Nejcennější plzeňský klenot odchází nabírat zkušenosti do Českých Budějovic. Přijde tak o soustředění ve Španělsku

Teprve devatenáctiletý záložník plzeňské Viktorie Pavel Šulc po povedeném hostování v Opavě odchází nabírat zkušenosti jinam. Tentokrát zvolil město, které je jeho rodinnému zázemí blíže, České Budějovice.

zdroj: www.fcviktoria.cz

První dospělé krůčky Pavel Šulc udělal ve druholigové Jihlavě, kde se ihned stal stavebním kamenem týmu. Po úspěšné sezóně zakončené hořkým nepostupem do Fortuna ligy po něm sáhla Opava.

Ve Slezsku se ihned zabydlel v širším kádru. Po několika skvělých výkonech přišla premiérová pozvánka do reprezentační jednadvacítky.

Po polovině sezóny si jej Plzeň stáhla zpět, aby pod novým trenérem mohl podstoupit přípravu. Ve viktoriánském dresu naskočil do tří zápasů. V jednom si dokonce připsal asistenci na gól Beauguela.

Jenže plzeňský kádr je přeplněný kvalitními hráči. Kalvach, Čermák, Bucha. Přes tato jména je těžká se dostat na trávník.

Proto hostování bude prospěšné pro obě strany. Šulc nabyde nových zkušeností a Plzni nebude uvadat na lavičce hráč s vysokým potenciálem.

Zájem o talentovaného záložníka projevily České Budějovice, které si jej vypůjčily do konce sezóny.

Pro Šulce bude toto hostování rozhodně lepší, než to opavské. Mimo kvalitnější kádr, jak realizační, tak týmový bude mít blíže i svůj domov a kamarády, což je pro hráčovu psychiku důležité.

2 KOMENTÁŘE

  1. Ano Pavel Šulc je velmi šikovný kluk a věřil jsem, že v kádru Viktorky zůstane ! Bylo rozhodnuto jinak tak snad Pavel “poroste” v Budějovicích nahoru a pak bude včas stažen do kádru Viktorky. Hrozně mu to přeji a držím palce. Hlavně zůstat oběma nohama stále na zemi!

  2. Jen aby se vůbec dostal do sestavy. Budějovice nejsou Plzeň, tam hrají jen ti nejlepší.
    I Kladrubský dělá náhradníka.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..