Nechci nic riskovat, i kvůli manželce, protože ona má největší strach, říká Uroš Radakovič

Dnešní problém moderní civilizace skoro pozastavil fotbalové dění. Kromě turecké ligy je jedinou z větších a stále probíhajících soutěží ruská. Jak to v největším státu světa po fotbalové stránce probíhá pro Ruik sdělil stoper Orenburgu Uroš Radakovič.

Embed from Getty Images

Ruská liga jako jedna z mála stále běží. Myslíte, že to je správně?

Myslím, že ano, protože je tady jenom 20-30 lidí, kteří jsou nakažení Koronavirem. Ke všemu většina z nich je v Moskvě, která má 16 milionů obyvatel, což není tak hrozné.

Některé zápasy se v Rusku již odehrávají bez diváků, neměly by být však všechny před prázdnými tribunami?

Dle mého by liga měla pokračovat bez diváků. V úterý zasedne rada, která to rozsekne a uvidí se, jak to bude. Hned po konečném verdiktu bychom se to měli dozvědět.

Není teď při zápasech cítit taková zvláštní atmosféra, která nikdy před tím nebyla?

Zvláštní atmosféra tu vůbec není. Na zápasech to vypadá, jako by se nic nedělo.

Jak vypadá v Rusku momentálně život běžného občana? Jak to vypadá v obchodech?

Všechno pokračuje normálně. Jen nechodím moc mezi lidi. Odtrénuji, jdu domů a maximálně zaběhnu do nějaké restaurace na jídlo. Nechci nic riskovat, i kvůli manželce, protože ona má největší strach. V obchodech je všechno, ovoce, pečivo. Cokoliv, co potřebujeme, si nakoupíme. Vůbec tu není vidět, že se něco děje. Pak se podíváme, jak to vypadá v Česku a v jiných evropských státech a divíme se, že se tady nic neděje.

Uvidíme, co bude…

Během týdne tady taky chtějí zavřít školy. Panika není, všechno pokračuje normálně.

Jak chrání své hráče klub?

Klub nás chrání. Dostáváme různé vitamíny. Díky Bohu u nás v klubu jsou všichni zdraví a nikdo nevypadá, že by měl nějaký symptom. Hráli jsme 3 zápasy během posledního týdne a všechno bylo v pořádku.

Chtěl byste něco vzkázat fanouškům do České republiky?

Hlavně aby zůstali silní, společně to zvládnou! Respektujte všechna nařízení, která respektovat máte, aby to nedopadlo jako v Itálii…

Věřím, že brzy bude všechno, jak má.

*V době provádění rozhovoru ještě nebylo rozhodnuto o pozastavení ligy. (pozn. redakce)

Děkuji panu Radakovičovi za jeho čas. Speciální poděkování patří stránce Zsport, která rozhovor domluvila a propůjčila úvodní fotku.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Voráček musel skousnout debakl, v dresu Sharks zazářil Hertl. Jak si vedli v NHL další legionáři?

NHL za sebou má další hrací den a opět se během něj představilo několik hráčů z České republiky. Jak se jim dařilo a kdo z nich zazářil nejvíce?

MS v Bělorusku se určitě neuskuteční. Zatím se hledají jiné varianty

Světový šampionát se kvůli neklidné situaci v Bělorusku s jistotou konat nebude. IIHF se teď snaží najít nové řešení, jak situaci zvládnout. Ve hře je řada dalších států.

Leverkusen vs. Dortmund: Preview a tipy na sázení

V úterý čeká tým Patrika Schicka velké utkání s Borusií Dortmund, která se v poslední době výrazně zvedla. To Leverkusen ztrácí body zápas za zápasem a další ztráta by je mohla poslat mimo první čtyřku.