Nehraje, ale odejít nechce! Bude Özil jako nejlépe placený hráč Arsenalu klub finančně ždímat další rok?

Sága točící se kolem Mesuta Özila a Arsenalu se výrazně podobá situaci, ve které spolu válčí Gareth Bale a Real Madrid. Oba inkasují tučné výplaty, aniž by zanechali výraznější (či alespoň nějakou) stopu na trávníku v mistrovských zápasech.

Zdroj: www.footballtransfertavern.com

Stejně jako záložník Walesu, ani jeho kolega z Německa Mesut Özil neprožívá povedené období kariéry. Finančně tedy, což o to, vždyť Özil bere nejvíce z celého týmu Gunners. Porovnání platů jednotlivých hráčů Arsenalu nejdete níže.

Důvodem nespokojenosti hráče je fakt, že za tým prakticky nenastupuje. Dle serveru transfermarkt odehrál v ročníku 2019/2020 pouze 18 zápasů, leckdy si v nich připsal pouze několik minut.

Zdroj: thesun.com

Změna nepřišla ani po příchodu nového kouče Mikela Artety, zdá se, že ani jemu Özil nesedí do plánu. Vedení Arsenalu tak hledá, jak z této drahé šlamastyky ven.

Özil pro deník Athletic uvedl: “Určití lidé se mě snaží očernit před fanoušky Arsenalu. Pouštějí do světa zprávy, které nejsou pravdivé, chtějí proti mě poštvat fanoušky i mé okolí.”

Sportovní vedení Arsenalu se údajně rozhodlo nabídnout německému záložníkovi astronomické odstupné 18 milionů liber, jen aby se ho zbavilo a nemuselo mu vyplácet 350 tisíc liber týdně. Odpověď Özila?

“Má pozice je jasná. Budu v klubu do posledního dne kontraktu a udělám vše, co bude v mých silách, abych mu pomohl. Již v minulosti jsem ukázal, že mám týmu co dát, a ukážu to i v budoucnu,” vyjádřil se ofenzivní technik.

Trénovat, o víkendu si sednou na lavičku či dokonce na tribunu, pobírat pohádkový plat. Tak vypadají vyhlídky Özila na další sezónu. Nebo po něm sáhne jiný klub a přesvědčí jej, že mimo trávník ztrácí čas a je třeba nastupovat do zápasů, dokud mu to věk dovolí?

Zdroj: The Sun, Transfermarkt

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

MS v Bělorusku se určitě neuskuteční. Zatím se hledají jiné varianty

Světový šampionát se kvůli neklidné situaci v Bělorusku s jistotou konat nebude. IIHF se teď snaží najít nové řešení, jak situaci zvládnout. Ve hře je řada dalších států.

Fanoušci Arsenalu mohou začít slavit! Přestupová hádanka jménem Özil je vyřešená

Bývalý německý reprezentant Mesut Özil konečně mění působiště, když míří do tureckého Fenerbahce. To určitě uvítají jak fanoušci, tak klubová kasa, kterou několik let ždímal.

Případ Kuchta: Zahodil dvě obrovské šance, ale nakonec je proměnil. Našla Slavia konečně svého útočníka č.1?

Před sezónou nikdo příliš nechápal, proč si Slavia stahuje Jana Kuchtu zpět do Edenu. V útoku měla Musu, Tecla a Júsufa, na co tedy další útočník? Jindřich Trpišovský ale znovu ukázal, že ví, co dělá.