Spojte se s námi

Ostatní

Nečekané přiznání Álvara Moraty: V Realu ho měli za dítě

Publikováno

dne

I když je Álvaro Morata odchovancem madridského Realu, dobré jméno si udělal až během hostování v turínském Juventusu. Současný útočník londýnské Chelsea dnes přiznává, že nikdy neměl opustit Juventus a vrátit se na Santiago Bernabéu.

Španělský útočník strávil v Juventusu dvě sezony, během kterých se „starou dámou“ dvakrát vyhrál vzácné italské double a v roce 2015 nakoukl i do finále Ligy mistrů. Potom ovšem španělský královský velkoklub uplatnil klauzuli o zpětném odkoupení a Álvaro Morata se vrátil domů.

http://gty.im/857463892

Tam ovšem nepochodil. Celou sezonu se pokoušel přesvědčit trenéry „bílého baletu“ o svých kvalitách, v 26 ligových zápasech vstřelil 15 gólů. V létě i tak odešel do anglické Premier League, kde momentálně hájí modré barvy londýnské Chelsea. Zatím vstřelil ve třinácti soutěžních duelech sedm gólů.

Pětadvacetiletému talentovanému útočníkovi to ovšem nestačí. A netají se tím, že touží po návratu do Itálie.

„Existovali smluvní klauzuli, které jsem musel respektovat. Zklamání však bylo obrovské,“ komentoval Álvaro Morata svoje bezprostřední pocity po návratu do Realu Madrid pro La Gazzetta dello Sport.

„Zacházeli se mnou jako s dítětem, které bylo předešlé dvě sezóny v Itálii. Do Juventusu jsem přišel jako chlapec, ale do Madridu jsem se vrátil jako skutečný hráč. Nikdy jsem neměl opustit Itálii a Juventus,“ dodal ofenzívní talent.

„Skutečně mi chybí Itálie. I když moje manželka by chtěla žit ve Španělsku, já osobně bych rád žil v Itálii.“

http://gty.im/533287620

Álvaro je také přesvědčen, že italská Serie A je nejtěžší liga, kterou kdy hrál. „Ve Španělsku dominuje technika, V Itálii taktika a v Anglii je nejdůležitějším aspektem fyzická síla,“ zamyslel se reprezentant „La Furia Roja“. „Nejtěžší to je v Itálii – dobře organizované týmy a výborná defenziva.“

Na otázku proč si teda vybral Anglii, Álvaro odpovídal: „Protože tam byl skvěly trenér Antonio Conte. Poznali jsme se a neměl jsem problém pochopit jeho fotbalové myšlenky.

„Spoluhráči mé přijali velmi dobře. Máme španělskou skupinu s Azpilicuetou, Marcosem Alonsem, Cescem Fábregasem a Pedrem. Velmi mi ulehčili aklimatizaci.“

Reklama

Oblíbené