentářů

9 Comments

 1. Lumír

  2.9.2018 na 9:47

  Toho,kdo tu píše nněco o dvojitá ostudě,by měli z redakce vykop.t.Ať tam byl nebo nebyl v nejlepší trojici vyhlašovaných Lionel Messi,měl a nakonec po zasluze taká vyhrál Luka Modrić.

  • Michael Pastva

   2.9.2018 na 10:00

   Jedná se o subjektivní názor autora, s kterým ne každý musí souhlasit 🙂

  • Tomáš Zemánek

   2.9.2018 na 10:36

   Dobrý den, proč si myslíte, že Luka Modrić nikdy nebyl ani v nejlepší trojici a teď anketu z čista jasna vyhrál? Čím přesně si to letos zasloužil, když předešlé roky nebyl ani ve finále? Nemyslím si, že by udělal takový herní pokrok…

 2. Shadowalker

  2.9.2018 na 10:58

  Hlavně má autor pravdu, protože se zaměřil na jádro věci, nikoli na brek, kdo je nejlepší. Problém je, když UEFA hodnotí MS, nikoli celou sezónu.
  Podle těchto kritérií měl vyhrát Messi, nebo Ronaldo…

 3. Zdeněk

  2.9.2018 na 12:12

  Zdá se že aoutor nepochopil o co se jedná. Tato anketa není jen strojové hodnocení výkonů a tabulek, ale subjektivní hodnocení několika vybraných jedinců. A ti můžou a nemusí k tabulkovým hodnotám přihlédnout.
  BOHUŽEL NEBO ZAPLAŤ ZATO.
  Jak kdo chcete.

 4. Laďa

  2.9.2018 na 20:25

  to že dal ronaldo 15 branek tak má dostat ocenění za nejlepšího hráče ? zbytek týmu není důležitý ?

 5. Michal121

  3.9.2018 na 2:44

  Souhlasím s autorem článku. Modrič nejenže neměl vyhrát, ale neměl bejt ani mezi prvními pěti. Ronaldo je fenomen. Kdo jinej by měl vyhrát, když ne ten, kdo táhnul Real Madrid a Portugalskou repre. V první trojce měli bejt naprosto jasně Ronaldo, Messi a Salah. Bohužel opět promluvila nechutná politika a bohužel je to důsledek konání MS v Rusku. Všichni vědí, že se tak stalo jen díky korupci. Ano, bohužel UEFA mafie.

 6. patrik

  3.9.2018 na 16:56

  Zajímavé že když nevyhraje ten nagelovaný homosexuál Ronaldo tak je všechno špatně.běžte s ním už do pr..le

  • Michael Pastva

   3.9.2018 na 18:22

   Dovolím si oponovat, autor nepatří mezi ty, kteří by přáli zisk titulu Ronaldovi, ovšem z hlediska objektivity má pravdu 😉

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

La Liga

FIFA The Best 2018: Pro koho hlasovaly největší hvězdy světového fotbalu?

Zveřejněno

dne

Včera večer byl v Londýně na předávání cen FIFA The Best zvolen nejlepším hráčem letošního roku Luka Modrič, který dostal 29.05% hlasů. Druhý byl Cristiano Ronaldo s 19.08% hlasů a třetí Mohamed Salah s 11.23% hlasů. Podívejte se, jak hlasovaly hvězdy světového fotbalu.

Luka Modric

1. Raphael Varane
2. Cristiano Ronaldo
3. Antoine Griezmann

Embed from Getty Images

Lionel Messi

1. Luka Modric
2. Kylian Mbappe
3. Cristiano Ronaldo

Embed from Getty Images

Cristiano Ronaldo

1. Raphael Varane
2. Luka Modric
3. Antoine Griezmann

Embed from Getty Images

Harry Kane

1. Cristiano Ronaldo
2. Lionel Messi
3. Kevin De Bruyne

Embed from Getty Images

Eden Hazard

1. Luka Modric
2. Raphael Varane
3. Kylian Mbappe

Embed from Getty Images

Sergio Ramos

1. Luka Modric
2. Cristiano Ronaldo
3. Lionel Messi

Embed from Getty Images

Hugo Lloris

1. Raphael Varane
2. Antoine Griezmann
3. Kylian Mbappe

Embed from Getty Images

Robert Lewandowski

1. Luka Modric
2. Raphael Varane
3. Kylian Mbappe

Embed from Getty Images

Manuel Neuer

1. Eden Hazard
2. Luka Modric
3. Raphael Varane

Embed from Getty Images

Joachim Low

1. Luka Modric
2. Kylian Mbappe
3. Eden Hazard

Embed from Getty Images

Gareth Southgate

1. Luka Modric
2. Raphael Varane
3. Eden Hazard

Embed from Getty Images

Didier Deschamps

1. Antoine Griezmann
2. Raphael Varane
3. Kylian Mbappe

Pokračovat ve čtení

La Liga

Manchester City utratil za současný tým téměř miliardu eur

Zveřejněno

dne

CIES Football Observatory ve svém druhém letošním týdenním reportu představila žebříček nejvíce utrácejících týmů. Tentokrát se zaměřili na to, kolik týmy utratily za své hráče peněz, než dospěly k současnému složení kádru. Tomuto žebříčku poměrně jasně vládne mistr anglické ligy Manchester City, který se blíží k jedné miliardě eur.

Embed from Getty Images

Manchester City utratil za svůj současný tým 976 milionů eur, avšak u týmů z Premier League to není nic neobvyklého. Hned 7 anglických týmů se umístilo na prvních 11 místech. Největší skok však udělal Liverpool, který se držel v loňském roce s hodnotou 437 milionů eur na 8. místě. Letos se vyšplhal až na 4. místo a za svůj současný tým Liverpool utratil už 705 milionů eur.

Každým rokem samozřejmě roste i průměrná cena, za kterou kluby pořídily své hráče. Zatímco v roce 2010 se jednalo o částku 67 milionů eur, tak aktuálně mluvíme o částce 161 milionů eur (tato statistika je brána pouze z top 5 evropských lig). Pokud se pak zaměříme čistě na Premier League, tak zde je to srovnání 126 milionů eur (2010) a 326 milionů eur (2018).

Velmi vysoko se drží i Everton, který za svůj současný tým utratil 385 milionů eur, ve srovnání s Bayernem Mnichov, který investoval do svého týmu 380 milionů eur. Avšak do Bayernu chodí mnoho skvělých hráčů buď za velmi nízké částky a nebo úplně zadarmo.

Pořadí Tým Rok 2018 (milionů €) Rok 2017 (milionů €) 2018 vs. 2017(milionů €)
1. Manchester City 976 853 +123
2. PSG 788 850 -62
3. Manchester United 786 784 +2
4. Liverpool 705 437 +268
5. Barcelona 691 628 +63
6. Chelsea 673 644 +29
7. Juventus 532 470 +62
8. Real Madrid 447 497 -50
9. Arsenal 428 416 +12
10. Tottenham 393 361 +32
11. Everton 385 348 +37
12. Bayern Mnichov 380 350 +30

Celý žebříček najdete na CIES Football Observatory.

Pokračovat ve čtení

La Liga

Florentino Perez odmítá plány vedení La Ligy, aby se ligové zápasy hrály v USA

Zveřejněno

dne

La Liga, respektive její vedení, se snaží být první soutěží, která by své zápasy mohla pořádat i v cizích státech, třebaže i na jiném kontinentu. Dokonce se už mluví o tom, že prvním takovým zápasem by mohlo být ligové utkání Girony s Barcelonou v lednu a odehrát by se mělo v Miami. Tento plán se však nelíbí prezidentovi Realu Madrid, Florentino Perezovi.

Embed from Getty Images

K tomu, aby vůbec bylo možné hrát ligové zápasy v zahraničí, je potřeba souhlasu fotbalové federace jak Španělska, tak Spojených států. Jako bonus to navíc musí odsouhlasit regionální orgány obou kontinentů, tedy UEFA a CONCACAF. Celková představa o tomto projektu je taková, že by týmy španělské La Ligy měly odehrát ročně alespoň jedno utkání v USA. Mělo by tomu tak být v příštích 15 letech, alespoň dle návrhu zábavní společnosti Relevant.

Florentino Perez však má proti tomuto plánu námitky. Jednak si myslí, že to není výhodné pro klub a ani pro fanoušky, což je hlavní důvod odmítání. Navíc v tom Perez nevidí žádný smysl a vyjádřil se, že nechápe, v čím zájmu by se to tak mělo konat a kdo by z toho vlastně mohl mít prospěch. V podstatě stejný pohled na věc má i manažer Bílého baletu, Julen Lopetegui. Dle jeho názoru by všechny celky měly hrát pouze na území Španělska a tedy na všech stadionech, kde se hraje španělská nejvyšší soutěž.

Navíc i Španělská fotbalová federace nyní zamítla schválení tohoto projektu a rovněž odmítla, že by se měl zápas Girony s Barcelonou odehrát ve Spojených státech. I přesto vedení La Ligy stále věří a nadále doufá, že se jim podaří tento plán uskutečnit.

Pokračovat ve čtení
Reklama

Oblíbené